MARC JACOBS İLE GÜZELLİK

Sephora iş birliğinde kozmetik sektörüne giriş

2014'te Louis Vuitton'la olan anlaşmasının bitmesiyle, markayla olan ilişkisini kesmesi beklenen Marc Jacobs, Sephora'yla kozmetiğe doğru yelken açıyor. Marc Jacobs Beauty, 112 ürünle Sephora mağazalarında satılacağını günü bekliyor. 9 Ağustos'ta sunulacak koleksiyon, dört ana kategoriden oluşuyor. Smart Complexion (fondöten, kapatıcı, pudra), Blacquer (eyeliner, kaş kaldırıcı, jel kalem), Hi-Per Color (dudak ürünleri, allık, far, bronzlaştırıcı, oje) ve Boy Tested-Girl Approved (dudak balmı, kaş jeli ve kapatıcı gibi uniseks ürünler).

Fiyat aralığı konusunda henüz tam olarak bilgi sahibi olamasak da, dudak balmının 24, yedi-renkli far paletinin 59 dolardan satışa sunulacağını biliyoruz. Doğal renkleri pek sevmediğini söyleyen Jacobs'tan renk patlamasının yaşanacağı bir koleksiyon beklemek yanlış olmaz. Jacobs koleksiyon hazırlığıyla ilgili olarak "Ürünleri geliştirmek ve renkleri seçmek için çok zaman harcadık. Renk paleti bir hikayeyi anlatıyor ve o hikaye de farklı karakterlere uyuyor" dedi.

Önizleme olarak, koleksiyondan beş parça, resmi çıkış tarihinden önce 19 Temmuz'da, Sephora mağazalarında satışa sunulacak.