TARİHİ HÜRREM SULTAN HAMAMI’NDA ÖZGÜN BİR DENEYİM

Hürrem Sultan Hamamı, kurulduğu dönemin ritüellerini yaşatarak, masaj ve özel bakım uygulamalarıyla misafirlerini zamanda büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Aralık 2022
TARİHİ HÜRREM SULTAN HAMAMI’NDA ÖZGÜN BİR DENEYİM

İstanbul’un kalbinde, Ayasofya Meydanında yer alan ve Mimar Sinan tarafından yapılan Hürrem Sultan Hamamı, bir cephesiyle Sultanahmet Camisine diğer cephesiyle ise Ayasofya Camisine bakan benzersiz bir konumda bulunuyor. Hürrem Sultan’ın isteği ile 1556 yılında yapılan hamam, Mimar Sinan tarafından kadınlara ve erkeklere ayrı hizmet vermek üzere tasarlandı. Bu eşsiz yapı, birbirinden özel mimari detayları ile benzersiz bir ambiyans sunarken, deneyimli ekibi ile rahatlatıcı ve arındırıcı hamam ve masaj bakımlarını özel ritüeller eşliğinde sunuyor.Türkiye’nin en büyük tarihi hamamı olan Hürrem Sultan Hamamı, deneyimli terapistler eşliğinde sunduğu Pir-ü Pak, Keyf-i Hamam, Zevk-i Sefa, Ab-ı Hayat, Gelin Hamamı, Damat Hamamı isimlerindeki birbirinden değişik süre ve içeriklerdeki uygulamaları ile farklı beklentilerdeki misafirlere hizmet veriyor.


Restore edildiği günden bu yana büyük ilgi gören ve dünyanın dört bir yanından gelen konuklarına, özel eğitimli ve deneyimli ekibi ile hizmet veren Hürrem Sultan Hamamı; zindelik ve sağlık sunarken bakım aralarında özel ikramları ile kurulduğu döneme ait detayları da korumaya ve yaşatmaya devam ediyor. Hürrem Sultan Hamamının yüzlerce yıllık kubbeleri altında, bir zamanlar sultanların yıkandığı mermer kurnalarında hamam deneyimi yaşayan misafirler için, Osmanlı arşivlerinde Hürrem Sultan’ın en sevdiği çiçek olduğu belirtilen erguvan çiçeğiyle hazırlanmış özel ürünler kullanılıyor.

Sultanlara hizmet vermiş bu tarihi mekân, bedensel arınmanın yanı sıra ruhsal bir rahatlama da sağlıyor. Hamamda geleneksel kese uygulaması ve köpük masajının yanı sıra, erguvan yağı ile yapılan aromaterapi masajı, vücut bakımları ve kil uygulamaları yer alıyor. Osmanlı ruhunu modern zaman ihtiyaçlarıyla yorumlayan, suyun arındırıcı gücünü eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunan Hürrem Sultan Hamamı, misafirlerine sultanlara yaraşır bir gün yaşatıyor.


Erkekler ve kadınlar için ayrı olarak tasarlanan ve günümüzde de bu özelliğini koruyarak hizmet veren hamamda; anti-stres masajı, sırt masajı, ayak masajı gibi özel uygulamalar misafirlere rahatlama ve yenilenme sağlıyor.

Hürrem Sultan Hamamı, uygulamaları ile misafirleri yenilerken, göz alıcı mimarisi ve dekorasyonu, Osmanlı şerbeti ve lokum gibi lezzetleri, özel olarak hazırlanmış hamam müzikleri, ortaya yayılan mis gibi erguvan kokusu ve tecrübeli eller ile yapılan bakımlarıyla beş duyuya hitap ediyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0 212 517 35 35

 SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.