GABRIELLE CHANEL ESSENCE'İN YÜZÜ MARGOT ROBBIE'DEN YENİ REKLAM FİLMİ

Chanel, Margot Robbie'nin yüzü olduğu, yeni kokusu Gabrielle Chanel Essence'in reklam kampanyasını yayınladı. Parfüm, 13 Eylül'den itibaren Chanel standlarında olacak.


Ünlü fotoğrafçı Nick Knight tarafından yönetilen reklam filmi, aktris ve yapımcı Margot Robbie'yi beyaz ve altın tondaki arka planın üzerinde, güneş ışığını anımsatan tonlarda, dört beyaz çiçeğin (sümbülteber, ylang-ylang, yasemin ve portakal çiçeği) kalbinde dans ederken sahneliyor. Adeta ışıldayan Margot Robbie, Beyoncé'nin Halo adlı şarkısı eşliğinde, beyaz ve altın tüller arasında adeta süzülüyor. 

Bu kampanya, ışıldayan kadınlığın alegorisiyle, Gabrielle Chanel'in hikayesinin devamı niteliğinde. Kişisel ve profesyonel kaderini seçmek için toplum dayatmalarına baş kaldırmış kadın, Gabrielle Chanel'in hayatı ve kişiliği, bir kez daha yansıtılmış. Özgürlüğünden başka hiçbir şeyin önemli olmadığını vurgulayan Gabrielle, "Kim olmak istediğime ben karar verdim ve o kişi oldum" demiş. Kim olduğunu seçen ve o kişi olan kadın.

Gabrielle Chanel kokusunun ilk bölümünde gösterilen, özgürlüğünü ufuk kadar sınırsız gören asi kadının ikinci bölümde kendinden tatmin olmasını görüyoruz. Zarafetle parlayan Margot Robbie, kim olduğunu keşfetmiş özgür bir kadının ışıltılı ve tatmin olmuş bir şekilde kendini dünyaya göstermesini canlandırıyor. Gerektiğinde özgürlüğü için kaçan, kalbi hala asi kadın şimdi, etrafında uçuşan tüller arasında zarafet ve ustalık ile kural ve kısıtlamaları manipüle ediyor. Kendine güvenen ve sakin, arzularıyla uyum içinde, hayatının ve kaderinin tam kontrolü elinde olan... Eşi benzeri olmayan Gabrielle Chanel, geçmişte olduğu gibi şu anda da kadınlar için bir ilham kaynağı. Margot Robbie de LuckyChap Entertainment aracılığıyla yaptığı çalışmalar ile film endüstrisindeki kadınların haklarını savunmak gibi birçok sorunun çözümüne olan bağlılığıyla, Gabrielle kadar bir rol model.

Güneş gibi ışıltılı ve yoğun reklam filmine, yine Nick Knight tarafından çekilen fotoğraf kampanyası da eşlik ediyor. Ünlü fotoğrafçının estetiği ve sofistike dünyası, Chanel'in en sevdiği ��içeklere bir övgü niteliğinde olan, Gabrielle Chanel Essence ile mükemmel bir uyum içinde.


YAZI: Deniz Akkaya