İKONİK PARFÜME YENİ YÜZ

İKONİK PARFÜME YENİ YÜZ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 26 Mayıs 2014
İKONİK PARFÜME YENİ YÜZ
Catherine Deneuve, Ali McGraw, Carole Bouquet, Nicole Kidman, Audrey Tautou, Brad Pitt ve son olarak da Marilyn Monroe... Ve şimdi de Gisele Bündchen! Chanel'in efsane parfümü no:5'i yine son derece ünlü ve başarılı bir isim tanıtacak!


Coco Chanel'in, bundan tam 93 yıl önce, moda evini bir ‘parfümle' özdeşleştirmek istemesiyle başlayan no:5'in macerası, parfüm numunelerini çalışan Ernest Beaux'nun kendisine getirdiği numunelerden 5 numaralı olanı beğenip seçmesiyle ismine kavuşmuş.


5 Mayıs 1921'de lansmanı yapılan ürün, o tarihten bu yana, kadınlar için bir ‘statü' sembolü olmaya devam ediyor. Rivayete göre, Coco, bu parfümü o kadar seviyor ve kendisiyle özdeşleştiriyor ki, Ritz otelden çıkıtğında, resepsiyon, Rue Cambon'daki butiği arayıp geldiğini haber veriyor. Böylece butik çalışanları girişe bolca Chanel no:5 sıkıp, o girdiğinde güne bu kokuyla başlamasını sağlıyorlar.Özetle, parfümün kokusu kadar yarattığı statü de onu vazgeçilmez kılıyor. Şimdi bu ikonik parfümün reklam kampanyasında yine son dönemin önemli isimlerinden biri yer alacak. Brezilyalı manken Gisele Bündchen'in yer alacağı kampanyanın bu sene sonuna doğru başlaması bekleniyor.


Reklam filminin yapımı ise yine çok önemli bir isme, Baz Luhrmann'a emanet. Bu önemli ismi de Moulin Rouge ve Muhteşem Gatsby filmlerinden tanıyoruz...

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.