İNGİLTERE’NİN NİŞ PARFÜM MARKASI PENHALIGON’S KOKULARINI KEŞFEDİN

150. yılını geride bırakan, köklü tarihi boyunca İngiltere Kraliyet ailesi tarafından tercih edilen Penhaligon’s, ürettiği sofistike kokularıyla miras niteliği taşıyor.

Sofistike, yaratıcı, niş ve özgün kokularıyla farkını ortaya koyan Penhaligon’s, kokularını sonsuz bir ilham kaynağı olarak nitelendiriyor. Portraits, Trade Routes, British Tales adlarını verdiği üç farklı parfüm koleksiyonuna sahip olan Penhaligon’s özgün kokularıyla alışılagelmiş parfüm kalıplarını yıkarak, koku dünyasının gizemli ruhunu keşfe davet ediyor.

Penhaligon’s’ın Çok Sevilen Kokuları;

Portraits Serisi; Much Ado about the Duke'un eşi olan Duchess Rose, çok narin gül notasıyla çiçeksi ferah bir koku barındırıyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan 'xanac' metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgelemektedir. The Coveted Duchess Rose'un kapak tasarımı tilkiden esinlenmektedir.

Lord George bu koleksiyonun ilk ve en önemli üyesi olarak konumlandırılıyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan 'xanac' metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgeliyor. Geyik şeklindeki Lord George'un kapak tasarımı cesur, karizmatik ve ormandan esinlenmiş yeşil bir aromatik odunsu kokuyu ifade ediyor.Trade Routes koleksiyonu mistik ve uzak topraklara yapılan yolculuklardan, çay, baharat, ipek, inci, rom, çeşitli uzak doğu ve egzotik içeriklerden, Empressa kokusu ise ilhamını en değerli ipek ve güzel nakışlı kumaşlardan ilham alıyor. Empressa EDP versiyonu EDT’den daha gizemli, kadınsı ve zengin koku ilhamını kraliçenin tacındaki mücevherlerden alıyor. Markanın prensibi olan kalite, şıklık ve ilhama ilişkin oluşu özel mühürlenmiş şişe tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Quercus neşeli, şık ve transparanlığın buluşmasıyla oluşuyor. Penhaligon’s Quercus Cologne, 1996 yılında parfümör Christian Provenzano tarafından tasarlanmıştır. Erkekler için modern ve canlı bir kokuyu simgeliyor. İçeriğinde bulunan limon, mandalina ve bergamota eşlik eden meşe yosunu, sandal, kasnı, misk ve amber notaları tatlı ve dikkat çekici bir kokunun ortaya çıkmasını sağlıyor.

British Tales koleksiyonuna ait Endymion parfümü karizmatik, baştan çıkarıcı, kremsi içeriyle baştan çıkarıyor. Zeus'un en yakışıklı oğluna hitaben tasarlanan Endymion, kahve, sardunya ve bergamot kokularının dansını andırıyor.Turunçgil aromatik koku ailesine ait olan Penhaligon’s Blenheim Bouquet, 1902 yılı itibariyle Penhaligon’sın en çok satan erkek parfümü özelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Zamansız bir klasik olan Blenheim Bouquet, 113 yıllık tarihi ile tüm zamanların en sevilen kokusu olarak karşımıza çıkıyor. İçeriğinde bulunan misket limonu, lavanta, çam, misk, karabiber notaları ile taze, klasik ve kusursuz bir koku sunuyor.

Penhaligon’s Juniper Sling, London Dry Gin’den ilhamıyla hayat buluyor. Taze ve ferahlatıcı kokusuyla parfümör Olivier Cresp tarafından 2011 yılında yaratıldı. Juniper Sling, ardıç meyvesi, melekotu ve dövülmüş karabiber tohumu, kakule, yumuşak deri ve süsen otunun mükemmel bir harmanı olarak karşımıza çıkıyor. Penhaligon’s Juniper Sling EDT, taze, yumuşak, farklı, serinletici ve neşeli bir hissiyat sunuyor.Kraliçe Elizabeth'in gerçek güzelliğinden esinlenen Penhaligon’s Elisabethan Rose,  İngiltere'nin çiçeği olarak bilinen ünlü Tudor gülünden ilham alıyor. Nazikliğin,  talepkarlığın ve etkileyiciliğin birleşmesiyle oluşuyor. Aynı anda güçlü fındık yaprağı ve badem yağını egzotik tarçınla harmanlayan gül centifolia, misk ve odunsu baz notaları cilde mükemmel bir şekile empoze oluyor.


Etİketler