PARFÜMÜN EN PAHALISI

Dünyanın en pahalı parfümü, eşsiz şişesiyle bir arzu nesnesi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 28 Ekim 2014
PARFÜMÜN EN PAHALISI
Clive Christian adını hiç duymamış olabilirsiniz... Biz hemen tanıştıralım sizi: Christian bir iç dekoratör, aynı zamanda da parfümör... Onu bu kadar önemli kılan unsursa, kendisinin dünyanın en pahalı parfümünün tasarımcısı olması!


Özellikle İngiltere'de oldukça önemli bir isim olan Christian, geçtiğimiz günlerde Harrods mağazalarının ‘Parfüm Salonu'nun açılışında bir daha gündeme geldi. Gündeme gelme sebebiyse, bu parfümden satın almak istediğinizde yaklaşık 183.000 Euro vermeniz gerektiği!


Parfüm bu fiyatı özel tasarım şişesine borçlu. Tamamı 24 karat altınla kaplı olan kristal ve el yapımı bir şişede sunulan ‘No:1' by Clive Christian'ın, Harrods için hazırlanan tasarımına bir de küçük ayrıntı eklenmiş: Şişenin üzerine, elle yerleştirilmiş 2.000 adet beyaz pırlanta...


Şişenin üzerinde yer alan aslan motifiyse ayrıca iki sarı, bir de son derece nadir bulunan pembe pırlanta ile hareketlendirilmiş. Buna ek olarak, tasarımcının bu parfümüne ait tüm şişelerde olduğu gibi, kapak ilhamını, Kraliçe Victoria'nın şerefine adanmış olarak, kraliyet tacından alıyor. Bu taç figürünü andıran tokmak şeklindeki kapağın üzerinde de pırlantalar olduğunu hatırlatmamıza gerek yok sanırım.


Bu parfümün el yakan özel versiyonu yerine ‘standart' versiyonunu tercih etmek isterseniz onun biraz daha hesaplı olduğunu söyleyebiliriz: 575 Euro ( Tabii 30 ml'si)... Kadın ve erkek olarak ayrı versiyonları da mevcut!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.