İLK KADIN MASTER PARFÜMÖR PATRICIA DE NICOLAI GELİYOR!

Dünya Parfüm Müzesi ve Arşivi’nin kurucusu ve Başkanı olan Patricia de Nicolai, deneyimsel parfüm noktası Niche Company’nin davetlisi olarak 42 Maslak’ta parfüm meraklıları ile buluşacak.

Bağımsız niş parfümerinin simge parfümörü Patricia de Nicolai, Guerlain’in kurucusu Pierre Guerlain’in torunu ve ailenin ünlü burnu Jean-Paul Guerlain’in yeğeni…Guerlain ailesi içindeki Vétiver (1959), Habit Rouge (1965), Chant d’Arômes (1962), Chamade (1969), Nahéma (1979), Jardins de Bagatelle (1983), Samsara (1989), Héritage ve Coriolan (90’lar) gibi en sevilen efsane parfümlerin yaratıcısı olan Patricia de Nicolai, farklı esansları bir araya getirerek kokular yaratma tutkusunu 1989 yılında kendi markasına, Nicolai Parfumeur Createur, dönüştürdü.

Parfümün üretilme sürecinin laboratuvar camının arkasında kalan müşteriler tarafından izlenebilmesine olanak sağlayan Paris’teki ilk dükkan aynı zamanda Patricia’nın  ilk imza parfümlerinden biri olan New York’un da üretim yeriydi.

  İLK KADIN MASTER PARFÜMÖRTrendlere göre değil kokuların karar vermedeki etkisi ile hareket eden Patricia de Nicolai, çok sevdiği gül, amber ve vanilya  notaları  ile ud temalı parfümleri şaşırtıcı bir noktaya taşıyor. Dünyanın ilk kadın master parfümörü Patricia de Nicolai, 2007 yılında kendi markasına sahip parfüm tasarımcısı olarak Fransa’nın en yüksek nişanı olan Legion D’Honeur şövalye  ünvanına layık görüldü.  Sedir ağacı, paçuli sevgisi ve şekerli bademin verdiği ilham ile Kiss Me Tender kokusunu yaratan Patricia de Nicolai, en çok satan kokusu Musc Intense’de narin Türk gülü, armut ve musk akorları ile feminen ve sofistike bir kompozisyona imza atıyor. Geçmişten bugüne 3.000 parfüme ev sahipliği yapan, dünyanın en geniş koku arşivinin sahibi OSMOTHEQUE Dünya Parfüm Müzesi ve Arşivi’nin kurucusu ve Başkanı olan Patricia de Nicolai, önümüzdeki yaz deneyimsel parfüm noktası Niche Company’nin davetlisi olarak 42 Maslak’ta parfüm meraklıları ile buluşacak.  .