PÜRÜZSÜZ TEN, İPEKSİ CİLT

Elle editörleri, Braun Silk Expert Pro 5 ve Braun Beauty Set 9'u test etti.

Elle ekibinden dört editör iki farklı Braun ürünüyle tanıştık. Tanışmakla kalmadık, Braun Silk Expert Pro 5 ve Braun Beauty Set 9’u sizin için test ettik. Hangisini almalı, karar veremiyorsanız yorumlarımıza buyurun.


ESRA ÖZÜBEK

ELLE Türkiye Güzellik Editörü

Esasında fazla söze gerek yok çünkü ürünü denemem için gönderdiklerinde üzerine yazdıkları not her şeyi özetliyordu. “Yaza merhaba dediğimiz şu günlerde ajandanın ne kadar dolu olduğunu biliyoruz. Biz de uzun uzadıya zaman ayırmana gerek kalmadan, tüy alımını gününe sorunsuz şekilde dahil edebilmen için evde şimdiye kadar geliştirilmiş en hızlı, en etkili, en güvenli epilasyon sunan Braun Silk Epil Expert Pro 5’i seninle tanıştırmak istedik”.

Evet, yeni ürünle tanıştım. Bir önceki modeline göre iki kat daha hızlı olan set ilk anda kalbimi kazandı. Yüzde 30 daha fazla flaşı ile 400 bin atımlı Braun Silk Expert Pro 5 sayesinde her iki bacağımda beş dakikalık seanslar ile uzun süreli pürüzsüzlüğe kavuştum. Esasında yıllar önce tüy problemime kökten çözüm bulmuştum. Ama arada çıkanlar sıkıntı yaratıyordu. Bu ürün imdadıma yetişti. SensoAdapt denen akıllı ten rengi sensörüyle ışık yoğunluğunu ayarladığı için güvenli bir şekilde uygulamayı başardım. Pratik kullanışlı bir ürün arayanlara şiddetle tavsiye ediyorum. Özel çantası ile taşınması da kolay.

DENİZ ÜNALDI

ELLE Türkiye online yayın yönetmeni

Braun Silk Expert Pro 5, daha önce sadece özel kliniklerde yaptırabildiğimiz lazer işlemini istediğimiz saatte, istediğimiz yerde ve çok kısa bir sürede yapma imkanı sağlıyor. Bu benim gibi yoğun çalışanlar için inanılmaz bir kolaylık. Yıllar önce lazer ile vücudumdaki tüylerin çoğuna veda ettim aslında. Kollarımdaki tüyler ve üzerinden geçen sürede bölge bölge geri dönenler için de ne zamandır gitmek istiyor vakit bulamıyordum. Durum bu olunca, Braun Silk Expert Pro 5’i denemek istedim. Makine çok kompakt ve taşıması kolay hoş bir çantada geliyor. Sessiz, üstelik kullanımı da ağrısız. Ağrı hissederseniz kullanabileceğiniz bir de hafifleten “nazik” modu var. Cihazın hassas bölgeler için özel başlığı da var. Cildinizin tonuna göre makineyi ayarlayabiliyorsunuz. Aslında büyük bir eksperlik gerektiğini düşündüğüm bir işlemin ne kadar kolay kullanılabildiğini görmek gerçekten çok şaşırtıcı oldu benim için. Pürüzsüz bir cilt istiyor ve tüy görmekten hiç hoşlanmıyorsanız, bu makine sizin için de çok iyi bir güzellik yatırımı olabilir.

SELİN MİLOŞYAN

ELLE Türkiye konular editörü

Braun Beauty Set 9, içerdiği 9 farklı parçayla epilasyonu hızlı ve pratik bir işleme dönüştürüyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için benim gibi güzellik merkezlerine ya da kuaföre gitmeyi tercih edenlerdenseniz ezberlerinizi bozun, hem vakit kazanın hem de evde güzelliğinizi ele almanın keyfini çıkarın. Bu arada sadece bir epilasyon ürününden söz edeceğimi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz... İki güzellik bakımını birleştiren Face Spa’dan bahsetmek istiyorum. Küçük ve hassas epilatör başlığıyla en ince yüz tüylerinden kurtulurken, epilatör başlığı yerine fırça adaptörü ve temizleme fırçasını yerleştirdiğinizde sabun, temizleyici, süt, jel ya da su ile kullanabileceğiniz bir yüz fırçasına sahip oluyorsunuz. Fırçayı nazikçe cildinize dairesel hareketler yaparak yaklaşık bir dakika gezdirin, ferahlık ve rahatlama hissi yaşayacak, cildinizde ipeksi bir yumuşaklık hissedeceksiniz.

SUZAN YURDACAN

ELLE Türkiye yazı işleri müdürü

Benim gibi güzellik merkezi gibi yerlere çok sık gitmeyen biri için Braun Silk Epil 9 gerçek bir kurtarıcı. Kısa sürede çözüm üreten böyle çok yönlü, pratik setler tam benlik. Aslında açık tenli bir kadın olarak kıl tüy konusunda çok şikayet edecek bir durumum yok ama pürüzsüz bacaklar ve koltuk altı bölgesi benim için sadece yaz değil dört mevsim önemli. Bu arada, acı eşiğim yüksek ancak bu epilasyon aletinin cilde nazik davranması ve hız ayarlarının olması hoşuma gitti, üstelik masaj başlıkları da bonusu. Çok seyahat eden biri olarak, bakıma vaktim olmadığında, bu Braun güzellik setini bavula atıp yanıma da alır, gittiğim yerde epilasyon başlığını ya da daha da hızlı olan tıraş başlığını kullanırım.

BU BİR İLANDIR.