HİNDİSTAN CEVİZİNİ GÜZELLİK RUTİNİMİZE NASIL EKLERİZ?

Suyu, yağı, sütü… Her formda mücizevi olan hindistan cevizini inceliyoruz!

Hindistan cevizi uzun bir süredir cilt bakımı ve güzellik için ‘sınır tanımayan mucizevi içerik’ olarak adlandırılıyor. Hızlı saç uzamasından akne ve egzama çözümüne kadar birçok faydası olan hindistan cevizini güzellik ürünlerinde yağ, süt veya su formunda görüyoruz. Yağ halinde bakım ve iyileştirme sağlayan hindistan cevizi su formunda nemlendirme ve süt formunda ise cilt bariyerlerini güçlendiriyor. Tırnak, el, vücut, saç ve yüz gibi vücudunuzun her yerinde kullanabileceğiniz hindistan cevizi, gerçekten de cilt bakımı departmanının en çok yönlü içeriklerinden biri. İçeriğindeki yağ asitleri ve anti-bakteriyel etkisi ile mükemmel bir nemlendirici olan hindistan cevizini nasıl kullanacağınızı aşağıda görebilirsiniz…

VÜCUT NEMLENDİRİCİSİ

Sadece yüz için değil aynı zamanda vücut için oldukça faydalı olan hindistan cevizi, cildinizi yatıştırarak nemlendiriyor. Cilt bariyerlerini güçlendirirken nem oranlarını düzenleyen hindistan cevizi, kuru kış günlerinde ideal bir çözüm olabilir. 

Hindistan Cevizi Vücut Sütü, 38.43 TL YVES ROCHER yvesrocher.com.tr

Hindistan cevizinin etkili gücüyle cildinizi nemlendiren bu vücut sütü duştan sonra kullanılabilir. Kuru havaya karşı cildinizin nem bariyerlerine destek olan hindistan cevizini bu hafif ama etkili formda deneyebilirsiniz. 


MAKYAJ TEMİZLEYİCİSİ

Hindistan cevizi yağı veya sütü güçlü bir makyaj çıkarma deneyimi için ideal içerikler arasında. Ciltteki kalıntıları zahmetsizce temizleyen hindistan cevizi yağı aynı zamanda yüzünüzdeki fazla sebumu azaltıyor. Eğer daha yağlı bir cildiniz varsa süt veya su formunda hindistan cevizi ürünlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Makyaj kalıntılarını temizlerken aynı zamanda gün boyu yüzünüzdeki biriken kiri de gideren hindistan cevizi, cilt bakımınızı da yapmış oluyor. 

Nemlendirici Makyaj Temizleyicisi, £24 PIXI cultbeauty.co.uk

Besleyen ve nemlendiren hindistan cevizi ile formüle edilen bu makyaj çıkarıcısı, uzun bir günün ardından tüm kalıntıları gidermeyi kolaylaştırıyor. Cildinizi temizlerken aynı zamanda nemlendiren bu makyaj temizleyicisi, hassas göz bölgesi için de kullanıma uygun. 


SAÇ KREMİ

Kuru ve yıpranmış saçlarla mücadeleniz bir türlü sona ermedi mi? O zaman bir de hindistan cevizi yağı içerikli saç kremlerini deneyin! Maske veya krem formunda çevre, güneş ve ısı etkilerini saçlarınızdan gideren hindistan cevizi yağı her tele işleyerek harika sonuçlar yaratıyor. Zaten genelde saç bakımında öne çıkan hindistan cevizi yağını rutininize ekleyebilirsiniz. 

Coco-Licous Saç Kremi, 106 TL PHIL SMITH sephora.com.tr

Nemlendirici hindistan cevizi yağı içeren bu saç kremi saçlarınızı besleyerek aynı zamanda iyileştiriyor. Temiz, yumuşak ve süper parlak saçlara kavuşturan bu saç kremi ile daha sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz. 


VÜCUT SCRUBI

Cilt kuruluğu ile birlikte vücudunuzun çok solgun göründüğünü düşünüyorsanız hindistan cevizi içerikli bir scrub deneyebilirsiniz. Daha aydınlık ve ışıltılı bir cilt görünümü sağlayan hindistan cevizi içeriği, scrub halinde daha etkili ve güçlü oluyor. 

Coconut Vücut Peeling, 104.93 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

Cildinizi ölü hücrelerden arındıran ve yumuşatan bu peeling, gerçek sızma hindistan cevizi yağı içeriyor. 


DUDAK BAKIMI

Önceden belirttiğimiz gibi yağ asitlerinden oluşan hindistan cevizi yağı, dudaklarınızda kuruluğa ve çatlaklara sebep olan problemleri çözüyor. Dudağınızda ince bir bariyer yaratan hindistan cevizi yağı, nem oranlarını içeride tutuyor ve çevre zararlarını dışarıda bırakıyor. 

