PARFÜMDE DOĞU-BATI SENTEZİ: MONTECRISTO

İtalya merkezli lüks parfüm markası Fratelli Diamanti, Diamond Collection serisi ile yeni bir seriye imza attı. Zamansız Kokular olarak nitelendirilen seri, bünyesinde 15 özel niş parfüm barındırıyor.

Fratelli Diamanti, Avrupa'nın en iyi parfüm tasarımcıları ile iki yıldan fazla çalıştıkları Diamond Collection serisinin her bir ürününün şu ana kadar birleştirilmesi imkansız olarak nitelendirilen içerikleri bir araya getirmeyi başararak lüks parfüm sektöründe de bir ilke imza atıyor.

Fratelli Diamanti imzası taşıyan Diamond Collection serisindeki her bir koku, Avrupa Koku Akademisi'nden tam not alırken, seri içerisinde yer alan Montecristo için 'Dünyanın en iyi parfümlerinden biri' olarak söz ediliyor. 

İsmini, İtalya'nın Toscana bölgesinde yer alan, ve dünyanın en özel, en ayrıcalıklı adası konumunda olan Montecristo Adası'ndan alan parfüm tam olarak ismini yaşatıyor. Dünyada koruma altında olan ve yılda sadece 2 farklı günde yalnızca bin kişinin adayı ziyaret etmesine izin verilen Montecristo Adası, mistik tarihin ve derin biyolojik çeşitliliğin yanısıra gri ve pembe granitten oluşmasıyla da dünyanın en özel adresi olarak nitelendiriliyor. 

Kristalden yapılan özel şişesi ve içindeki iki değerli taşı ile koklamadan hafızalara kazınan Montecristo, içeriğinde Doğu ve Batı'nın muhteşem sentezini harmanlarken, Kayısı, Tarçın ve gizemli Safran'la başlıyor. Kendinden emin ve tutkulu bir hale bürünmek için Sandal Ağacı, Sedir ve tüm duyulara hitap eden Paçuli ile iddiasını sürdürürken, son dokunuşta hafızalara kazınan Gri Amber, Vanilya ve gizli iksir Tütün ile ortaya tam bir şaheser çıkarıyor. 

 

Etİketler