ŞEFFAF GÜZELLİK

Temiz, aydınlık ve arınmış bir cilt dokusu elde etmenize yardımcı olacak ve teninizin gerçek ışıltısını gün yüzüne çıkaracak ürün ve önerilerle geldik.

Güzellik algısındaki kusursuz görünme çabasını büyük ölçüde etkileyen Instagram filtreleri, bizi özellikle sosyal medyada mükemmelliğe zorluyor diyebiliriz. Bu herkes için aynı oranda olmasa da şu bir gerçek ki, biz kadınlar her yaşta ve durumda hep güzel ve iyi/genç görünmek isteriz. Zaten bizi bu filtrelere yönelten de iyi görünme kaygısı değil mi? Peki buna neden gerek duyuyoruz? Çünkü pürüzsüz ve bebek gibi bir tene sahip olmak aslında hep hayalimiz. Ne yazık ki gerçek hayatta sabah uyanıp aynaya baktığımızda durum biraz farklı olabiliyor. Oysa doğru ürünlerle ve düzenli bakımla cilt kalitemizi artırarak bunu (ve filtreleri) ortadan kaldırmamız mümkün. Kulağa hoş gelmiyor mu?

RUTİNE SADIK KALIN

Sabah-akşam düzenli bir şekilde; önce cilt tipinize ve ihtiyacına uygun temizlik ürünleriyle arındırıp, sonrasında da nem ihtiyacını karşıladığınız takdirde sağlıklı bir cildin temelini atmış oluyorsunuz. Bundan sonrasıysa sıra leke, akne, gözenekler, elastikiyet kaybı gibi problemlere savaş açıp, yenilenmesine destek verecek ürünlerle yoğun bakım yapmak. Bu aşamalı rutini aksatmadan devam ettirdiğinizde cildinizi koruma altına almış oluyorsunuz.

ALTERNATİF YÖNTEMLERE BAŞVURUN

Cildi yenileyecek ve doğal ışıltısını ortaya çıkaracak yeni nesil uygulamalarla kısa sürede çok daha canlı ve enerjik bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Ciltteki matlık, kuruluk ve yorgun görünüm için kozmetik ürünlerin yetişemediği ve yeterli gelmediği durumlarda anlık sonuç elde etmek istiyorsanız medikal bakım uygulamalarından destek alabilirsiniz. Işıltı Peelingi de bu konuda aklınızda olsun. Resveratrol, lactobionik asit, kojik asit ve C vitamini gibi içerdiği etken maddeler ve antioksidanlar ile zenginleştirilmiş formülüyle iğnesiz ve acısız bir şekilde cildin yenilenmesini destekleyen bu uygulamanın detaylarını D-Plus merkezi kurucusu uzman estetisyen Ahu Karaduman’a sorduk:

“İğnesiz bir cilt canlandırma sistemi olan Işıltı Peelingi, kolajen ve elastin sentezini destekleyen, cildi canlandırarak elastikiyetini artıran, nemlendiren, cilt rengini dengeleyen ve antioksidan koruma yapan çok fonksiyonlu bir programdır. Ortalama 15 -20 dakika süren kısa bir uygulama sonrası ilk seansta ciltteki düzelmeler gözle görülür bir şekilde fark ediliyor. Cilt tonu daha eşit, gergin ve ışıl ışıl oluyor. İşlem yapıldıktan 3-4 gün sonra, (ciltte) günlük hayatı etkilemeyecek ve hassasiyet yaratmayacak nazik bir soyulma gerçekleşiyor. İşlem sonrasıysa cildin nem depoları doymuş, renk bütünlüğü sağlanmış ve ince çizgilerde gözle görülür şekilde azalma elde edilmiş oluyor. İki hafta aralıklarla 4-6 seanslık kürler halinde, yılda 2-3 kür olarak yapılabilir.”

Bu ürünleri bakım saatinize ekleyerek cilt kalitenizi artırıp cildinizin her yaşta ve mükemmel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yazı: Nilay Yalçınkaya
ELLE Türkiye Kasım 2020 sayısından alınmıştır.