EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ

Losyon, köpük ya da yağ… Makyaj temizleyicinizi nasıl alırdınız?

Buse Saray BUSE SARAY 04 Ocak 2023
EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ

Uzun ve yorucu bir günün ardından, bazen makyajınızı çıkarmadan yatağa girmek istersiniz. Ancak siz uyurken cildinizin nefes alabilmesi ve kendini yenileyebilmesi için makyajınızı çıkarmanız ve cildinizi temizlemeniz önemlidir. Bunu yapmamak sivilcelere, çizgilere ve donukluğa ve hatta erken yaşlanmaya neden olabilir. Bu yüzden iyi bir makyaj çıkarıcıya yatırım yapmak oldukça önemlidir.Makyaj temizleyicileri cilt üzerindeki makyajın ve diğer kirlerin temizlenmesini sağlayan ürünlerdir. Genellikle su bazlı ürünlerdir ve ciltteki makyajı, yağları ve kirleri çözümlerler. Bu sayede cilt temiz, pürüzsüz ve daha sağlıklı görünür. Makyaj temizleyiciler, cilt tipine ve ciltteki sorunlara göre değişebilir.


MAKYAJ TEMİZLEYİCİ ÇEŞİTLERİ

Makyaj temizleyiciler birçok farklı çeşitte ve formatta bulunabilir. Bu çeşitler şunları içerebilir:

• Jel makyaj temizleyiciler
• Losyon makyaj temizleyiciler
• Su bazlı makyaj temizleyiciler
Köpük makyaj temizleyiciler
• Toz makyaj temizleyiciler
• Yağ makyaj temizleyiciler
• Özel cilt sorunlarına yönelik makyaj temizleyiciler


MAKYAJI TEMİZLEMEK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Makyajı temizlemek cilt sağlığı açısından çok önemlidir. Makyaj, cilt üzerine yapışan bir üründür ve ciltteki makyajın temizlenmemesi ciltte birçok sorunun oluşmasına neden olabilir.

• Ciltteki makyajın temizlenmemesi, cildin nefes almasını engeller ve cildin doğal dengesini bozar. Bu da ciltte kızarıklık, sivilce ve diğer cilt sorunlarının oluşmasına neden olabilir.

• Ciltteki yağ ve nem dengesini bozduğu için kuruma ve çatlama gibi sorunlara yol açabilir.

Ciltte toksinlerin birikmesine neden olur. Bu da cilt sorunlarının oluşmasına neden olabilir.

Lekelerin ve kırışıklıkların oluşumuna neden olabilir.
MAKYAJ TEMİZLEYİCİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

• Cilt tipine uygun makyaj temizleyici seçin: Cilt tipinize uygun bir makyaj temizleyici seçmeniz çok önemlidir. Yağlı ve akne eğilimli ciltler için su bazlı bir makyaj temizleyici tercih edilebilir, kuru ve hassas ciltler için ise daha yağ bazlı, yumuşak ve nemlendirici özellikleri olan bir makyaj temizleyici tercih edilebilir.

• İçeriğine dikkat edin: Makyaj temizleyicinin içeriğine dikkat etmelisiniz. Ciltteki makyajı ve kirleri çözen etkili bir makyaj temizleyici seçmelisiniz. Ayrıca, cildinize zarar vermeyen ve ciltteki nem dengesini bozmayan bir ürün tercih etmelisiniz.

• Markaya dikkat edin: Güvenilir markaları tercih etmelisiniz. Daha kaliteli ve cildinize zarar vermeyen ürünler üreten markaları incelemelisiniz.

• Özel cilt sorunlarınız varsa özel ürünler seçin: Eğer ciltte özel bir sorununuz varsa, sivilce oluşumu gibi, o soruna çözüm bulabilecek özel ürünler tercih etmelisiniz.

• Kullanım talimatlarına dikkat edin: Makyaj temizleyici kullanım talimatlarına dikkat etmelisiniz. Nasıl uygulanacağı, kaç kez uygulanması gerektiği gibi bilgileri incelemelisiniz.

“Benzer benzeri çözer" sözünü unutmayın. Su bazlı makyaj temizleyici su bazlı makyajda daha etkili çalışır ve yağ bazlı makyaj temizleyici yağ bazlı makyajda daha etkili çalışır. Akılda tutulması gereken ek bir faktör, günlük olarak ne kadar makyaj yaptığınızdır. Daha çok BB krem ve renkli balsam kişisiyseniz, muhtemelen oldukça hafif ve nazik bir temizleyici seçebilirsiniz. Tam kapatıcı, uzun süre kalıcı fondöten, su geçirmez maskara ve mat sıvı ruj gibi ürünler kullanıyorsanız, daha ağır bir şeyler isteyeceksiniz.


Tüm makyajınızı (evet, inatçı su geçirmez maskaraları ve rujları bile) sorunsuz bir şekilde temizleyebilen 20 favorimizi topladık.


EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 0
1

CLINIQUE
Take The Day Off Kömür Makyaj Temizleme Balmı 125ml
665 TL
Markanın çok sevilen makyaj temizleme balmı şimdi arındırıcı Japon Kömürü içeren yeni formülüyle… Ciltteki göz ve yüz makyajını, fazla yağı ve güneş kremi kalıntısını nazikçe arındırıyor. Japon kömürü ile gözenekleri arındırıyor ve fazla yağı dengeliyor. Uygulama sırasında katı balm formundan ipeksi bir yağa dönüşüyor. Yağlı bir his bırakmıyor. Karma ve yağlı cilt tipleri için uygun.
clinique.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 1
2

YVES ROCHER
Yatıştırıcı Yüz Yıkama Makyaj Temizleme Yağı
199.90 TL
Yatıştırıcı yüz yıkama ve makyaj temizleme yağı, yüz, göz çevresi ve dudaktaki makyajı temizliyor. Suya dayanıklı makyajı çıkarmakta bile etkili. İçeriğinde Organik Papatya bulunuyor. Kirden ve makyajdan temizlenmiş, yatışmış ve beslenmiş bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor.
yvesrocher.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 2
3

ABTIRA
Makyaj Temizleme Serumu Rose Chamomile
380 TL
Rose Chamomile makyaj temizleme serumu, biophytosebum ve phytosqualane içeriyor. Biophytosebum ve squalane, nazik ve hafiftir; gözeneklere kolayca nüfuz ederek cildimizde gün içinde biriken kirleri ortadan kaldırıyor. Ayrıca bu ürün, yüksek seramid ve fitosterol içeriğine sahip yaşlanmayı geciktiren yulaf yağı içeriyor. Eklenen pamuk yağı naziktir ve yağsızdır, antioksidan E vitamini açısından zengindir. Kaprik trigliserit bu güzel temizleyicinin hafif dokusunu korumaya yardımcı oluyor. Gül ağacı ve Roma papatyasından oluşan yatıştırıcı ve rahatlatıcı bir uçucu yağ karışımını taşır.
abtira.garden

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 3
4

FLORMAR
Makyaj temizleme suyu
129,99 TL
Özel formülü ile suya dayanıklı olan göz, dudak ve yüz makyajını cildi tahriş etmeden nazikçe temizlemenize yardımcı oluyor. Tüm cilt tiplerine uygundur. Cildi yatıştırıyor ve ferah bir his bırakıyor.
flormar.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 4
5

KIKO MILANO
Pure Clean Milk & Tone
119,99 TL
Tek adımda makyajı çıkarmak ve cildi tonlamak için 2'si 1 arada temizleme sütü ve toneri. Yumuşak, hafif dokusu ciltteki kirleri yağlı iz bırakmadan yok ediyor. Ürün aynı zamanda suya dayanıklı makyajı da çıkarıyor. Manolya, şeftali ve sandal ağacı notalarıyla hoş koku sağlıyor. Tüm cilt tipleri için idealdir.
kikomilano.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 5
6

ORIGINS
Yatıştırıcı Miseler Temizleme Suyu
745 TL
Durulanmayan temizleme suyu iritasyona sebep olmadan cildi makyajdan, çevresel faktörlerden ve kalıntılardan arındırıyor. Makyajı gözlerden ve ciltten nazikçe temizliyor. Cildin çevre kirliliğine karşı koruma kalkanını güçlendiriyor.
origins.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 6
7

ESTEE LAUDER
Take It Away Makyaj Temizleme Losyonu 200 ml
520 TL
Kalıcı ve suya dayanıklı makyajlar dahil tüm makyajları hızla ve kolayca temizliyor. Su bazlı özel formül, taze turunçgil kokusuyla ferahlık veriyor. Uygulamadan sonra hiçbir yağlılık hissi yaşatmaksızın kolayca temizleniyor ve cildi yumuşak bir şekilde bırakıyor.
esteelauder.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 7
8

MAC COSMETICS
Lightful C³ Hydrating Micellar Water Makeup Remover
649 TL
Cildi soymadan veya yıpratmadan dikkatli bir şekilde nemlendirirken; makyajı ve kirleri hızlı ve kolay bir şekilde nazikçe temizleyen yüksek verimli, canlandırıcı temizleyici makyaj temizleme suyu. Bu makyaj temizleme suyu, durulama gerektirmediği için cilt kuruluğunu önleyerek nemlendirme sağlarken makyajı anında çıkarıyor.
maccosmetics.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 8
9

KIEHL’S
Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil
639 TL
Cilt üzerindeki kir, yağ ve çıkarılması zor makyaj kalıntılarını etkili bir şekilde çözerek cildi arındırıyor. Ciltte yumuşak ve yenilenmiş bir his bırakıyor. Cildi yatıştırarak rahatlatıyor ve cildin gece kendini onarma sürecine hazırlık yapıyor.
kiehls.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 9
10

