GÜÇLÜ KADININ KOKUSU

Yetenekli İngiliz oyuncu Emily Blunt ile Opium üzerine özel röportaj...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Ağustos 2014
GÜÇLÜ KADININ KOKUSU


Bir BAFTA, bir de Golden Globe ödülüne sahip olan Emily Blunt'u hepimiz 'Şeytan Marka Giyer' filmindeki hırslı asistan rolüyle tanıdık aslında. Genç oyuncu, sinema dünyasındaki hızlı çıkışını sürdürmeye devam ediyor. Hollywood'un bir kuralı olarak da, başarısını Saint Laurent'ın klasikleşen parfümü Opium'un reklam yüzü olarak teyit ediyor. Ünlü oyuncuyla parfümler ve kariyeri üzerine konuştuk... 

Parfümün hayatınızdaki rolü nedir?


Koku kişisel bir deneyim. Mesela bazı insanlar kendilerine duygusallık kattığı, bazıları özgüvenlerini artırdığı, kimileri bir erkekle buluşurken, kimileriyse hatıralarını anımsattığı için bir parfümü kullanırlar. Kokuların en sevdiğim yönü bu sanırım; çok fazla şey anımsatması. İnsanlar daha önce aldıkları bir parfüm kokusunu duydukları zaman, yıllar önce yaşamış oldukları o güzel anı hatırladıklarını söylerler. Bir şeyin nasıl koktuğunu asla unutmazsınız; kokuların güçlü bir yönü vardır. Benim için koku, kişiliğin bir uzantısıdır ve kendi auranızı seçebilmenizi sağlar.

İlk defa mı bir parfümün yüzü oldunuz?


Evet, ilk defa bir parfüm için çalışıyorum ve bir markanın yüzü oluyorum. Bu markanın YSL olması özellikle heyecan verici. Yıllardır hayran olduğum ve çalışmalarına saygı duyduğum markanın tarihinin bir parçası haline gelecek olmak, benim için tarifsiz bir heyecan.

YSL size ne ifade ediyor?


YSL, ölümsüz bir marka olarak ebedi bir zarafeti ve stili yansıtıyor. Ayrıca gizemli bir yanı da var. Oldukça mistik bir marka olduğunu düşünüyorum. Sürekli kendini yenileyerek insanları şaşırtıyor. Fakat en önemlisi kadının dişiliğini ve gücünü vurguluyor. Burada güç var; yaptıkları her şeyde güçlü, içten gelen bir sıcaklık var.~

YSL sizce kadınlara ne kazandırdı?Güçlü bir tutum kazandırdı ve bence bu, o zamanlarda oldukça yeni bir kavramdı ve kadınların dişiliklerini güçle beraber sürdürmelerini sağladı. Bu tarihe geçecek bir olaydı.

Opium reklam filminde rol almak nasıl bir deneyimdi?


Gerçekten çok heyecanlıydı; tüm hafta sonu muhteşem sanatçılarla çalıştım. Bana oynamam için bir hikaye verildi ve bu beni bir oyuncu olarak her zaman çok heyecanlandırdı. Sadece poz vermiyorum ya da sadece bir şeyi satmaya çalışmıyorum, orada gerçek anlamda bir karakteri canlandırıyorum. Üstelik YSL'ın bir parçası olarak bu işi yapmak, heyecanımı daha da artırdı.

Yeni Opium reklam filminin konusunu da anlatır mısınız?


Film, hikayeyi izleyicileri de içine alan duyusal bir deneyim aracılığıyla anlatıyor. Gizemli bir yerde, belki bir kale, belki başka bir yer; partiye katılan bir kızın hikayesi bu. Kız Opium için ava çıkıyor, partiden ayrılıyor ve yürümeye başlıyor... Gittiği yönle ilgili belirli ve doğrudan bir hissi var. Siz bir yandan onun nereye gittiğini tahmin etmeye çalışırken, bir yandan da onun parfüme olan bağımlılığına ve parfüme sahip olması gerektiği algısına seyirci oluyorsunuz. Kız kalenin koridorlarında Opium'u bulana dek yürürken, sizi de gizemli bir yolculuğa çıkarıyor. O güçlü, feminen bir kadın. Bu gücü Opium'a olan derin tutkusundan geliyor.

ESRA ÖZÜBEK

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.