FİLOZOF KRAL

Karl Lagerfeld klasikleri şimdi bir parfüme ve emoji karakterlerine ışık tutuyor

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Haziran 2014
FİLOZOF KRAL


Karl Lagerfeld ile yeni çıkan parfümlerinden sonra sıcak ve samimi bir röportaj... 


 


İki kokuyu da sevdim. Sol bileğime erkek kokusunu, sağ bileğime kadın parfümünü sıktım.


Erkek kokusu çok güzel. Hangi tarz kadınlar bu kokuyu kullanır? Bu soruya cevap vermekten nefret ediyorum. Çünkü ben herkese hitap etsin istiyorum.

Her buluştuğumuzda cildiniz daha da genç gözüküyor.


El değmemiş bir cilt için bu hali iyi değil mi? Rutinim çok basit. 24 yaşındayken yani bundan 100 yıl önce annem bana dedi ki, “şimdiden sonra artık zaman yokuş aşağı hızla gidecek. Her gece yatağa gitmeden önce yüzünü çok iyi yıkamalısın. ÜZÜNÜ YIKAMADAN ASLA YATAĞA GİTME” (her kelimesinden sonra masaya elini vuruyor). Sonra da bazı kremler kullanmaya başladım. Uzun süredir de bu şekilde.

Yani sırrınız bu?


Biliyorsun ki sigara içmiyorum. Asla içmedim. İçki de almam. Hatta kahve bile içmiyorum. Bunlar da yardımcı oluyor.

Güne duşla mı başlıyorsunuz?


Benim küvetim çok büyük. Bu yüzden her gün bir şişe Collosol kullanıyorum. Yardımcılarım Collosol'u kristal şişelerde küvete döküyor. Bu yüzden plastik atığım da yok. Her banyo için, mutlaka bir şişe! Kaliteli tenim var. Fakat bunu sürdürmek için zaman harcamak gerekiyor. Cildiniz her zaman gergin kalmalı.

Sabahları ne kadar parfüm sıkıyorsunuz?


Çok fazla. Fakat sadece kendime de değil. Her odada bir şişem var. Havlulara, banyo dolaplarına, tişörtlere, jean'lere, yatağıma, her yere sıkıyorum. Fakat asla cildime değil. Kağıtlarımın üzerine bile sıkıyorum, çok güzel kokuyorlar. Sadece aşk mektuplarına sıkmak zorunda değilsiniz.

Asla cildinize sıkmıyor musunuz?


Özellikle bileklerime sıkmıyorum. Bu eski dönemlerden gelen bir alışkanlık. Çok demode. Neyse ki, kimse artık böyle yapmıyor. Şimdi herkes parfümünü her yere sıkıyor.~


Peki, en son ne zaman şaşırtıcı bir şey yaşadınız?Ben her sabah kendime şaşırıyorum. Ne kadar kötü bir ruh hali içinde olduğuma şaşırıyorum. Fakat hiçbir şey hayattan zevk almayan, içi geçmiş biri gibi gözükmekten daha kötü değildir. Hayatta her gün şaşıracak bir şeyler vardır.

Parfümleri kombin eder misiniz?


Asla iki parfüm birdem kullanmam. Değişimi seviyorum; değişmezseniz artık kötü kokuyorsunuz demektir. Şu sıra Byredo Bal d'Afrique ve Ombre Mercure'ü keşfettim.

Siz temiz hissetmeye ve kokmaya takıntılısınız!


Yeni temizlenip ütülenmiş çarşaf gibi temiz olma fikrini seviyorum. Her zaman her şeyin kusursuz olması gerektiğiyle ilgili takıntım var, yatağa giderken ya da yataktan kalkarken bile. Nasıl dışarı çıktığınızda kusursuzsanız, evde de öyle olmalısınız.

Helena Rubinstein, “çirkin kadın yoktur, tembel kadın vardır” dedi. Herkes güzel olabilir mi?


Bazıları belki de... Fakat en azından herkes emek sarf edebilir. Narsisizm de sıkıcıdır ama yine de kendinizi bırakmamalısınız. Bu, diğer insanlar için çok kaba. İnsanlar temiz olmadıkları zaman iticidirler. Ayrıca bu kabalıktır!

EMILY DOUGHERTY

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.