KİRPİK BAKIMI İÇİN HİNT YAĞI

Kleopatra’nın bakım rutininden ilham alıyoruz!

Hint yağı yeni bir bakım içeriği değil! Kleopatra zamanına kadar dayanan hint yağı, güzellik sektörünün doğal yöntemlere yönelimi ile tekrar popülerleşti. Özellikle saç uzatma ve bakımında kullanan hint yağı, mide ilacı ve gece kremi olarak da kullanılıyor!

Şişkinliği önleyen bileşenlerinin yanı sıra anti-mikrop ve nemlendirici özellikleri ile hint yağının en önemli içeriklerinden biri risinoleik asit. Peki hint yağı kirpiklerde nasıl işe yarıyor? Bu doğal yağın içerikleri saç köklerini aktifleştirerek büyümeyi hızlandırıyor. Bilimsel olarak hint yağının saç uzamasını hızlandırdığı konusunda fazla veri bulunmasa da, bu yağ omega-6 ve omega-9 içerikleri ile kirpikleri güçlendiriyor. Kirpiklerinizi nemlendirerek daha yoğun ve kalın kirpiklere sahip olmanızı sağlayan hint yağı güzellik markalarında aradığınız serumun doğal alternatifi olabilir!

Özellikle nemlendirme ve bakım için kullanmanız tavsiye edilen hint yağının gözünüze girmemesine dikkat edin! Bakım yaparken kirpik uçlarına süreceğiniz hint yağı ile ideal bakım kürüne ulaşabilirsiniz.