YENİ NESİL ÖRTÜCÜLERLE CİLT MUCİTLERİ

Cildinizin eşit tonda ve kusursuz görünmesini istiyor; maske görünümü yaratmadan doğal bir kapatıcılık elde etmek istiyorsanız, sizi mükemmel sonuca ulaştıracak doğru ürünlerle tanıştıralım.

Son zamanlarda güzellik dünyasındaki doğallık akımıyla birlikte çok amaçlı ürünlere olan ilgi de büyük ölçüde artmış durumda. Özellikle makyajda ve cilt bakımında tek taşla iki kuş elde edebileceğimiz; farklı ihtiyaçların çözümü ve birden fazla etki sunan ürünler popülerliğini artırıyor. Durum böyle olunca ten görünümünde başarılı sonuçlar veren BB ve CC kremler de kendi kulvarlarında rakiplerini geride bırakarak bir adım öne çıkıyor. Hem tende doğal bir kapatıcılık sağlayan hem de sahip oldukları güneş koruması, ton eşitleme ve cildi besleme gibi avantajlı özellikleriyle fark yaratan bu ayrıcalıklı ürünleri günlük rutininize eklemeye hazır olun.

BB KREM: CİLT KUSURLARINI ÖRTÜN VE KORUMA SAĞLAYIN

Sadece renkli bir nemlendirici olmanın ötesinde birçok özelliğe sahip olan BB kremlerin açılımı Beauty Balm veya Blemish Balm olarak geçiyor. Şeffaf bir kapatıcılık sunan ve minik cilt kusurlarının gizlenerek cilt tonunun daha eşit görünmesine yardımcı olan bu yumuşak dokulu ürün makyajsız görünümü sevenler için ideal. Şimdi gelelim bu kurtarıcı ürünün özelliklerine. Esas amaçlarından biri cilt tonunu eşitlemeye ve kusurları düzeltmeye yardımcı olan BB kremler, fondötenin ciltte oluşturabileceği kalın ve maske görünümünü yaratmadan ama klasik renkli nemlendiriciler kadar da ince olmayan ideal dokulu ürünlerdir.

Özellikle çok koyu cilt lekeleriniz ve akne izleriniz yoksa günlük olarak tek başına rahatlıkla kullanabilirsiniz. En büyük artılarından ve tercih edilme sebeplerinden biriyse sahip oldukları güneş koruması. Böylece hem güneş koruyucu hem de üzerine fondöten veya kapatıcı sürerek cildinizde kalın bir tabaka elde etmiyorsunuz. Formüllerinde cildi serbest radikallere ve hasara neden olan çevre kirliliğine karşı korumaya yardımcı olan antioksidanlar içeriyorlar. Bunun yanında içerdikleri hyalüronik asit, gliserin, vitaminler ve antioksidanlarla cildin nemlenmesi ve yine korunması için de fayda sunuyorlar. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz hem cildinizi nemlendirmek hem de ton eşitsizliklerini gizlemek için nemlendirici özellikli BB kremlerden yararlanabilirsiniz. 

 CC KREM NEDİR?


Ciltteki renk eşitsizlikleri üzerinde etki sunan Color Corrective ve Color Control olarak bilinen CC kremlerin en dikkat çeken özelliklerinin başında ten rengini düzeltici etkisi geliyor. BB kremlerle ortak özellikleri olsa da onlara göre daha fazla kapatıcılığa sahip olduklarından fondötene ihtiyaç duymadan tek başlarına ton eşitsizliklerinin gizlenmesi için yeterli örtücülüğe sahipler. Genel olarak cilt üzerinde mücadele ettikleri problemlerin başında düzensiz cilt tonu, donukluk, kırmızılık, sivilce izleri ve kahverengi lekeler geliyor. 

BB kremlere göre daha ince bir dokuya ama mat yapıya sahip bu ürünler bu özellikleri sayesinde de karma, yağlı ve akneye yatkın ciltlerin kullanımı için uygundur. Gün içinde cildinizde yağlanma problemi yaşıyorsanız CC kremlerden destek alabilirsiniz. Esas amaçlarından biri ciltteki kızarıklık veya hiperpigmentasyonu düzeltmeye yardımcı olan bu ürünler renk düzenleme ve kızarıklığı yatıştırma konusunda ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikte. İçerdikleri vitamin ve antioksidanlarla cildin dış etkenlerden korunmasına destek verirken, sahip oldukları çinko oksit içeren mineral güneş korumasıyla da etkin bir koruma sunuyorlar. Formüllerinde yer alan cilt sıkılaştırıcı peptitler ve kolajenle de kırışıklar üzerinde ve yaşlanma karşıtı bakımda fayda sağlıyorlar.

UZMAN GÖRÜŞÜ: FEZİ ALTUN- Makyaj artisti

 “Yeni nesil renk düzenleyiciler arasında yer alan BB kremler, cildinizdeki ince mimik çizgilerini doldurmadan kusursuz görünüm yaratmasından dolayı hem günlük hem de özel gecelerde tercih edilebilir. Fondötenin bir süre sonra dudak kenarları ve göz çevresinde yarattığı çizgilerin önüne geçmek için şahane bir alternatif. Özellikle mezuniyet makyajlarında ben de sıklıkla BB kremleri kullanıyorum. 

Ciltte sadece renk düzensizliği varsa kapatıcı bir ürün yerine tek başına bile kurtarıcı olabiliyorlar. Güneş korumasına sahip olanlar yaz için de çok uygun. CC kremlerse içerisindeki zengin renk eşitleyici pigmentleriyle cilde adeta filtre atıyorlar diyebilirim. Işığı yansıtan pigmentlerle renk eşitsizliklerinin giderilmesinde etkililer. Eğer yüzünüzde kızarıklar, sarılıklar, leke görünümü ve yorgun görünüm varsa bu etkiyi minimuma indirip aydınlık bir cilt dokusu için CC kremlerden faydalanabilirsiniz. Fondöten kullanmak istemeyenler için şahane bir tercih.”