NATALIE PORTMAN YENİ MISS DIOR KAMPANYASINDA

Dünyaya umut ve mutluluk getirecek bir koku…

2011’den beri ‘Miss Dior Cherie’ parfümünün satışa sunulması ile birlikte Fransız moda evinin Miss Dior parfümünün yüzü olan Natalie Portman, yeni bir koleksiyonu tanıtıyor. Kıyafetler kadar parfümlerde çalışan binlerce insanların özenine ve zanaatkarlığına saygı duyduğunu belirten Portman, yıllardır Dior ile birlikte çalıştığı için çok mutlu olduğunu söylüyor. Miss Dior’un en son versiyonunu tasarlayan Dior parfümcüsü François Demachy, 1947’de Christian Dior tarafından umut ve mutluluk için yaratılan parfümün temellerinin altını çiziyor. II. Dünya Savaşı’nın ardından dünyadaki karanlığı ve mutsuzluğu gidermek isteyen Christian Dior’un parfüm ilham kaynağından esinlenen Demachy, pandemi sonrasındaki dünyaya umut ve mutluluk getirmek istiyor. Doğa ile yeniden buluşmayı, hayattaki küçük şeylerden minnet duymayı ve dünyanın güzelliklerinin farkına varmayı temsil eden yeni Miss Dior parfümü, orijinalde olduğu gibi çiçek notalarına sahip. 

Önceki versiyonlara göre biraz daha baharatlı bir kokuya sahip olan Miss Dior, ‘centifolia’ adlı çok narin yaprakları olan bir gülden yaratıldı. Aynı zamanda şeftali ve kayısı notalarına sahip olan parfüme odunsu bir koku için Sri Lanka sandal ağacı ile birlikte iris ve şakayık eklendi. 

Avustralya’da çekilen yeni Miss Dior kampanyasında parfümün ilham kaynağını hayata geçiren Natalie Portman, okyanus ve ağaçların buluştuğu büyüleyici bir videoda yer alıyor. Parfümün temellerini oluşturan çiçeklere sadık kalınırken orman görüntüleri ile parfümün odunsu kokusuna gönderme yapan kampanya filminde doğanın güzelliği gözler önüne seriliyor.