BURBERRY’DEN İKONİK PARFÜM

Burberry, sezona bir sürprizle giriyor:My Burberry parfüm dünyasının yeni ikonu!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Eylül 2014
BURBERRY’DEN İKONİK PARFÜM


Yağmurun hemen ardından, doğadan yükselen o kokuyu bilirsiniz. Siz de o kokunun tutkunlarındansanız, artık onu üzerinizde taşıyabileceğiniz bir parfüm var. İlhamını Burberry'nin ikonik trençkotundan alan yeni parfüm My Burberry, moda ile güzellik dünyasının kesişme noktası adeta!

Markanın CEO'su Christopher Bailey, “My Burberry; Burberry markasının, koku, tasarım ve duruş olarak hayat bulmuş halidir. Bu parfüm, zaman sınırı tanımayan efsanevi Burberry trençkottan esinlenerek hazırlanmıştır.” diye tanımlıyor parfümü. Sezonun yeni ‘arzu nesnesi' olmaya aday bu kokuyu dünyaca ünlü burunlardan Francis Kurdjian tasarlamış. Trençkot giyen bir kadının duygularından yola çıkan notalar, çok farklı içerikler bir arada kullanılarak büyük çiçek bahçelerinin kokusunu çağrıştıracak şekilde kurgulanmış.

My Burberry'nin tek özelliği bunlar değil. Global kampanyası için, dünyaca ünlü moda ikonları Kate Moss ve Cara Delevingne ilk kez birlikte kamera karşısına geçmişler. Podyumdaki iki farklı jenerasyonun mükemmel birlikteliğinin vurgulandığı kampanyada, ikilinin fotoğraflarını, Christopher Bailey'nin kreatif direktörlüğünde Mario Testino çekmiş.

Parfümün içeriğine gelince... Parfümün orta notalarını sardunya, altın ayva ve frezya, üst notalarını tatlı bezelye ve bergamot; alt notalarını ise Şam gülü ve paçuli oluşturuyor. Türkiye'de yetiştirilen Şam gülünün özelliği, yalnızca mayıs ayı boyunca hasat edilebilmesi. Yüksek irtifada yetişen bu nadir güller her sabah güneş doğarken toplanıyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.