MAKYAJ OKULU

MAKYAJ OKULU

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Ağustos 2014
MAKYAJ OKULU


Son derece masum, alabildiğine sade ama yine de oldukça çekici. Makyajda ön plana çıkan 'Okula dönüş' teması bu şekilde özetlenebilir. Peki bu makyajı nasıl uygulayacağız? Sadelik dengesini nasıl ayarlayacağız? Soruları işin uzmanına yönelttik. Üç ünlü markanın makyaj tasarımcılarının ipuçlarını derledik... 


 

DERS 1: GÜZEL ÖĞRENCİ


Bu ders, Christian Dior Parfums'ün yeni makyaj tasarımcısı Violette tarafından veriliyor.

Güzel bir denklem=Çıplak ten+doku etkisi+ hafif dumanlı göz makyajı+doğal dudaklar

Bölüm 1 Çıplak ten Fondöten fırçası yardımıyla Fluid Diorskin Nude Foundation'ı uygulayın; tabii önce renge karar vermek için el üzerinde minik bir deneme sürüşü yapmayı unutmayın. Fondöteni yüzün merkezinden yani ortasından kenarlara doğru ışık gerektiren bölgelere doğru yayın. Daha fazla ışık ve minik düzeltme gerektiren yerler olan göz altı, kaz ayağı bölgesi, kaş kemiğinin altı, çene ve dudak üstünde Skinflash fırçasından yardım alarak düzeltme yapın.

Bölüm 2 Islak ve ışıltılı etki Bunun için parıltılı pudradan yani Diorskin Nude Shimmer Powder'dan yardım alın. Çünkü bu ürün, doğal bir parlaklık verirken cilt tonundaki farklılıkları da ortadan kaldırmayı başarıyor. Sonraki adım, hafif bir allıkla elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak. Daha doğal bir görünüm için allığı gülümsediğiniz vakit yanaklarınızda oluşan elma gibi alana uygulayın ama hafifçe kenarlara da sürmeyi ihmal etmeyin.

Bölüm 3 Dumanlı göz Burada amaç, belli belirsiz bir uygulamayla gözlere dikkat çekmek. Bunun için de 5 Couleurs 774 Golden Savannah'a teşekkür etmek gerek! Üst kirpik dibinin dış kenarından ortaya kadar ve alt kirpik dibine, farı kontrast yaratmak amacıyla sürün. Ve bir kat kahverengi maskarayla yani Diorshow New Look'la göz makyajınızı sonlandırın. Son dokunuş için kaşlarınızı kahverengi farla biraz daha belirgin hale getirin.

Bölüm 4 Doğal dudaklar Neredeyse renksiz gibi duran bej, Rouge Dior Nude-169 Grége ruju çok iyi nemlendirilmiş dudaklara sürün. Skinflash Primer'la minik bir dokunuş, dudakların daha aydınlık görünmesine yardımcı olabilir.~


DERS 2: MASUM MEZUNİYETBu ders, Givenchy Uluslararası Makyaj Direktörü Nicolas Degennes tarafından veriliyor.

Masum bir denklem=Şeffaf ten rengi+beyaz ışıltı+tatlı bej gözler+parlak dudaklar

Bölüm 1 Şeffaf ten rengi Önce cildi mükemmel şekilde nemlendirerek işe başlayın. Ardından yumuşak bir bazla teni makyaja hazırlayın; bu, lekelerin kamufle edilmesine ve açık gözeneklerin dikkat çekmemesine yarar. Elinize bir damla mat ve ışıltı saçan fondöten alın ve ihtiyaç duyduğunuz bölgelere (ki genelde yüzün orta kısmına, T bölgesine) sürün. Son dokunuş için üzerinden az miktarda ultra mat Eclat ve Croisiere Powder no 1'le geçin.

Bölüm 2 Göz altına beyaz ışıltı Hafif makyajın en önemli aşamalarından biri de budur. Parlak etki için Mister Smooth'a gerçekten teşekkürler! Çünkü bu ürün, yanakların daha dar görünmesine ve vurgulanabilmesine imkan tanıyor. Az bir miktar kapatıcıya fazlasıyla toz pudra ekleyin ve kalın uçlu bir allık fırçasıyla karışımı yüzünüze sürün. Aman dikkat! Bu işlem göz makyajı tamamlandıktan sonra yapılmalı. Yine bu aşamada, allık da elmacık kemiklerin vurgulanması ve kontrastların oluşumunu sağlamak açısından çok önemli.

Bölüm 3 Tatlı bej gözler Akustik bej farı, parmak uçları yardımıyla bütün göz kapağına pürüz bırakmadan sürün. Ardından görünümü siyah couture maskarayla tamamlayın. Çünkü bu maskara, kirpikleri hakikaten daha dolgun ve uzun görünmesini sağlıyor.

Bölüm 4 Parlak dudaklar Tercihinizi hafif renkte bir parlatıcıdan yana kullanın. Bunun için Interdit 03 Coral Frenzy'yi önerebiliriz. Doğal bir görünüm için parlatıcıyı parmak uçlarınızla sürmeniz gerektiğini unutmayın.~

DERS 3: BÜYÜLEYİCİ KOLEJ KIZIBüyüleyici bir denklem=Mükemmel ten+dumanlı göz+ince yapılı allık+sofistike dudaklar için büyüleyici bir dokunuş

Bu ders, Armani Make-Up Artistik Makyaj Direktörü Linda Cantello tarafından veriliyor.

Bölüm 1 Mükemmel ten Luminescence Bright Regenerator'le cildinizi nemlendirin. Bir veya iki damla Maestro Fusion Makeup'ı parmak uçlarınızla makyaj bazı olarak sürün. Son olarak göz altı ve minik kusurları kamufle etmek için Maestro Shade 3 Concealer'dan yardım alın.

Bölüm 2 Dumanlı göz Sonbahar 2012 koleksiyonunda yer alan Smooth Silk Waterproof Crayon in Black'le gözlerinizi daha belirgin hale getirin. Palette no 1'deki siyah renkle bunu karıştırın. Işıltı veren bej farı, kaş üstü ve altına uygulayın; Eyes to Kill Eyesquad no 6'yı bu aşamada tercih edin. Birinci rengi baz olarak göz kapağına sürün, ikinci renkle bazı biraz hafifletin. Eyes to Kill maskarayla kirpikleri vurgulayın. Koyu mürdüm renkteki kaş kalemiyle kaşlarınıza şekil verip doldurun.

Bölüm 3 İnce yapılı allık Monokromatik açıdan yüze renk vermek ve kontür oluşturmak için allık fırçasından yardım alın. Allık tonu olarak Sheer Blush no 5'i tercih edin. Bu arada elmacık kemiklerini kulaklara doğru yani saçın başladığı yere kadar belirgin hale getirin.

Bölüm 4 Büyülü bir şekilde farla gölgelendirilmiş dudaklar Lip Balm kullanarak dudaklarınızı nemlendirin. Burada amaç, doğal dudak rengini sofistike bir biçimde daha da belirgin kılmak, artırmak. Nasıl mı? Yumuşak bir şekilde pembe- lavanta tonlarındaki mat göz farını yani Eyes to Kill Eyequad 6'yı dudaklarınıza sürerek. Bu gerçekten bir devrim!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.