KURU CİLTLER İÇİN EN İYİ 10 SERUM

Kış aylarından korkmuyoruz!

Soğuk havalar güzellik açısından sizin mevsiminiz olmayabilir… Yalnız değilsiniz! Muhtemelen kimse için değil! Özellikle kuru cildiniz varsa, sıcak ve nemli havaları iple çekiyor olabilirsiniz. Ancak sırf bu yüzden birkaç ayı cildinizden şikayetçi olarak geçirmenize hiç gerek yok. Derecelerin düşmesi ile birlikte kuru, sert ve soluk bir cilt ile karşılaşıyorsanız bunun en büyük sebeplerinden biri. Cildinizin biraz bile kuruduğunu hissettiğiniz an elinizin gitmesi gereken bir ürün var ise o da serumlar.

Yoğun, besleyici ve en önemlisi nemlendiren serumlar soğuk havalara karşı mücadele etmemizde yardım ediyor. Jel, su veya yağ bazlı serumlar, gözeneklerinizi besleyerek ‘mutsuz’ yüzünüzü canlandırıyor. Kış aylarının keşfedilmesi gereken bir sırrı olan serumlar, cilt bakım ürünlerinizin olduğu dolapta en ön sıraya yerleşecek. Nem kaybı sebebiyle oluşan ince çizgileri, kırıklıkları ve cilt tonu eşitsizliklerini de gideren serumlar ile sahil ışıltısını kara kışa taşıyabilirsiniz. Üşümemek için eldivenler, şapkalar, atkılar ve montlar kuşanıyoruz… Peki ya yüzümüz? Cildinize aynı özeni göstermeye hazırsanız aşağıda sizin için seçtiğimiz nemlendirici serumları inceleyebilirsiniz…

Hydra Global Nem Serum, 1,715 TL SISLEY beymen.com

Cildin doğal nemlendirme mekanizmalarını güçlendiren bu serum, özel formülü ile kuru ciltlere karşı mücadele ediyor. Aynı zamanda sıkılaştırıcı olan bu ürün, anti-ageing özelliği ile dikkat çekiyor. 

Intense Reset Serum, 660 TL ESTEE LAUDER esteelauder.com.tr

Cildinizi gece boyunca besleyerek baştan yaratan bu serum; mevsim değişiklikleri, çevresel faktörüler, kızarıklık ve nemsizlik gibi problemleri sıfırlıyor! Yeni teknolojiler ile cildin doğal iyileşme sürecini hızlandıran bu ürün hiyalüronik asit ve antioksidanlar içeriyor. 

Kuru Ciltler İçin Bakım Serumu, 480 TL BOBBI BROWN bobbibrown.com.tr

Süt kıvamındaki yoğun onarıcı olan bu serum cildi nemlendirirken aynı zamanda sıkılaştırıyor. Normalden daha kuru bir cilde sahipseniz, buğday kepeği, çiçek ve zeytin özleri içeren bu yoğun bakımı kış aylarında denemelisiniz. 

Hydrating Supercharge Konsantre Nemlendirici, 229 TL CLINIQUE clinique.com.tr

Cildin saatler boyunca nemli kalmasını sağlayan bu serum, aynı zamanda yüzünüzdeki çevresel faktörleri ve yaşlanma etkilerini önlüyor. Antioksidanlar, hiyalüronik asit ve aktive edilmiş aloe suyu içeren bu ürünü kış aylarındaki bakım rutininize eklemelisiniz. 

Advanced Genifique Serum, 605 TL LANCOME lancome.com.tr

Yenilenen formülü ile cildinize gençlik ışıltısı katan bu serum ile pürüzsüz bir dokuya kavuşabilirsiniz. Sadece nem değil aynı zamanda kırışıklık, cilt tonu eşitsizliği ve esnekliğini geliştiren bu ürün denenmeye değer. 

Revitalizing Hydrating Serum, 1,170 TL LA MER sevil.com.tr

Özellikle kış aylarında cildinizde yaşadığınız kuruluk sorununu bu yoğun nemlendirici serum ile çözebilirsiniz. Üstelik cildiniz daha aydınlık ve canlı görünecek!

Drops of Youth Serum, 199.92 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

Jel konsantre şeklinde geliştirilen bu serum, üç çeşit bitkinin kök hücresini içeriyor. Cildi anında nemlendiren ve yumuşamasını sağlayan bu ürün, ışıltılı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. İtalyan Alplerinden ‘edelweiss’, Britanya Sahilinden ‘criste marine’ ve ‘sea holly’ bitkileri içeren bu ürün hafif formülüne rağmen oldukça etkili. 

Yoğun Nemlendirici Serum, 725 TL BY TERRY brandroom.com.tr

Kurumuş ve yorgun cildinize enerjisini geri kazandıran bu serim, en kuru ciltlerde bile etkili! Nem kaybını düzenleyen ve cildinizi sıkılaştıran bu derin nemlendirici serum ile kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. 

Ultra Nemlendirici Serum, 299 TL TOO FACED sephora.com.tr

Cildinizi gündüz ve gece nemlendiren bu ürün hiyalüronik asit, hindistan cevizi suyu ve ejderha meyvesi içerikleri ile dikkat çekiyor. Cildinizi nemlendirirken canlandıran bu serum ile cağlıklı ve patlak bir yüze kavuşabilirsiniz!

Rescue Diver Nemlendirici Serum, €108 ELIXSERI net-a-porter.com

Gerçekten bir kurtarıcı olan bu ürünün birkaç damlası bile etki gösteriyor! Jel şeklinde tasarlanan bu serum, kuruluğu, ince çizgileri ve kırışıklıkları gideriyor. Kış aylarında kuru ciltlerin susuzluğunu gideren bu serumu rutininize ekleyin.