ÜNLÜLERDEN İLHAM ALIYORUZ: EVDE YILBAŞI MAKYAJI

Deneyemediğiniz tüm makyaj trendlerini uygulamak için en iyi zaman!

Festivallerden doğum günü partilerine kadar 2020, bizden birçok keyifli an çaldı… Şimdi de buna yılbaşı akşamı dahil oldu. Fiziksel olarak kalabalık partilere ve kutlamalara katılamayacağız ama arkamızda Zoom, FaceTime, Houseparty ve daha birçok uygulama var! Pandemi ile birlikte dünyanın dijitalleşme hızı artarken, görüntülü konuşma partileri de yeni ‘in’ etkinlik haline geldi. Farklı arkaplanlar ile egzotik seyahatler yaptığımız Zoom konferanslarının yanı sıra düğünler, doğum günü partileri ve çok daha fazlası telefonlarımıza ve bilgisayarlarımıza taşındı. Durum böyle olunca “Neden giyinip makyaj yapayım ki?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama hayır! Madem sınırlarımız var bu sınırlar içerisinde en eğlenceli ve gösterişli halimize bürünüyoruz. 

Evet evdeyiz ve yalnız olabiliriz… Ama deneysel olmak için sebep çok! Mevsim şartları sebebiyle dışarıda giyemediğiniz kıyafetleri giyebilir, cesaret edemediğimiz makyaj stillerini uygulayabiliriz. Hatta… Birkaç stil arasında kaldıysanız hepsini bir gecede bile deneyebilirsiniz. Neden mi? Çünkü evdeyiz! 

Durumun iyi tarafından bakacak olursa, bu yıl sadece Türkiye değil tüm dünya yeni yılı evlerinde kutlayacağı için ‘FOMO’ durumu da olmayacak. Aile yemekleri, ev arkadaşı ile yılbaşı gecesi veya görüntülü konuşma partileri… Planladığınız etkinlik ne olursa olsun makyajınızdan taviz vermeyin! Giyinmek nasıl size kendinizi daha güvenli hissettiriyorsa, makyaj yapmak da bir o kadar modunuzu yükseltiyor. Ayrıca birçok ‘yeni yıl yeni ben’ selfisine konu olacak makyaj stillerinde daha önce gitmediğiniz sınırlara gidebilirsiniz. Beğenilere boğduğumuz ünlü makyaj stilleri veya festival fotoğraflarından beğeni dosyamıza eklediğimiz fırfırlı kirpikler, yüz taşları ve mavi rujlar… “Bunu nerede deneyeceğim?” dediğiniz tüm maksimalist makyaj stillerini deneme zamanı! 

Fotogaleride ünlülerin makyaj stillerinden esinlendiğimiz evde yılbaşı makyaj önerilerini görebilirsiniz…