Kuru, Kuru, Kupkuru!

Cilt kuruluğuna karşı yeni çözümler.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Aralık 2010
Kuru, Kuru, Kupkuru!
Yakın zamana kadar banyo yaparken tek tercihimin beyaz sabun olmasına rağmen (belki de eski moda bulacaksınız ama hala da temizlik ve berraklık kavramları benim içim Komili’nin kalıp sabununda birleşir), artık vücudum için sabun kullanma lüksüne sahip olmadığımı anladım.

Kuru cilt problemi yaşayanlar, duş esnasında kalıp sabundansa duş jelini tercih etmeliler. En yoğunundan bir duş jeli, Fa’nın yoğurtluları mesela, bütçeyi de hiç zorlamıyorlar. Bunun üstüne de vücut losyonu sürmek gerekiyor.

”Duş jeline rağmen cildim hala kuru” derseniz, o zaman size en yoğunundan bazı vücut losyonları ve kremleri önerebilirim.

Bunlardan ilki eczanelerde bulabileceğiniz Excipial Lipo adlı ürün… Yoğun fakat oldukça sıvı kıvamdaki ürün, cildinizi yumuşacık yapmakla kalmıyor; aynı zamanda da soğuk havadan, alerjik sebeplerden ve kuruluktan tahriş olmuş cildin nemi sonuna kadar emmesini sağlıyor.

Bu tip ürünlerden yine severek kullandığım bir tanesi de, La Roche Posay markasının Lipikar vücut losyonu. Aynı serinin duş jeli de losyonun etkisini artıran, vücudu ihtiyacı olan neme kavuşturan kuvvetli bir ürün.~Yine bir eczane markasıyla devam edeceğim: Bioderma. Çok severek kullandığım Bioderma ürünlerinin bir çoğu dermatologların da önerdikleri ürünler. Atoderm serisinin hepsi de kuruluktan hassaslaşan ciltler için birebir.

Bu liste daha uzar gider, kokusunu çok sevdiğim Korres'in çok yoğun vücut kremleri, The Body Shop'un artık efsaneleşmiş meyveli-tropikal serileri, ya da cildinizi nemlendirmesinin yanı sıra, kullandığınız parfümün etkisinin de gün boyu sürmesini sağlayan, aynı markanın vücut losyonları da deneyebileceğiniz alternatifler arasında.

Her şeyden önce unutmayın ki, rahatlayan, nemli cildiniz sayesinde siz de kendinizi güne daha hazır ve iyi hissedeceksiniz: Duştan sonraki beş dakikayı kendinize mutlaka ayırın!SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.