Kuru, Kuru, Kupkuru!

Cilt kuruluğuna karşı yeni çözümler.

Yakın zamana kadar banyo yaparken tek tercihimin beyaz sabun olmasına rağmen (belki de eski moda bulacaksınız ama hala da temizlik ve berraklık kavramları benim içim Komili’nin kalıp sabununda birleşir), artık vücudum için sabun kullanma lüksüne sahip olmadığımı anladım.

Kuru cilt problemi yaşayanlar, duş esnasında kalıp sabundansa duş jelini tercih etmeliler. En yoğunundan bir duş jeli, Fa’nın yoğurtluları mesela, bütçeyi de hiç zorlamıyorlar. Bunun üstüne de vücut losyonu sürmek gerekiyor.

”Duş jeline rağmen cildim hala kuru” derseniz, o zaman size en yoğunundan bazı vücut losyonları ve kremleri önerebilirim.

Bunlardan ilki eczanelerde bulabileceğiniz Excipial Lipo adlı ürün… Yoğun fakat oldukça sıvı kıvamdaki ürün, cildinizi yumuşacık yapmakla kalmıyor; aynı zamanda da soğuk havadan, alerjik sebeplerden ve kuruluktan tahriş olmuş cildin nemi sonuna kadar emmesini sağlıyor.

Bu tip ürünlerden yine severek kullandığım bir tanesi de, La Roche Posay markasının Lipikar vücut losyonu. Aynı serinin duş jeli de losyonun etkisini artıran, vücudu ihtiyacı olan neme kavuşturan kuvvetli bir ürün.