TANRIÇALAR İÇİN DAHLIA DIVIN

Karşınızda Givenchy Dahlia Divin ve parfümün yüzü Alicia Keys.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Kasım 2014
TANRIÇALAR İÇİN DAHLIA DIVIN


Paris'in ortasında, “Hausmannian” mimariye sahip mükemmel bir daire... Efsaneye göre, odalardan bir tanesinde gizemli bir ahşap kutu yer alıyor. Işıltılı güzellik, kutu içerisinde ince, altın iplerle korunuyor. Bir gün, sihirli bir öğleden sonra, Alicia Keys uykusundan uyanıyor. Gözlerini açıyor ve zarafetle ayağa kalkıyor. Her şey ışık ve müziğe dönüşüyor. Ahşap kutunun etrafındaki tahtalar düşerken müzik etrafını sarıyor. Güzel kadın, altınla işlenmiş, Riccardo Tisci'nin tasarladığı haute couture elbisesi içinde adeta bir tanrıça gibi beliriyor. Altın ve ışıltı içerisinde büyülü bir senfoniye doğru yola çıkıyor. Alicia Keys'in Dahlia Divin için kompoze ettiği TV reklamında adeta Givenchy'nin büyülü hikayesi yansıtılıyor. Kısaca, sezonun en iddialı parfümlerinden biri olan Dahlia Divin kesinlikle denenmesi gereken bir koku.

Dahlia Divin'ın sizin için anlamı nedir?


Dahlia Divin'la aramda, tıpkı müzikle olduğu gibi çok güçlü bir iletişim hissettim. Nerede olduğumuz önemli değil, her zaman birlikte eğlenebiliriz. Ben ünlü bir kadınım. Dahlia Divin'sa bir tanrıça. Düşünsenize, bizim ona ihtiyacımız var, çünkü biz kadınlar hayatı inşa ediyoruz. İşte Divin'ın da anlamı bu: Kadınların gücünü kutlamak. Ben aynı zamanda bir söz yazarıyım. Dahlia Divin, hassas, zarif ve rüya gibi başlıyor ve güçlü bir sonla bitiyor. Bu kesinlikle beni yansıtıyor.

Givenchy'nin kreatif direktörü Riccardo Tisci'yle nasıl bir ilişkiniz var?


Biz bir aile gibiyiz. Aramızda muhteşem bir uyum var. Bu, Dahlia Divin kampanyasına da yansıdı.

Bir müzisyen olarak vizyonunuz nedir?


Ben güçlü kadınların soyundan gelen, güçlü bir kadınım. Müzik bu gücü yansıtan bir yol. İnsanlarla iletişim kurmak için muhteşem bir araç. Sohbet etmek için muhteşem bir yol. Ve doğru zamanda gücünü elde etmek için...

Güzellik sırlarınız nelerdir?


Sır mutluluktur. Kendin için bir şeyler yapıyorsun. Yeni bir şeyler denemek, yoga yapmak ama her şeyden önemlisi kendinle baş başa kaldığın bir saatlik deneyim yaşamak. Ben de formumu kickboks, koşu, yoga ve meditasyonla koruyorum.

Toplum ve medyanın her zaman göz hapsindesiniz. Bu kadar göz önünde olmak sizde baskı yaratıyor mu?


Baskı hissediyorum. Ama şimdi sosyal medyadaki herkes bunu hissediyor. Yeni albümümde bununla ilgili bir şarkı yazdım. Fakat benim bu çılgınlıkla ilgili kendi tutumum var. Rahat olacaksın. Sadece kendini sevmen yeterli! Onların da kendi görüşlerine sahip olma hakkı var ve sen de onları görmezden gelme hakkına sahipsin!

ESRA ÖZÜBEK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.