CİLT BAKIMINDA C-VİTAMİNİ ETKİSİ

C-Vitamininin cilt bakımına olan faydaları hakkında bilmeniz gerekenler…

Son dönemlerde C-Vitamini takviyeleri hiç olmadığı kadar popüler hale geldi! Portakal ve limon tüketimi besinlerde artarken C-Vitaminin cildinize olan faydalarından bahsetmeden edemeyeceğiz. Bağışıklık sisteminizde bir kalkan oluşturan C-Vitamini, cildinizde de birçok şikayete karşı mücadele ediyor. Trendlerde doğallığa yönelen güzellik sektörü C-Vitaminli ürünleri yeniden spot ışıkları altına alıyor. 

Hepimiz ışıltılı ve pürüzsüz bir cilt için çeşitli ritüeller ve bakım rutinleri uyguluyoruz. Neyse ki hayalinizdeki cilde ulaşmak C-Vitamini ile çok daha kolay.

C-VİTAMİNİNİN CİLDE FAYDALARI NEDİR?

Askorbik asit olarak da bilinen C-Vitamini, dünyanın en önemli doğal antioksidanlarından biri olan portakal gibi narenciye besinlerinde bulunuyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından en iyi mineral ve vitamin listesinde ilk sıralara yerleşen C-Vitamininin lokal kullanımı da bir o kadar etkili. Hücre hasarını önleyen C-Vitamini, cilt tonunuzu iyileştirirken aynı zamanda ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltıyor. Stres, zararlı güneş ışınları, çevre kirliliği ve erken yaşlanma belirtileri gibi serbest radikalleri oksitlemeye ve nötralize etmeye yardımcı olan C-Vitamini, cilt hücrelerinizin kollajen üretimini artırarak daha pürüzsüz ve sıkı bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. 

HANGİ C-VİTAMİNİ İÇERİKLİ ÜRÜNÜ SEÇMELİYİM?

C-Vitamini içeren birçok serum, nemlendirici, tonik ve temizleyici var. Peki ya hangisini seçmelisiniz? Eğer C-Vitaminini bakım rutininizde daha önce kullanmadıysanız, bir serum ile bu içeriği ritüelinize tanıtabilirsiniz. Kullanımı kolay olan serumlar, makyajın ve güneş kremin altında kullanılabilir. Ürün içeriklerinde farklı formlarda görülen C-Vitamini, E-Vitamini, retinol ve hiyalüronik asit ile birleştiğinde çok daha fazla etkili hale geliyor.

C-VİTAMİNİNİ NE ZAMAN KULLANMALIYIM?

C-Vitamini günlük kullanım için uygun bir içerik. En hassas ciltlerde bile kullanılabilen C-Vitamini içeriği, hem gündüz hem de gece uygulanabiliyor. Çevresel faktörler ve güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizde bir bariyer oluşturan C-Vitaminini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Herkesin cilt tipi farklı ancak C-Vitamini herkes için bir ortak nokta olabilir! Yaşlanma etkilerine karşı kullanılan C-Vitaminini yirmili veya otuzlu yaşlarda kullanmaya başlayarak cildinizin kollajen üretimini erkenden artırmaya başlayabilirsiniz. 

Besin takviyesinin yanı sıra cildinizin direncini artırmak isterseniz fotogaleride sizin için seçtiğimiz C-Vitamini içerikli ürünleri görebilirsiniz…

Etİketler