‘CHIGNON’ TOPUZLARIN YÜKSELİŞİ

Defilelerden kırmızı halıya… Herkesin en beğendiği saç stili!

Klasik saç stillerinin sevmemizin bir nedeni var! Her durumda kullanılabilen klasik saç stilleri, en umutsuz anda bile hayat kurtarıcı olabiliyor. Bahsettiğimiz saç stillerinden biri ise ‘chignon’ topuzlar. Günlük stillerden, davetlere hatta düğünlere kadar her yerde kullanılan bu topuz stili Sonbahar Kış 2020 defilelerinde de oldukça popülerdi. Modern ve havalı güncellemeleri ile karşımıza çıkan ‘chignon’ topuzlarını keskin, sıkı ve çekici hatlarda görüyoruz. 

Naeem Khan Sonbahar Kış 2020 Defilesi (Getty Images)

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen New York Moda Haftası bize yeni sezonun giyim ve aksesuar trendlerini sunarken aynı zamanda saçlarda göreceğimiz trendlerin ipuçlarını verdi. Naeem Khan’ın Sonbahar Kış 2020 defilesinde Aveda saç stilisti Jon Reyman’ın stilize ettiği boru şeklindeki topuzlar, saç aksesuarları ile süslenirken, oldukça şık görünümler yaratıldı. 

Lady Gaga, Zendaya, Renee Zellweger (Getty Images)

Normalde ensede görmeye alışkın olduğumuz chignon topuzları, Sonbahar Kış 2020 defilelerinde farklı boyutlarda ve stillerde görüldü. Lady Gaga, Zendaya ve Renee Zellweger’in geçtiğimiz aylarda kırmızı halıda tercih ettikleri klasik chignon topuzları davet stillerinde kullanabilirken, yeni nesil chignon topuzları ise günlük hayatınızda deneyebilirsiniz. 

Rooney Mara, Scarlett Johansson, Chrissy Teigen (Getty Images)

Birkaç gün önce gerçekleşen Oscar Ödülleri kırmızı halısında da chignon topuzlar favori stiller arasındaydı! Rooney Mara chignon topuzunu saç tokaları ile stilize ederken, Chrissy Teigen ise topuzunu sımsıkı tercih etti. SAG Ödüllerinde de gözümüzden kaçmayan chignon topuzları arasında Scarlett Johansson’un perçemli topuzu favorilerimiz arasında. Klasik tarzlara farklı yorumlar katan ünlüler, hem davet şıklıklarında hem de haftasonu stilimizde kullanabileceğimiz modeller ile bize ilham kaynağı oluyorlar. 

Prabal Gurung, Oscar de la Renta, Rodarte Defileleri (Getty Images)

Modanın yenilikçi ve daha önce görülmemiş trendleri arasında chignon topuzları gözünüze biraz sıkıcı geliyor olabilir… Ancak Prabal Gurung ve Rodarte’nin Sonbahar Kış 2020 defileleri veya Oscar de la Renta’nın İlkbahar Yaz 2020 defilesinde daha genç ve enerjik topuzlar görüyoruz. Yükseltilen topuz boyları, kullanılan aksesuarlar veya örgülerin, klasiklere fark kattığını inkar edemeyiz. Nude makyaj ile birleştirilen modern chignon topuzları ile ortaya sade ama alımlı bir görüntü çıkarabilirsiniz. 

Saç şekillendirici ürünler ile sıkılaştırabileceğiniz topuzlarınıza nemli görüntü kazandırarak kırmızı halıyı andıran tarzlar yaratabilirsiniz. Chignon topuzunun klasik olması, sınırların dışına çıkmanızı engellemiyor! Farklı toplama yöntemleri ve aksesuarlar ile en sade chignon topuzunu bile göz kamaştıran bir saç modeline dönüştürebilirsiniz. Son dönemlerde gerçekleşen defilelerde güncellenen bu topuz modelini, önümüzdeki sene eksantrik stillerde kırmızı halıda ve sokak modasında göreceğimize eminiz!