KARŞINIZDA OTOBRONZANLAR

Güneşin zararlı ışınları olmadan bronzlaşmaya hazır mıyız ?Bugünlerde herkeste bir telaş. Kiminin düğün telaşı kiminin mezuniyet balosu heyecanı. Ortak olan sorun ise bronz görünüm. Hepimiz biliyoruz ki bu sezon beyazlık moda ama yine de giydiğimiz kısa elbiselerin altında ya da plajlarda 'peynir gibi' gezmeyi tercih etmiyoruz! Öte yandan, havuz ve deniz mevsimi daha tam açılmadığı için doğal yollardan bronz olmak da zor. O zaman elde belirli seçenekler kalıyor... İlki ve (maalesef) en zararlısı solaryum. Güneşten korunmak ne kadar önemliyse aynı zamanda UV-A ışınlarından korunmak da o kadar önemli. Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu ışınlara maruz kaldığımızda kendimizi kansere karşı savunmasız hale getiriyoruz. İkinci bir yöntemse bu unsurlar da göz önüne alındığında oldukça zararsız ve kolay bir yöntem: 'Otobronzan'. Peki nasıl çalışıyor bu güneşsiz bronzlaştırıcı işlemi?

Öncelikle vücudunuzu ve eğer kullanacaksanız yüzünüzü bu işleme hazırlamanız gerekiyor. İşin uzmanları ilk olarak vücudunuzu tüylerden arındırmayı ve ardından peeling yapmayı öneriyor. Araştırma yaparken öğrendiğimiz bir diğer unsur vücut peelingi yerine kese yapmanız yönünde. Bu şekilde ölü deriden kurtulup çok daha yumuşak bir tene sahip olabiliyorsunuz.

Diğer bir önemli konu vücudunuzu iyice nemlendirmek. Çünkü iyi nemlendirilmiş ciltte bu kremler çok daha kolay uygulandığından siz de daha homojen bir sonuç elde edebilirsiniz. Eğer yüzünüze de uygulama yapacaksanız mutlaka makyajınızı silmeniz ve cildinizi iyice nemlendirmeniz gerekir.