TORY BURCH, YENİ KOKU KOLEKSİYONUNU TANITTI

Essence of Dreams parfüm serisi, en derin duygularımızı kutluyor.

Buse Saray BUSE SARAY 12 Ağustos 2022
TORY BURCH, YENİ KOKU KOLEKSİYONUNU TANITTI

Tory Burch, yeni bir parfüm koleksiyonuyla kokuya geri dönüyor. Markanın, iyimserliğe odaklanan "Essence of Dreams” adlı serisi, aşk, özgürlük, neşe, sihir ve barış duygularına dayalı beş kokudan oluşuyor. Yeni parfüm koleksiyonu, kullanıcılara hayallerinin peşinden gitmelerine ilham vermek için tasarlandı.Moda tasarımcısı Tory Burch’un parfüm koleksiyonu, uykudayken ve uyanıkken gördüğümüz rüyalardan (güzel rüyalardan) ilham aldı. Ortaya çıkan canlandırıcı ve iyimser parfüm yelpazesi, doğadan rahatlatıcı notlar alıyor ve bunları beklenmedik kokularla harmanlıyor.

En kaliteli botanikler ve uçucu yağlar ile formüle edilen her koku, baş döndürücü ve büyüleyiciden canlı ve ferahlatıcıya kadar; taze ve doğadan ilham alan notalarla harmanlanmış.

Burch bir basın açıklamasında, "Kokular beni her zaman büyüledi. Bizi hatıralara bağlama ve duygulara ilham verme şekli" diyor. "Bize hayallerimizin peşinden gitmemizi ve sonsuz olasılıklarla dolu bir dünya hayal etmemizi hatırlatan güzel, canlandırıcı kokular yaratmak istedim."
Koleksiyondaki her koku bir rüya ve bir duyguyla bağlantılı… Özgürlükten ilham alan Electric Sky, kaktüs çiçeği, lavanta, ahşap, tuzlu su, mavi adaçayı, palo santo akordu ve vetiver notaları sunuyor. Barışı temsil eden Divine Moon, bergamot, ravent,  audupul (Queen of the Night), bal, sandal ağacı ve badem sütü akorları sunuyor. Aşk kokusu Sublime Rose, gül, frenk üzümü, frezya, gül suyu, dreamwood ve paçuli içeriyor. Neşeden ilham alan Mystic Geranium, bergamot, sardunya, misk ve sedir ağacı kokusu sunuyor. Sihri uyandıran Cosmic Wood, baharatlı kakule, yasemin, vetiver, dumanlı odun, paçuli ve adaçayı notaları sunuyor.


Rüyalar koku içermese de, genellikle koku koleksiyonları için ilham kaynağı olurlar. Prada'nın 2015 koleksiyonu Olfactories'i ele alalım. Rüyalardan ilham alan birbiriyle çelişen notalardan oluşan on kokudan oluşuyordu. Replica'nın 2016 koleksiyonu Reproduction of Familiar Fantasies, konseptini (ve adlarını) ayda uçmak ve dans etmek gibi yaygın rüya temalarından aldı.

Bu, Burch'un kokuya ilk girişi değil. 2011 yılında Estée Lauder Cos. ile bir anlaşma imzaladı ve bu ortaklık saygın koku satışlarıyla sonuçlansa da, kategori hiçbir zaman iki taraf için de önemli bir ilgi görmedi. 2019'da Shiseido, açıklanmayan bir meblağ için lisans aldı ve Burch'a güzellik yaklaşımını yeniden düşünme fırsatı verdi. Bu parfüm koleksiyonu ise Burch'un, Shiseido ile yaptığı lisans anlaşması kapsamındaki ilk lansmanı. Güzellik sektörü için yenilenen bir vizyonla Burch, kategori için vizyonunu yeniden şekillendiriyor.

Tory Burch Essence of Dreams koleksiyonu, mağazalarda ve çevrimiçi olarak yalnızca Tory Burch ve Nordstrom'da satışa sunulacak. 90 ml'lik bir şişe 125 dolara, 50 ml'lik şişe ise 90 dolara satılıyor.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.