TATLI RAHATLAMA: 25 GÜNEŞ SONRASI BAKIM ÜRÜNÜ

Güneş sonrası cildinizi yatıştırma ve onarma vakti…

Havalar ısındığında ve günler uzadığında, uzanıp yaz güneşini teninizde hissetmek cezbedici olabilir. Ancak güneş hasarının, lekeler, çizgiler ve kırışıklıklar gibi belirgin işaretler de dahil olmak üzere erken yaşlanmanın bir numaralı nedeni olduğunu biliyoruz. Tabi bir de cilt kanserinin… Bu nedenle, plaj günleri veya açık hava gezileri sırasında SPF kullanmak çok önemlidir. Ve uzmanlara göre, eşit derecede önemli olan diğer şey güneş sonrası ürünler kullanmaktır.

Güneş yanığı olmasa bile, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmak oksidatif strese, iltihaplanmaya ve cilt hücrelerinizin DNA'sında hasara neden olabilir. Güneş sonrası losyonlar, anti-inflamatuar faydalar sunar; yaraların iyileşmesini hızlandırırken ve cildin bariyerini beslerken nemi hapseder. Nemlendirici bir güneş sonrası losyonu kullanmak, bronzluğunuzu uzatmaya ve soyulmayı önlemeye de yardımcı olur.

Cildi yenileyen salatalık, aloe vera veya karite yağı gibi yatıştırıcı maddeler içeren losyonları tercih edebilirsiniz. Hyaluronik asit ve seramidler gibi nemlendirici bileşenler de kayıp nemi ve elastikiyeti geri kazanmaya yardımcı olur.

Doğal altın ışıltınızın ömrünü uzatmak ve cildinizin sağlıklı, pürüzsüz ve canlı görünmesini ve hissetmesini sağlamak için; güneşe maruz kaldıktan sonra en az bir hafta boyunca her gün duştan sonra güneş sonrası losyonu uygulamanızı öneriyoruz.

Güneşten zarar görmüş ya da görmek üzere olan cildinizi yatıştırma ve onarma vakti… Yaz cilt bakımı ekibinize eklemeniz için en iyi 25 güneş sonrası ürünü inceleyebilirsiniz.