Işıltılı Ve Baharatlı: Acqua Di Parma Zafferano

Tarihi, zanaatkarlığı ve kültürü harmanlayan kırmızı altının kutlaması...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Ağustos 2023
Işıltılı Ve Baharatlı: Acqua Di Parma Zafferano

Acqua di Parma Zafferano koku dünyasında zarif bir fısıltı, zengin tarihini ve kültürel değerini anlayanlara ithaf edilen, kendinden emin bir koku. Gün batımı kırmızısı çizgileriyle dikkat çeken, nadir ve mistik safran ‘kırmızı altın’. Acqua di Parma, Zafferano’da parlak rengi ve yoğun aroması ile dokunduğu her şeye zengin, kalıcı bir ışıltı katan 'kırmızı altının' doğasından gelen ihtişamı, narenciye notası ile vurgulayıp, sıcaklığını ve derinliğini aydınlatıyor. Böylece ortaya benzersiz, ışıltılı ve baharatlı bir his çıkarıyor. Altın kıvılcımlar güçlü baharatın üzerinde dans ederken, portakal çiçeği, Arap yasemini ve sardunyanın esansiyel yağları arasından bir çiçek dokunuşu parlıyor ve formülün kalbini daha da güçlendiriyor. Tonka fasulyesi ve vanilyanın odunsu, amber notaları, safranın koyu tonlarını yumuşatarak ilgi çekici ve beklenmedik bir uyum yaratıyor.

Tarihi, zanaatkârlığı ve kültürü harmanlayan "kırmızı altın"ın kutlaması Acqua di Parma Zafferano, İtalyan ustalığının ifadesi, Venedik terrazzo tekniğinin kokuya uyarlanmış tercümesi. Yüzyıllar boyunca Doğu ile Batı'yı birleştiren baharat yolunun geçit noktası, buluşma ve ticaret merkezi Venedik, sanat ve kültürün, insan yaratıcılığı ve uzaktaki işaretlerin açık bir şekilde yeniden yorumlanmasıyla oluşan meraka yönelik heyecan sayesinde yeşerdiği şehir. Kökleri Venedik geleneği üzerine kurulu terrazzo, sofistike ağırbaşlılığın, rafine lüksün ve çekingen güzelliğin mükemmel bir metaforu. Safran, narenciye, üfleme cam, mermer ve altın varağın değerini bilen, onları bir sanat eseri yaratmak üzere işleyen ustaların becerisiyle bir araya geldiği bütünsel yaklaşım. Zamanla ortaya çıkan mükemmel bir deneyim. 

Acqua di Parma Zafferano, Beymen İstinyePark, Beymen Vadi İstanbul, Beymen Zorlu, Beymen Ankara Armada, Beymen İzmir Hilltown, Beymen.com satış noktalarında.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.