SEKSİ KIRMIZI

Hemen hemen her kadının makyaj çantasında en az bir adet bulunan kırmızı rujların yenilerini test ettik. Kimi mat, kimi ışıltılı...

SENSAI, Intense Lasting Colour
Kırmızı ruja giriş dersi olsa kesinlikle Sensai ile verilmeli. Sürülüşü çok kolay. Dudakta güzelce yayılıyor. Intense Lasting Colour, ŧ324.
SERLİ GAZER BOYACI, Moda Haberleri EditörüSISLEY, Le Phyto Rouge
Fransız kızların kırmızı ruj sürme teknikleri var. Ruju parmağına sürüyorsun ve dudağına pat pat hareketlerle dağınık bir şekilde yediriyorsun. Senede bir kez kırmızı ruj süren biriyken Sisley ile bunun değişeceğine eminim. Anında Fransız it girl’e dönüşmek garanti. Le Phyto Rouge, ŧ375.
SERLİ GAZER BOYACI, Moda Haberleri Editörü


BURBERRY, Kisses Lip Lacquer
Tek dokunuşla yüksek parlaklık sağlayan, uzun süre kalıcı, zencefil kökü özü de içeren markanın Military no. 41 ruju iddialı tonuyla kendine güveni temsil ediyor. Birçok kadına da çok yakışacağını düşünüyorum. Kisses Lip Lacquer, ŧ270.
SUZAN YURDACAN, Yazı İşleri Müdürü


DIOR, Rouge Dior Ultra Care
Bu minik fırçalı ruj; ışıltılı yapısıyla, tek uygulamada dudaklarda pürüzsüz ve saatlerce bozulmayan, kalıcı bir renk bırakıyor. Ayrıca gün boyu sağlıkla ışıldamanızı sağlıyor. Kalıcılığı da süper. Rouge Dior Ultra Care, ŧ324.
ESRA ÖZÜBEK, Güzellik Editörü


SHISEIDO, Lacquer Ink
Bu yüksek yoğunluklu pigmentlere sahip, dudaklarda tüy gibi hafif bir his bırakan ruj nemlendirici etkisiyle de dikkat çekiyor. Başka bir ruj üzerinde kullanılması da çok avantajlı. Lacquer Ink, ŧ195.
SELİN MİLOŞYAN, Konular EditörüNARS, Rouge a Levres
Tek kelimeyle muhteşem! Mat, kalıcı ve dudağı tamamıyla kapatarak pürüzsüz ve yoğun görünüm veren bir ruj. Öyle kusursuz bir dudakla, yüzünüze başka bir şey sürmek istemeyeceksiniz. Rouge a Levres, ŧ190.
GÜLGÜN ÖZEK, Fotoğraf EditörüYVES ROCHER, Ultra Nemlendirici Ruj
Paraben içermeyen, kremsi dokulu ve dudaklara anında nem kazandıran bir ürün. İçeriğindeki doğal ve bitkisel katkı ile, besleyici kiraz yağı, bu ruju tercih sebebiniz olabilir. Ultra Nemlendirici Ruj, ŧ64,90.
GÜLGÜN ÖZEK, Fotoğraf EditörüREVLON, Ultra HD Matte Lip Mousse
Kremsi ve aşırı mat? Evet bu artık mümkün! Yüksek pigmentasyonlu, nemlendiricili dudak musu uzun süre kalıcı ve daha fazla yumuşaklık hissi veriyor. Üstelik kuruluk hissi de yaratmıyor. Peluş aplikatörüyle de kolayca sürülüyor. Ultra HD Matte Lip Mousse, ŧ59,99.
ESRA ÖZÜBEK, Güzellik Editörü


REVOLUTION, Rose Gold Ruj
Doygun bir kırmızı. Özel günler için ideal. Stok yapmalık ve her çantaya bir tane atmalık bir ruj. Rose Gold Ruj, ŧ26,95.
SERLİ GAZER BOYACI, Moda Haberleri Editörü


DEBORAH MILANO, Mat Effect Liquid Lipstick
Bu likit ruj hafif dokusu sayesinde dudakları kurutmadan mat bir görünüm sağlıyor. Uzun süren kalıcılığıyla da fark yaratıyor. Mat Effect Liquid Lipstick, ŧ38,95.
SELİN MİLOŞYAN, Konular Editörü


ARTISTRY, Light Up Lip Gloss
İçine yerleştirilen ayna ve aydınlatıcı LED ışık, gündüz ve gece boyunca ürün kullanımını kolaylaştırıyor. 8 farklı renkte üretilmiş rujlarla pırıl pırıl parlayacaksınız.
Light Up Lip Gloss, ŧ110.
SELİN MİLOŞYAN, Konular EditörüORIFLAME, The One Lip Sensation Matte Velvet
Küçük ama işlevi büyük bir ruj. Dudağa bire bir rengini yansıtan bu rujun kalıcılığı da çok yüksek. Üstelik sürdükten sonra dudağı kurutmuyor. Süngerli aplikatörü sayesinde kolay uygulanıyor. Çok farklı renk seçeneği bulunuyor. The One Lip Sensation Matte Velvet, ŧ54.
ESRA ÖZÜBEK, Güzellik Editörü


AVON, The Colour Perfectly Matte Lipstick
Mat ve dolgun görünümlü kırmızı rujlar ilgi alanınıza giriyorsa, belki de en iyi örneklerinden biri Avon True Perfectly diyebilirim. Sürdükten hemen sonra, kurumuş değil de, kadifemsi ve yumuşacık dokulu dudaklarınız oluyor. The Colour Perfectly Matte Lipstick, ŧ23,99.
GÜLGÜN ÖZEK, Fotoğraf Editörü


ESSENCE, Colour Boost Mad About Matte
Özellikle havanın kapalı olduğu günlerde keyfimi yerine getiren, kendimi iyi hissettiren bir makyaj ürünüdür kırmızı ruj! Essence’nin bu çeşidine evet diyorum, ebat ve sürme tekniği itibariyle de çok pratik. Colour Boost Mad About Matte, ŧ21,75.
SUZAN YURDACAN, Yazı İşleri MüdürüMISS COP, Rouge&Levres Mat
Kırmızı ruj benim vazgeçilmezim. Günlük hayatta da şık davetlerde de sıkça kullanırım. Ancak yeni bir çeşidine ikna olmam kolay değil. Bu ürün beni kremsi yapısıyla, en çok da yoğun mat bitişiyle kazandı. Rouge&Levres Mat, ŧ19,90.
SUZAN YURDACAN, Yazı İşleri Müdürü

YAZI: ESRA ÖZÜBEK

ELLE Ocak 2020 sayısından alınmıştır.