Dudak Maskesi, 199 TL KIEHLS kiehls.com.tr

Yabani Mango Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı içerikleri ile dudaklarınızı onaran ve nemlendiren bu maske, gece boyunca dudakların nem bariyerlerini onararak sabah nemli ve sağlıklı dudaklar ile uyanmanızı sağlıyor. 


DUŞ JELİ

Aynı zamanda deodorantlarda da tercih edebileceğiniz hindistan cevizi yağı, kötü kokuları gideriyor! Şaşırtıcı ama gerçek! Hindistan cevizinin bir faydası daha… Kokuya sebep olan bakterileri antimikrobiyal özelliği ile iten hindistan cevizi yağı, duş jeli ve deodorant formunda oldukça dikkat çekici. 

Hindistan Cevizi Duş Jeli, 67 TL COTTAGE sevil.com.tr

Ananas ve hindistan cevizi özleri barındıran bu duş jeli cildinizi beslerken aynı zamanda aromaterapi etkisi yaratan kokusu ile dikkat çekiyor. 


EL KREMİ

Egzama gibi problemlerin çözümleri arasında olan hindistan cevizi yağı, iyileştirme özelliği ile kış aylarında el kremlerinin öne çıkan içeriği oluyor. Kuruluk ve kaşıntı gibi şikayetlerinizi gideren hindistan cevizi yağı, mineral yağlardan çok daha etkili. Tıpkı dudaklarda olduğu gibi ellerinizde bir kalkan oluşturan hindistan cevizi yağı, cildinizi iyileştirirken çevresel etkileri dışarıda tutuyor. 

El Kremi, 210 TL L’OCCITANE loccitane.com.tr

Shea, bal, badem ve hindistan cevizi yağlarını içeren bu el kremi, hızla emilerek elleri yaplandırmadan pürüzsüzlüğe kavuşturuyor. Kış aylarındaki kuruluğa karşı mücadele eden bu kremi her daim çantanızda taşıyın!


YÜZ MASKESİ

Eğer cildiniz çok yağlıysa bu tavsiyemizden önce dikkatli olmanızı öneriyoruz! Yağlı ve ağır formu sebebiyle yağlı ciltlerde akneye sebep olabilen hindistan cevizi yağını su veya süt formunda tercih edebilirsiniz. Güçlü bir nemlendirici olarak bilinen hindistan cevizi, kuru veya normal cildi olanlar için soğuk havalarda ideal bir nemlendirici oluyor. Farklı vitaminler ve mineraller ile birleşince cilt bariyerlerini daha etkili bir şekilde güçlendiren hindistan cevizi yağı, nemlendirme sonucunda ince çizgi ve kırışıklık gibi sorunları gideriyor. 

Glow-Co-Nuts Nemlendirici Maske, 175 TL ORIGINS origins.com.tr

Hindistan Cevizi özü içeren bu maske dokunduğu cilde nem ve ışıltı kazandırıyor. Aynı zamanda A ve E-Vitaminleri ile tasarlanan bu maske daha dolgun ve sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor. 


SERUM

Yağlı bir cilt tipiniz varsa hindistan cevizini yağ formunda kullanamayabilirsiniz. Bu nedenle serum formunu öneriyoruz! Daha hafif bir formüle sahip olan serumlar, hindistan cevizi özü ile birlikte oldukça etkili sonuçlar yaratıyor. Ağır yağ formunda olmamasına rağmen cildinizi derinlemesine nemlendirme özelliğine sahip olan hindistan cevizini serum formunda deneyebilirsiniz. 

Gece Serum Losyonu, €86.45 ALGENIST skinstore.com

Alguronik asit ve hindistan cevizi suyu içeren bu losyon serum, ince çizgilerin ve eşitsizliğin gece boyunca giderilmesini sağlıyor. Sabah daha ışıltılı ve sağlıklı bir cilt ile uyanmak için bu serumu deneyin!


HEPSİ BİR ARADA

En başta dediğimiz gibi hindistan cevizi içeriğini tepeden tırnağa kullanarak faydalarını görebilirsiniz. “Madem her şeye yarıyor tek bir ürün kullanabilir miyim?” diyorsanız cevabınız burada! Çok yağlı bir cilde sahip değilseniz, hindistan cevizini yağ formunda vücudunuzun her yerinde kullanabilirsiniz. Saç bakımı, cilt bakımı ve vücut bakımının yanı sıra tırnakları da güçlendirme özelliğine sahip olan hindistan cevizi yağını cilt bakımı koleksiyonunuzun joker parçası haline getirin. 

Hindistan Cevizi Yağı, 529 TL LIGNE ST. BARTH beymen.com

Günlük saç, vücut ve cilt bakımı için kullanabileceğiniz bu yağ, vücudu tepeden tırnağa rahatlatırken saçlarınıza da parlaklık katıyor. Cildi esnek ve kadifemsi hala getiren yağ asitleri içeren hindistan cevizi yağı, sadece bir kaç damla ile sizi bir değişime sokabilir!