LEKE TEDAVİSİNİN TAM ZAMANI

LEKE TEDAVİSİNİN TAM ZAMANI

Pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak için uygulanan yöntemler arasında öne çıkanlardan ‘Karbon peeling'in, sivilce izleri, lekeler, kırışıklık ve sarkmalarda tek seansta bile başarılı sonuçlar elde edilebildiği söyleniyor. Yaz gelmeden ve güneş daha etkili olmadan önce, Uz. Dr. Hande Ulusal'dan yöntem hakkında detaylı bilgi aldık.

Ağrısız ve acısız
Akne izlerinin tedavisi, gözeneklerin sıkılaştırılması, ciltteki lekeler, kırışıklık ve sarkmaları gidermek amaçlı kullanılan karbon peeling, karbon partiküllerinin yüze uygulanması sonrası Q-switched Nd-YAG lazerle yapılıyor. Uygulamanın acısız, ağrısız olması, buna ek olarak kabuklanma ve yara oluşmaması tercih edilmesinde çok etkili.


Her yaşa ve cilde uygun
Karbon peeling yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın, ailesinde cilt kanseri olmayan herkese uygulanabiliyor. Peeling işleminden farklı olarak, yaz da dahil olmak üzere her mevsim yapılabiliyor. Önemli olan, işlemler süresince güneşten koruyucu krem kullanmayı ihmal etmemek.

Kısa süre sonra gelen pürüzsüz görünüm
Lazer uygulamasından önce sorunlu alanlara sürülen siyah renkli karbon solüsyonu ciltte 20 dakika bekletiliyor. Cilt tarafından emilen karbon maddesinin fazlası temizlendikten sonra lazer uygulaması gerçekleştiriliyor. Sürülen karbon maddesi cilt altında lazerin etkisini artırmak amaçlı. Lazerin yarattığı etki ile kollajen demetlerinde artış ve elastin liflerinde düzelme ve kısalma görülüyor ve böylelikle ince kırışıklıkların ve sarkmaların tedavisi gerçekleşiyor.

Güneş lekesi tedavisinde de uygulanabilir

Renk hücrelerine etkili olan Q-Switched ND-YAG Lazer nanosaniye gibi çok kısa bir sürede yüksek enerji verdiği için, renk maddesi ve hücrelerini parçalayabiliyor, bu sebeple güneş lekesi tedavisinde kullanılabiliyor. Güneş lekesinin tedavisinde uygulamanın en az 4-6 seans kullanılması gerekmektedir.

Dövme sildirmede de etkili
Bu tedavinin, diğer metotlarla kıyaslandığında, deride tedavi sonrası iz meydana gelme riskinin düşük olması nedeniyle oldukça avantajlı. Dövme silme işlemi 3- 20 seans sürebiliyor ve eski dövmelerin lazer işlemiyle vücuttan silinmesi daha kolay olabiliyor.

Etİketler