DİNLENENEREK UYANMAK İÇİN

Yorgun uyanıyorsanız, siz de son dönem hastalığına yakalanmışsınız demektir!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Mart 2014
DİNLENENEREK  UYANMAK İÇİN
“Bebekler gibi uyumak” benzetmesini hepiniz duymuşuz ve mutlaka bir kez yaşamışızdır. Ama çok erken uyusanız da sabah yorgun uyanıyorsanız, gün boyu kendinizi yorgun hissediyorsanız ve kahveyi sudan bile çok tüketmeye başlamışsanız, siz de son dönem hastalığına yakalanmışsınız demektir: Elektronik Uykusuzluk.


Teknoloji hayatımızı ele geçirdiğinden beri artık her şey çok pratik ve kolay. Peki, bedenen neredeyse hiç yorulmadığımız bu dönemde maruz kaldığımız bu “sürekli uykusuzluk ve yorgunluk” hali nereden kaynaklanıyor derseniz, cevabı çok kolay: Sürekli uyanık zihnimizden.~Sokakta rengarenk billboardları, sürekli değişen vitrinleri, internetteki yenilikleri ve televizyonda reklamları biz çok farkında olmasak da, zihnimiz sürekli takip ediyor. Değişen alışkanlıklarımız yüzünden gece su içmeye dahi uyansak sosyal medya hesaplarımıza göz atıyor, gün boyu bilgisayar başında değilsek akıllı telefonlarımızla dünyayı takip ediyoruz...


Estée Lauder, kadınların, uykusuz geçirdikleri bir gecenin ardından ciltlerini iyi uyudukları bir geceye göre “daha mat, cansız, renk eşitsizlikleri olan, çizgili ve daha kırışık” şeklinde tanımladıklarını keşfetmiş. Bu da, markayı, “Güzellik Uykusu”nu keşfetmeye yöneltmiş. Amerika'nın lider araştırma hastanelerinden University Hospitals Case Medical Center'da şimdiye kadarki en büyük “Uyku Araştırması”nın temelini oluşturmuş.~Yarın sabah aynaya baktığınızda daha genç görünmek istemez misiniz? Evet! Kim istemez ki? Estée Lauder'ın biz kadınlara armağanı, yenilenen teknolojisiyle yeni Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex II. Yeni Advanced Night Repair, patentli ChronoluxCB™ teknolojisiyle hücre arınması ve senkronizasyonunu bir araya getirerek hücrenin gece boyu doğal onarım sürecini maksimize etmesini sağlıyor. Böylece bizler de her sabah güne daha genç ve daha güzel bir ciltle uyanmak üzere; zamanı geriye sarıyoruz!


Özetle, gelişen teknoloji bir yandan kalitesiz uyku sorununun yaratıcısı oluyor ve bu da cilt hücrelerinin çalışma sistemini bozarak bizi yaşlandırıyor; bir yandan da şimdiye kadar bir kozmetik markasının yarattığı en ileri düzey onarım sürecini bize kazandırıyor.~ Editörün notu


Yedi bin kadın üzerinde, dünyanın yedi farklı ülkesinde gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda, dünyada ilk defa kronik uykusuzluğun cilt yaşlanmasını hızlandırdığı kanıtlanmış. Buna ek olarak kalitesiz uykunun cildin doğal onarım sürecini yavaşlattığı kesinleştirilmiş. Kısaca, bu araştırma bize en savunmasız olduğumuz uyku anında bile yaşlanmaya devam etmekle kalmadığımızı, bu anlarda yaşlanmanın hızlandığını kanıtlıyor.


Elde edilen tüm bu “vahim” sonuçlar, Estée Lauder bilim insanlarını harekete geçirmiş. Aradıkları teknolojinin, gece boyu sadece DNA'yı onarmakla kalmayıp; aynı zamanda cildin doğal onarım sürecini de harekete geçirerek yaşlanmayı durduran ve hatta geri saran bir devrim niteliğinde olması gerektiğine karar vermişler. Aklınızdan botoks mu geçiyor; artık eski teknolojiyi unutmanın vakti sizce de gelmedi mi?

Esra ÖZÜBEK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.