CİDDİ DURUŞ

CİDDİ DURUŞ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Kasım 2014
CİDDİ DURUŞ


Birçoğumuz onu yeni nesil Star Trek'teki Kaptan Kirk rolüyle tanıdı ancak yetenekli oyuncu Chris Pine'ın oyunculuk kariyeri daha öncelere dayanıyor. Düzgün fiziğiyle kadınların radarından çıkmayan, giyim stiliyle de erkeklere ilham kaynağı olan Pine, kariyeri ve Giorgio Armani'yle gerçekleştirdiği iş birliği hakkında merak edilenleri yanıtladı.

“Jack Ryan: Shadow Recruit”, “Stretch”, “Into the Woods”, “Horrible Bosses” gibi filmlerle 2014 sizin yılınız oldu. Bize son projeniz hakkında bilgi verebilir misiniz?


Harika bir yıl geçirdim ve sektördeki en yetenekli insanlarla birlikte çalışma fırsatı buldum. Rob Marshall'ın Into The Woods filmi yıl sonuna doğru vizyona girecek. Bu yapımda Meryl Streep, Johnny Depp, Anna Kendrick, Emily Blunt, Tracey Ullman, James Corden ve daha birçok inanılmaz iyi oyuncuyla kamera karşısına geçtim, muhteşem bir deneyimdi. Bu filmde sönük başlayan fakat ilerleyen sahnelerde daha önemli bir role bürünen bir karakteri canlandırıyorum. Bir nevi kurbağa prens hikayesi gibi.

Hollywood'un ünlüler listesinde yükseliştesiniz. Buna örnek olarak, People Magazine tarafından “Yaşayan En Seksi Erkek” seçilmeniz gösterilebilir. Günlük hayatınıza bu yükselen şöhreti nasıl entegre ediyorsunuz?


Bundan olabildiğince zevk almaya çalışıyorum. Daha da önemlisi sahip olduğum şeylerin kıymetini bilmem gerektiğini her fırsatta kendime hatırlatıyorum. Harika bir ailem ve çok değerli dostlarım var. Hayatımda yaslanabileceğim bu kayalara sahip olduğum sürece sanırım hep mutlu olabilirim.

Günümüz erkeğinin kodları sizce neler?


Ruhunun bütünlüğü ve cömertliği. Zarafet sadece giydiğiniz kıyafetler değildir, kendinizi bu dünya içerisinde nasıl konumlandırdığınızla da alakalıdır. Eğer kendiniz için doğru yerdeyseniz hayatın kodları da elinizde demektir.

Maskülenliği nasıl tanımlarsınız?


Bana göre maskülenlik kendi hislerim ve düşüncelerimle barışık olmak, bunların her zaman arkasında durmak ve ifade etmekten asla çekinmemektir. Bunlar çok basit gibi gözükse de bir erkeğe gücünü veren etkenler.

Peki size neler kendinizi maskülen hissettirir?


Bana amcamı hatırlatan ve neredeyse tüm hayatım boyunca sahip olduğum bir çift bot var. Onların öyle bir duruşu var ki sanki Montana'da tozlu yollardan geçmiş, bütün zorlukları aşmış, başı belaya girmiş, akşam olunca da ateş başında sakin bir akşam geçirmiş gibiler. Armani‘ nin ikonik kokusu Code da bende bu tarz hisleri uyandırıyor. Maskülenliği sonuna kadar vurgulayan bu koku çok özel.~


Bize biraz Armani Code'un yeni reklam filminden bahsedebilir misiniz?Reklam filminin yönetmenleri Andrew ve Darius, kendilerine özgü bir Orta Çağ hissiyatını modern zamana ve geleceğe uyarlayarak yeniden yorumladılar ve kesinlikle çok özel bir çalışma oldu. Bertolucci'nin Conformist'inden fırlamış gibi gözüken mimari size bu hissiyatı sonuna kadar yaşatıyor. Bay Armani'nin tasarladığı kıyafetlerin saf çizgileri büyük resimle inanılmaz şekilde uyum sağlıyor. Filmi izlediğinizde gece mavisinin hakimiyetini ve etkilerini görüyorsunuz, bu da tüm filme çok yerinde bir gizem katıyor.

Peki çekimler esnasında en çok zorlandığınız sahne hangisi oldu?


Kesinlikle çektiğimiz ilk sahne olan, otelden çıkarken kullandığımız döner kapılı sahne. Andrew için bu sahneyi çekmenin çok zor olduğunu biliyordum, çünkü tam olarak yakalamak istediği bir an vardı ama benim için çok eğlenceli bir sahneydi. Gözüme çarpan o etkileyici kadınla göz göze geldiğimiz ilk sahneden bahsediyorum. Saniyeler içerisinde birbirini hiç tanımayan bu iki kişi göz göze geliyor, her şey birkaç saniye sonra bitebilir, ikisi de farkında ama birbirlerini tekrar görmeyi de arzuluyorlar. Bu konsepte ilk duyduğum anda bayıldım.

Bir parfüm için reklam filmi çekmekle sinema filmi çekmek arasındaki fark ne?


En bariz fark çekimin süresi oluyor tabii. Bir sinema filmini çekmek, bütçesine ve tarzına bağlı olarak bir aydan altı aya kadar sürebiliyor. Armani Code'un reklam filmini çekmek içinse sadece iki günümüz vardı; bu yüzden Andrew ve takımı çok organize ve hazırlıklı gelmişlerdi. Elde etmek istedikleri görüntüleri çok planlı bir şekilde çektik. Sinema filmindeyse doksan dakikadan fazla sürede, bir karakteri canlandırmak için hikayeyi yaşamanız ve tamamen içinde olmanız gerekiyor.

Genel olarak parfüme bakışınız nedir? Kullanmaktan hoşlanır mısınız ya da sık sık kokunuzu değiştirir misiniz?


Tıpkı kıyafetler gibi parfümlerde insanın karakteri hakkında fazlaca bilgi verir. İnsanın kendini dünyaya tanıtmasında ve sunmasında önemli yere sahiptirler. Bu konuda oldukça hassasım ve gerçekten kişiliğimi yansıtan bir takım ya da bir koku bulma şansım olduğunda buna bağlı kalmaya özen gösteririm. Söz konusu parfüm olduğunda bana göre az ve öz her zaman daha iyidir. Cildinize yakın olmasını istersiniz, tıpkı teninizin doğal kokusuymuş ya da teninizin parçasıymış gibi. Teninize mükemmel şekilde uyan bir parfüm, vücudunuzun ölçülerine göre dikilmiş bir takım elbise gibidir.

ELİF TUNCEL

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.