ÜNLÜLERİN YENİ FAVORİSİ: TURUNCU GÖZ MAKYAJI

Kırmızı halıda bir trend daha keşfettik!

Far paletlerinizin birinde unutulmuş bir turuncunun olduğuna eminiz! Genelde tercih edilmeyen canlı turuncular, nude ve koyu tonların yanında unutuluyor… Ta ki şimdiye kadar! Kırmızı halıda gördüğümüz son stiller, turuncu farların aslında oldukça tarz bir renk olduğunu kanıtlıyor. Ten renginiz ne olursa olsun uyum sağlayan turuncular, neondan koyu bakırlara kadar değişiyor. 2020’de denemeniz gereken trendler arasında olan turuncu göz makyajı şimdiden ünlüler arasında popülerleşti.

Gündüz stilinden geceye taşıyabileceğiniz turuncu göz makyajının düşündüğünüzden çok daha fazla opsiyonu var. Neon, metalik, gün batımı veya bakır ilhamlı turuncu göz makyajları, ‘statement’ stilleri için ideal. En sevdiğimiz ünlülerin kırmızı halı stillerinden ilham alarak size deneyebileceğiniz turuncu göz makyajı stillerini seçtik. Aşağıda ünlülerin stilinden ilham alan 5 farklı turuncu makyaj önerisini görebilirsiniz…


METALİK TURUNCULAR

(Getty Images)

Makyaj konusunda ne yapacağınızı bilemiyorsanız ufak bir ışıltı tüm tereddütlerinizin cevabı olabilir! Canlı turuncuları nasıl kullanacağınızı bilemiyorsanız, turuncu makyaj trendine ilk adımınızı metalikler ile yapabilirsiniz. Simlerden farklı olan metalik turuncular, her göz kırpışınızda dikkat çekecek. Vanessa Hudgens gibi gözlerinizin ucuna veya Olivia Culpo gibi göz kapaklarınızın tamamına metalik makyaj deneyebilirsiniz. Eğer canlı turuncular gözünüzü korkutmuyorsa metalik rengi Zendaya gibi göz kamaştıran turuncular ile deneyin. 

Metalik Pigment, 65 TL NYX COSMETICS nyxcosmetics.com.tr


CANLI OMBRE

(Getty Images)

Kendall Jenner ve Barbara Palvin’in siyah elbiseleri ile tercih ettiği canlı turuncu ombre göz makyajı kendi başına bir ‘statement!’ Hiç bir aksesuar gerektirmeden makyajınız ile şaşırtıcı bir stil yaratabilirsiniz. Turuncunun birçok farklı tonunu kullanarak göz alıcı bir stil yaratmak isterseniz de Margot Robbie’nin ombre göz makyajından ilham alabilirsiniz. 

Topaz Obsessions Far Paleti, 265 TL HUDA BEAUTY sephora.com.tr


GÜN BATIMI İLHAMI

(Getty Images)

Güneş gözlerinizde! Gün batımının sıcak turuncularından ilham alan bu turuncu makyaj stili, bakır ve canlı turuncu makyaj skalasının tam ortasında yer alıyor. Gözlerinize sıcak ama göz alıcı bir hava katan gün batımı tonları, Jessica Williams, Emma Stone ve Chloe Grace Moretz’in tercihleri arasında. 

Kadife Dokunuşlu Tekli Far, 34.93 TL YVES ROCHER yvesrocher.com.tr


BAKIR TONLAR

(Getty Images)

“Canlı turunculara hazır değilim!” diyorsanız, endişelenmeyin! Ne olursa olsun turuncu göz makyajı trendini deneyebilirsiniz. Bakır tonlarına kaçan turuncular, gizemli bakışlar için ideal. Bir sonraki smoky göz makyajınızı bakır ve turuncular ile deneyerek kırmızı halının vazgeçemediği turuncu makyaj trendine katılabilirsiniz. Chrissy Teigen’ın gölgeli bakır göz makyajının yanı sıra Emily Ratajkowski’nin buğulu ve yoğun maskaralı bakır göz makyajına bayıldık. Bakır ve metalik göz makyajını bir arada kullanmak isterseniz de Awkwafina’nın stilinden ilham alabilirsiniz. 

Sun Flare Göz Farı, 210 TL BOBBI BROWN bobbibrown.com.tr


NEON

(Getty Images)

Neon göz makyajı son dönemin en sevilen trendleri arasında. Ünlüler tarafından çok sevilen neon göz makyajının yeşil, pembe elektrik mavisi gibi birçok versiyonunu gördük. Şimdi ise turuncu göz makyajları ile neon turunculara yönelen ünlüler, gözden kaçması mümkün olmayan stillere imza atıyorlar. Shailene Woodley, Cara Delevingne ve Dove Cameron, bu stili en iyi yansıtan isimler arasında. 

Next Up Neon Krem Göz Farı, 115 TL M.A.C COSMETICS maccosmetics.com.tr