Renk Arzusu

Yeni güzellik oyunlarına hazır mısınız?

Toz halinde, krem şeklinde ya da likit fark etmez, yeter ki adı allık olsun! 2010’un en gözde makyajında o var. Makyaj uzmanı Horst Kirchberger en iyi sonucu elde etmek için yapmamız gerekenleri anlatıyor.

TÜM YÜZE...

Pudra, yani toz şeklindeki allık diğer alternatifleri arasında bir klasiktir. Özellikle parlamayı önlemeye karşı etkili ve çok yönlüdür: Güçlü tonlarda allık görevini yerine eksiksiz getirir bronz tonlardaki allıklar  adeta ikinci bir ten gibi, “görünmez”dir. Uygun bir fırçayla  allıktan alıp elinize hafifçe vurarak fazlalığı alın ve yuvarlak hareketlerle yanaklarınıza uygulayın. Dikkat: Allığı fondöten sürdüğünüz bir yüze uygulayacaksanız pudradan çok az miktar alarak ilerleyin, yoksa makyajınız lekeli görünür.

HEPİMİZİN GÖZDESİ...

Krem şeklindeki allıklar işimizi epey kolaylaştırdı, daha kolayı var mı! Özellikle de konu uygulamaya gelince: Parmak uçlarınla al, gülümse, yanaklarının en çıkıntı bölgesine sür. İşte bu kadar basit! Miktar konusunda cimri davranın, krem allıklar tenimize renk verme konusunda çok bonkördür. Oldu ki ayarı tutturamadınız ve biraz fazla oldu: Hemen bir peçeteyle fazlalığı alın (silerek değil, bölgeye hafifçe bastırarak). Yağlı ciltlerde dikkat: Krem allıklar sizin için çok uygun olmayabilir.

Etİketler