YENİ GÜZELLİK BİLMECESİ: KURU YAĞLAR

Cilt ve saç bakım ritüelinizin arasında mucizevi yağları en 'kuru' halleriyle eklemeye ne dersiniz?

Kübra Haniç KÜBRA HANİÇ 18 Eylül 2017
YENİ GÜZELLİK BİLMECESİ: KURU YAĞLAR

Yağları cilt, saç ve yüz bakımınıza eklemek bilinen bir güzellik rutini. Ama şimdi adını sıkça duyduğumuz ama az da olsa mesafeli baktığımız kuru yağlarla tanışma zamanı.

İlk görevleri nemlendirme olan kuru yağların tek amaçları bu değil. Kremlerin çoğuna göre çok daha doğal içerikten oluşan yağların bakım yaparken pürüzsüz görünüm vermeleri de en büyük artılarından. Klasik yağların aksine uyguladıktan sonra yapışkan his bırakmayan, hatta su bazlı kremler gibi hemencecik emilen kuru yağlar neredeyse diğer yağlar kadar geniş kullanım alanına sahip. Güneş sonrasında cildinize bakım yapmak, saçları onarmak - yatıştırmak, güzellik ürünlerinizin etkisini artırmak (vücut losyonunuzun içine katmak gibi) için kuru yağları kullanabilirsiniz. Eğer cildinizin hafifçe ışıldamasını seviyorsanız içerisinde parıltılar olan kuru yağları omuzlarınızda, bacak ve kollarınızda, dekoltelerinizde kullanabilirsiniz. 

Kuru yağları nasıl kullanmak gerektiğine gelince de en kolay kısım bu. Olabildiğince minimumda aldığınız kuru yağı avucunuzda hafifçe ısıtın ve cildinize ya da yüzünüze uygulayın. Saç içinse isterseniz yine aynı şekilde avucunuzla isterseniz de saç fırçanıza yine az miktarda kuru yağ sürüp saçınızı tarayarak kullanın. Hangi kuru yağı seçmeniz konusunda karar veremiyorsanız tek yapmanız gereken foto galeriye tıklamak.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.