DİKİŞ OLMADAN YÜZ GERİLİR Mİ?

Lazerle yüz germe sayesinde iz kalmıyor, şişlik ve morluk minumum düzeye iniyor.Medikal teknoloji, hastaların daha konforlu tedavilerle mükemmel sonuçlar elde etmesi amacıyla vazgeçilmez yenilikler sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan lazer uygulamalarındaki en son yenilikleri Superplast Aesthetic Surgery Clinic doktorlarından Ali Duman'la konuştuk.

Peki bu sistemi klasik germe ameliyatlarından ne ayırıyor?
Klasik yüz germe ameliyatlarında olduğu gibi ağız kenarlarına, gözaltlarına kadar açılan, kaldırılan, kesilen deriler yok artık. İnce lazer kanülleriyle 1 milimetrelik üç adet küçük delikten girilerek yüz ve boyun cilt altı dokularına uygulanan belirli dalga boyu ve frekanstaki lazer enerjisiyle yağ dokusu eritiliyor, diğer dokular gerginleştirilip sıkılaştırılıyor. Eritilen yağ dokusu da aynı anda dışarı çekilerek bölgelerden yani gıdı, çene kenarları veya yanak alt kısımlarından uzaklaştırılıyor.

Sonrasında ne oluyor?
Kulağın alt bölümünden başlayıp arkasına dönen 3-4 santimetrelik küçük bir kesiyle, sıkılaşan ve gerginleşen cilt altı dokuların üzerinde gevşek bir örtü şeklinde kalan deriyi de gerip asabiliyoruz.

Nasıl bir ortamda bu uygulama yapılıyor?
Lazer face-lift operasyonu tamamen lokal anestezi altında uygulanan ve yaklaşık 1.5 saat süren bir işlem. Hastalar operasyondan 1 saat sonra sadece iki yanak ve gıdı bölgesini içeren bantlarla evlerine gönderiliyor ve ertesi gün günlük yaşamlarına rahatlıkla dönebiliyorlar. Üçüncü gün bantları çıkarıyoruz ve hastalarımıza duşlarını alıp makyajlarını yapabileceklerini söylüyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.