CİDDİ DURUŞ

CİDDİ DURUŞBirçoğumuz onu yeni nesil Star Trek'teki Kaptan Kirk rolüyle tanıdı ancak yetenekli oyuncu Chris Pine'ın oyunculuk kariyeri daha öncelere dayanıyor. Düzgün fiziğiyle kadınların radarından çıkmayan, giyim stiliyle de erkeklere ilham kaynağı olan Pine, kariyeri ve Giorgio Armani'yle gerçekleştirdiği iş birliği hakkında merak edilenleri yanıtladı.

“Jack Ryan: Shadow Recruit”, “Stretch”, “Into the Woods”, “Horrible Bosses” gibi filmlerle 2014 sizin yılınız oldu. Bize son projeniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Harika bir yıl geçirdim ve sektördeki en yetenekli insanlarla birlikte çalışma fırsatı buldum. Rob Marshall'ın Into The Woods filmi yıl sonuna doğru vizyona girecek. Bu yapımda Meryl Streep, Johnny Depp, Anna Kendrick, Emily Blunt, Tracey Ullman, James Corden ve daha birçok inanılmaz iyi oyuncuyla kamera karşısına geçtim, muhteşem bir deneyimdi. Bu filmde sönük başlayan fakat ilerleyen sahnelerde daha önemli bir role bürünen bir karakteri canlandırıyorum. Bir nevi kurbağa prens hikayesi gibi.

Hollywood'un ünlüler listesinde yükseliştesiniz. Buna örnek olarak, People Magazine tarafından “Yaşayan En Seksi Erkek” seçilmeniz gösterilebilir. Günlük hayatınıza bu yükselen şöhreti nasıl entegre ediyorsunuz?
Bundan olabildiğince zevk almaya çalışıyorum. Daha da önemlisi sahip olduğum şeylerin kıymetini bilmem gerektiğini her fırsatta kendime hatırlatıyorum. Harika bir ailem ve çok değerli dostlarım var. Hayatımda yaslanabileceğim bu kayalara sahip olduğum sürece sanırım hep mutlu olabilirim.

Günümüz erkeğinin kodları sizce neler?
Ruhunun bütünlüğü ve cömertliği. Zarafet sadece giydiğiniz kıyafetler değildir, kendinizi bu dünya içerisinde nasıl konumlandırdığınızla da alakalıdır. Eğer kendiniz için doğru yerdeyseniz hayatın kodları da elinizde demektir.

Maskülenliği nasıl tanımlarsınız?
Bana göre maskülenlik kendi hislerim ve düşüncelerimle barışık olmak, bunların her zaman arkasında durmak ve ifade etmekten asla çekinmemektir. Bunlar çok basit gibi gözükse de bir erkeğe gücünü veren etkenler.

Peki size neler kendinizi maskülen hissettirir?
Bana amcamı hatırlatan ve neredeyse tüm hayatım boyunca sahip olduğum bir çift bot var. Onların öyle bir duruşu var ki sanki Montana'da tozlu yollardan geçmiş, bütün zorlukları aşmış, başı belaya girmiş, akşam olunca da ateş başında sakin bir akşam geçirmiş gibiler. Armani‘ nin ikonik kokusu Code da bende bu tarz hisleri uyandırıyor. Maskülenliği sonuna kadar vurgulayan bu koku çok özel.