1 Günde 2 Saç Modeli İle Yağmur Tanrısevsin

Yağmur Tanrısevsın'in saçları bu kez Hollywood'un tanınmış ismi, Dyson saç artisti Matthew Collins'e emanet.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 14 Kasım 2023
1 Günde 2 Saç Modeli İle Yağmur Tanrısevsin

Kalp Yarası, adını Feriha Koydum, Güneşi Beklerken, Kaçak gibi dizilerde yer alan oyuncu Yağmur Tanrısevsin ile Dyson Saç Artisti Matthew Collins ELLE Türkiye için bir araya geldi. Yağmur ve saçları iki farklı davete hazırlanırken, bizim de kendisine soracağımız birkaç soru vardı.

Çekim boyunca çok uyumlu ve sıcakkanlıydın. Genelde bu yapıda biri misin?

Teşekkür ederim. Çalışmayı ve güzel işler yapmayı çok seviyorum. Gerginlik sevmeyen biriyim. Herkesin yaptığı işi profesyonel bir şekilde yapması gerektiğine inanıyorum. Kimse kimseden farklı değil.

Önce oyunculuktan bahsedelim, çok yeni bir film çektin. Biraz anlatabilir misin?

Aslında geçen sene çekildi ama takvimsel olarak planlanan yayın tarihi bu seneydi. Dijital platformlarda süreç daha farklı ilerliyor. Dijitale yaptığım ilk proje, sıcak, naif, samimi bir aile ve aşk hikayesi.

Bir role nasıl hazırlanıyorsun, o süreci anlatır mısın?

En keyifli zaman... Önce yazılan hikayenin geneline bakıyorum ve gözümde o dünyayı canlandırıyorum. Sonra senaryoda diyaloglarla birlikte o dünyayı, karakterimin yerini ve görevini anlamaya çalışıyorum. Bir hayal kuruyorum elimdeki bilgilerle ve sonra karakterimle ilgili sorular sorarak boşlukları dolduruyorum, varsayımlar yapmaya başlıyorum. Bu süreçlerde genellikle oyuncu koçum ile çalışarak ilerliyorum. Beyin fırtınası yapıyoruz birlikte, üzerine tartışmalar yapıyoruz. Her oynadığım karakterimin bir defteri var. Sorular sorarak, boşlukları doldurarak ve hayal kurarak o defteri dolduruyorum. O karakteri savunmak için her şeyiyle onu sahiplenip ikna olmanız gerekiyor.Dyson Airwrap™ Multi-Styler 


Dyson Airwrap™ multi-styler daha hızlı ve kolay şekillendirme için yeniden tasarlandı. Dyson’ın akıllı ısı kontrol teknolojisine sahip olan Dyson Airwrap™ multi-styler, kullanıcıların istedikleri stili daha düşük bir sıcaklıkta elde etmelerini sağlayarak saçların ısıdan zarar görmesini önlüyor. (sağda).


Oyunculuğun en çok nesini sevdin ve seviyorsun?

İnsanların kalbine dokunabilmek harika bir duygu.

Kendini mesleğinde geliştirmek için neler yapıyorsun?

Film izliyorum, yeni metotlar araştırıyorum, workshop’lara katılıyorum, gözlem ve araştırma yaparak hayattan besleniyorum. Hayat zaten gerçek sahne. Hayatın içinde olmak, analiz etmek, tanıdığım ya da tanıştığım insanların hikayelerini dinlemek, beden dillerini incelemek ve analiz etmek beni çok besliyor. Bir karakterin yaptığı bir hareket ile gözlemlediğiniz bir insan geliyor aklınıza. Bu yüzden seyahat etmeyi çok seviyorum. Gözlem yaparak oyunculukta, yaptığım resimlerle ve sanatla besleniyorum.

Sen oyunculuktan, o karakterlerden, içinde bulunduğun hikayelerden neler öğrendin?