L’OCCITANE
Infusions Makyaj Temizleme Sütü
415 TL
Hassas ciltler de dahil olmak üzere, normalden yağlıya dönük ciltler için uygun olan bu temizleme sütü Provence’den gelen organik bal ve incir içeriyor. İpeksi pürüzsüz dokusu ile su geçirmez makyajı bile derinlemesine temizlerken ciltte oluşan sebum ve kirlerin ciltten temizlenmesine yardımcı oluyor, cildi pürüzsüzleştiriyor.
loccitane.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 10
11

DIOR
Temizleme Sütü
839TL
%96 doğal kaynaklı bileşenlerden oluşan temizleme sütü, nemlendirici etkiye sahip makyaj temizleyicidir. Formülü, arındırıcı Fransız nilüferi ile aşılanmış ve besleyici yaseminin zenginliğini bir sütün kremsiliğinde birleştiriyor.
tr.dior.com

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 11
12

LANCOME
Köpüğe Dönüşen Yüz Makyaj Temizleyici
Miel En Mousse akasya balı ile zenginleştirilmiş formülüyle suyla temas etmesiyle birlikte köpüğe dönüşen bir makyaj temizleme jelidir. Anında temizlik sağlıyor, cildinizi rahatlatıyor ve ışıltılı bir görünüm sunuyor. Yağlı bir his bırakmadan makyajı derinlemesine temizleyerek ciltte hoş bir koku bırakıyor.
lancome.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 12
13

FILORGA
Makyaj Temizleyici 150 ml
419 TL
Cildi nazikçe temizleyen kremsi temizleme köpüğü. Yaşlanma karşıtı ve nemlendirici aktif bileşen olan hyalüronik asitle zenginleştirilmiş bu köpük, cildi nazikçe temizliyor ve makyajı mükemmel bir şekilde temizliyor.
sephora.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 13
14

VALMONT
Icy Falls Jel Temizleyici
1.265 TL
Canlandırıcı temizleme jeli, hafif ila orta yoğunlukta makyajı temizliyor. Eriyen jel, makyajı çıkarırken rahatlama sağlıyor, cildi temiz ve ışıltılı bırakıyor. Prebiyotikler ve probiyotikler açısından zengin olan formül, cildin dengesine saygı duyuyor ve onu kusursuz, parlak, esnek ve rahat bırakıyor.
sevil.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 14
15

YVES SAINT LAURENT
Top Secrets Balm-in-Oil Makeup Cleanser 125ml
850 TL
Bu makyaj temizleyicisi, 3 aşamada makyajınızı, cildinizde yağlı his bırakmadan temizlemek için tasarlandı.
beymen.com

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 15
16

FIOLAS
Hydra-Detox Misel Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu
609 TL
Cildinizi ve makyajınızı nazikçe temizleyen ürün, cildinize ihtiyaç duyduğu nemi sağlar ve cilt bariyerini destekliyor. İçeriğinde bulunan Hint Dutu; yüksek antioksidan ve C vitamini içeren yapısıyla serbest radikalleri etkisiz kılıyor, dolaşım sistemini harekete geçiriyor. İçeriğinde bulunan yeşil çay ve aloe vera suları cildin sebum miktarını dengelerken, akne oluşumunu da engellemeye yardımcı özellikler gösteriyor.
fiolas.com

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 16
17

COSMED
Ultrasense - Micellar Makeup Cleansing Water 400 ml
199,90 TL
Toleransı düşük ve hassas ciltlere özel, kiri ve makyajı nazikçe temizleyerek cildi derinlemesine arındıran yatıştırıcı misel su.
cosmed.com.tr

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 17
18

CAUDALIE
Vinoclean Makyaj Temizleme Yağı
295 TL
%100 doğal türevli besleyici bitkisel yağların birleşiminden oluşuyor. Suya dayanıklı makyaj da dahil tüm makyajı etkili, temiz içerikli ve vegan formülüyle yüz, göz ve dudak makyajını nazikçe arındırıyor.
tr.caudalie.com

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 18
19

SHISEIDO
Makyaj Temizleyici Yağ
850 TL
Yüzünüzdeki tüm kiri ve makyajı hızlı ve etkili bir şekilde temizleyen ve cildi nemlendiren makyaj temizleyici yağdır. Suya dayanıklı makyajı bile çıkarıyor. Göz makyajı temizliğinde de kullanılabiliyor.
makyajtrendi.com

EN İYİ 20 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ / 19
20

GOLDEN ROSE
Yüz Temizleme Sütü
125 TL
Arındırıcı yüz temizleme sütü, zengin formülü, hafif ve pürüzsüz yapısıyla cildinizi ve makyajınızı derinlemesine temizliyor ve cildinizi gün boyu biriken kirlerden nazikçe arındırıyor. İçeriğindeki Japon Gülü (Tsubaki) Yağı, doğal şeker içeren nemlendirici hidrakonsept kompleksi, Squalane, Vitamin E ve Panthenol cildinizi nemlendiriyor, yumuşatıyor ve tazeliyor.
shop.goldenrose.com.tr


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.