VARSA YOKSA MASKE

Cilt ihtiyaçlarının karşılanmasında oldukça etkili bir güce sahip olan maskelerle neredeyse 10 dakikada taze bir görünüme sahip olabilirsiniz. Nemlendirme, arındırma veya onarma… Hangisini alırsınız?

Günlük yaşam koşturmacasında ne yazık ki cildimizi ihmal ettiğimiz zamanlar oluyor. Başta stres, mevsim geçişleri, çevresel faktörler, hormonal sebepler, beslenme alışkanlıkları ve düzensiz uyku çil sorunlarının başlıca sebepleri arasında yer alıyor. Öncelikle sağlıklı bir görünüm için temizliğin ilk adım olduğunu ve sonrasında cilt ihtiyaçlarını karşılamanın önemini belirtelim. Bu aşamada da devreye konsantre formülleriyle maskeler giriyor. Günlük bakım ürünlerine oranla daha hızlı etkiye sahip olan maskelerle kısa sürede bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Mesele cildiniz çok fazla nem kaybına uğradı ve kurudu. Hemen bir nem maskesi yapıyorsunuz. Yüzünüzdeki aşırı yağlanma ve siyah noktalardan mı şikâyetçisiniz? O zaman arındırıcı kil ve detoks çeşitleri tam size göre. Ya da göz çevrenizdeki yorgunluk izleri, matlık ve şişler mi gözünüze çarptı? Hemen bir kağıt göz maskesi yapıp durumu kontrol altına alıyorsunuz. Üstelik maskeniz cildiniz üzerinde çalışmaya devam ederken siz de kendinize vakit ayırabilirsiniz. Mesela müzik açıp dinleyebilir, meditasyon yapabilir, film izleyebilir ya da bilgisayar karşısında işlerinizi halledebilirsiniz. 

HER BÖLGEYE FARKLI MASKE 

Sürekli gelişen ve her geçen gün bir yenilikle bizi şaşırtmaya ve hayatımızı kolaylaştırmaya devam eden kozmetik dünyasının en efektif ürünlerinden biri maskeler. Neredeyse her bölge için farklı bir alternatif bulabildiğimiz bu engin denizde her cilt ihtiyacına cevap veren uygun bir maske var. Yüzünüz için arındırıcı, nemlendirici, onarıcı veya kırışık karşıtı gibi farklı ihtiyaçlara çözüm sunan ürünlerin yanında göz çevresi, dudaklar gibi hassas bölgeler için olanları da çok başarılı buluyoruz. 

Yazı: Nilay Yalçınkaya

Etİketler