Her karakter ile başka bir yolculuğa çıkmayı, onun yaşadıklarıyla empati kurmayı, aynı durumda olan ve aynı şeyleri yaşayan birçok insanın kalbine dokunabilmeyi ya da hiç bu durumu yaşamamış insanlara o duyguyu hissettirmeyi. Bazen sadece yalnız değilsin diyebilmeyi. Hayat da böyle değil mi aslında yaşadığımız şeylerle hayatımız şekilleniyor, dersler çıkarıyoruz, tecrübe ediniyoruz ve birçok şey öğreniyoruz.
Bugün Dyson çekimi için bir araya geldik ve tabii ki odak noktamız saçlar. Çok sembolik bir şey aslında saç, sadece bireyselliği değil kültürleri ve kadınları temsil eden bir şey. Basit gibi görünse de derin anlamları olan bir olgu. Senin saçlarınla nasıl bir ilişkin var?

Saç bir kadının daha çocukluktan beri çok önemli bir parçasıdır. Küçükken kestirmek istemeyiz mesela. Büyüdükçe sağlıklı saçlar olgusu konusunda bilinçleniyoruz. Hem güzel hem sağlıklı saçlar bu yüzden çok önemli. Saçımı korumaya o yüzden çok önem veriyorum.

Senin en çok kullandığın Dyson ürünleri hangileri?

Dyson’ın tüm ürünlerini kullanıyorum ve hepsi birbirinden başarılı. Saç bakım ürünlerinde Dyson Airwrap™ multi-styler favorim; birçok başlığı olduğu için saçlarıma istediğim şekli verebiliyorum. Ayrıca hem sette hem günlük hayatta her gün kullandığım için saç sağlığı da benim için çok önemli ve bu yüzden de çok memnunum. Seyahatlerimde de bavulumun vazgeçilmezi. Mutlaka yanımda oluyor.

Saçlarını en çok hangi şekilde kullanmayı seviyorsun?

Günlük olarak doğal dalgalı kullanmayı seviyorum.

Çekimde Hollywood’un ünlü saç artisti aynı zamanda Dyson global saç bakım marka elçisi Matthew Collins saçlarını yaptı. Nasıl bir histi böyle biriyle çalışmak?

Matthew çok sempatik, pozitif ve işini severek yapan çok başarılı bir saç artisti. Onunla Dyson saç bakım ürünlerini deneyimlemek eğlenceli ve çok keyifliydi.

Ondan nasıl taktikler aldın?

Dyson Airwrap™ multi-styler’ı kullanırken her başlıkta uygulamam gereken harika taktikler öğrendim ve uygulamaya başladım bile.

Matthew, Dyson saç bakım ürünleri ile hızlıca iki saç modeli yaptı. Biri gündüz, diğeri gece için… Senin favorin hangisi oldu? 

İkisi de sevdiğim saç modelleri ama gece için yaptığı model davetler için favorim oldu.

Güzellikle nasıl bir ilişkin var?

Güzellik kendiliğinden ve doğal olmalı. Güzelliğin bir kalıbı olamaz ve insanın kendini iyi hissetmesi güzelliğin temelidir bence. Ben insanları, doğayı ve hayvanları seviyorum, sevdikçe her şey güzelleşiyor.

Aynaya baktığında gördüğün kadından memnun musun?

İnsanın kendini sevmesi hayatın akışında çok önemli bir yer tutuyor. Ben aynada gördüğüm kadını da içimde hissettiğim Yağmur’u da çok seviyorum.

Sanatla da ilgileniyorsun, orada da karşında estetik olarak seni tatmin eden işler ortaya çıkarmak mı amacın?

Ben sanatın her halini icra ediyorum ve takip ediyorum, oyunculuk, seramik, resim... Ortaya çıkan sonuç da, süreç de çok önemli ve tatmin edici.

Seramikle nasıl tanıştın?

Seramikle ilk kez çocukluğumda Kapadokya’da tanıştım ve sonra Marmara Üniversitesi’nde yeniden yollarımız kesişti ondan sonra da hayatımın bir parçası oldu. Oyunculukta iz bırakan projelerde yer alma isteğim seramik yolculuğunda da geçerli. Atatürk Kültür Merkezi benim hayatımda iz bırakan projelerde bir başlangıç oldu. Gerçekleştirdiğim ve zamanla gerçekleştirmek istediğim birçok projem var.

Atölyen senin için nasıl bir anlam ifade ediyor? 

Atölye benim için huzur, yaratıcılık ve bir ifade alanı. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Benim için duygusal bir yeri de var. Birçok çocuğun sanatla tanışmasına aracı oldu. Arkadaşlarım da seramik ve resim yapmaya başladılar. Onlarla buluşma alanımız oldu. 
En çok ne üretmekten hoşlanıyorsun? 

Seramik karolar ile duvar tasarlamayı çok seviyorum. Her bir birimi tasarlamak ve bu birimlerle bir bütünü oluşturmak, büyük resimde oluşturduğum kavramı ifade edebilmek beni heyecanlandırıyor. Ticari olarak da bir başlangıç yaptım aslında. Muur isminde tasarımlar ve projeler yaptığım bir markam var.Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi ve Dyson Corrale™ saç düzleştirici 
Farklı saç tipleri için tasarlanan Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi; hızlı, güçlü ve odaklanmış bir hava akımı kullanıyor, akıllı şekilde ısıyı kontrol altında tutup saçı aşırı ısı hasarından koruyor. Tüm saç tipleri için uygun olan Dyson Corrale™ saç düzleştirici ise, öncü esnek bakır plakalarıyla saçı şekillendirmek ve bir araya getirmek için esneyerek her geçişte tüm saç tellerine eşit ısı ve gerginlik uyguluyor. 


Dyson Global Saç Bakım Marka Elçisi Matthew Collins’i Yakından Tanıyalım


Yağmur Tanrısevsin’e iki farklı görünüm hazırladın. Neden bu tarzları seçtin? 

Yağmur’un ilk kombini rahat tarzdı ve ben de bunu çok zahmetsiz dalgalı bir modelle daha da rahat bir hale getirmek istedim. Buklelerin belirgin olmamasını ve sadece yumuşak, doğal ve zahmetsiz bir his vermesini istediğim için saçı Dyson Airwrap™ multi-styler’ın bukle başlıklarına sardım ama bu süreçte uzun süre bekletmedim. Yağmur, ikinci kombininde çok şık bir elbise giymişti. Kıyafet çok çarpıcıydı ve ben de kıyafetten uzaklaşmayacak, sadece güzelliğine katkıda bulunacak bir saç stili uygulamak istedim. Dyson Corrale™ saç düzleştirici ile saçını düzleştirdim, çok şık oldu ve ardından saçı kulağının arkasına sabitleyip parlaklık katması için bir saç spreyi uyguladım. 

Saçlarımızı Dyson Airwrap™ multi-styler ile şekillendirmek için bize bazı ipuçları verebilir misin? 

Dyson Airwrap™ multi-styler kullanırken, şekillendirmeye başlamadan önce saçın en az yüzde 10 nemli kalması çok önemlidir. Nem, saçta esneklik olduğunu gösterir, bu da buklelerin daha uzun süre dayanacağı anlamına gelir. Ayrıca cold shot uygulaması çok önemli. Çoğu insan bunun ne kadar önemli olduğunu gözden kaçırıyor. Saçın bir bölümüne ısı uyguladıktan sonra en az 5 saniye boyunca cold shot tuşuna basmanızı öneririm. Isı her zaman saçta bir kıvrım, dalga veya hareket yaratır ve soğuk hava da saçın sabitlenmesini sağlar. 

Favori Dyson ürünün hangisi? 

Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi benim ilk aşkım ve sanırım her zaman bir numaram olacak. Yarattığım her kırmızı halı görünümünün temelini Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi ile oluşturuyorum. İkinci sırada Dyson Corrale™ saç düzleştirici var çünkü saçta eğlenceli şekiller yaratmamı sağlıyor ve diğer sıcak saç düzleştiricilerinden çok daha güvenli bir ürün kullandığımı biliyorum. 

Sağlıklı ve parlak saçlar için tavsiyelerin neler? 

Parlak saçlar için saçın sağlıklı olması en kilit noktadır ve her şey orada başlar. Saçınız hasar görmüşse, onu parlak hale getirmek için çok fazla çaba harcamanız gerekir. Isı hasarı, saç hasarının önde gelen nedenlerinden biridir. Dyson’ın en çok önem verdiği konu, saçınız için daha önce kullandığınız saç şekillendiricilerden daha sağlıklı ürünler tasarlamak. Bu her zaman mühendislerin önceliği olmuştur. Saç bir kez hasar gördüğünde, sonsuza kadar hasar görür, bu nedenle saçınıza nazik davranacak şekilde üretilmiş saç şekillendiriciye sahip olmak her zaman yatırım yapmaya değer olacaktır 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.