KENDİNE GÜVENEN SAÇ RENGİ: KÜLLÜ SARI

Sarı saçların çok sevilen tonu!

Saç boyama işlemi, doğal saçların farklı tonlar ile değiştirilmesi işlemidir. Özellikle buğday ve beyaz tene sahip kullanıcılara çok yakışan saç renklerinden biri de küllü sarıdır. Küllü sarı, mat rengi ile beğeni toplarken, saç griye dönük sarı bir tondadır. Açık bir ton olduğu için, açık tenli kullanıcılar gönül rahatlığıyla saçlarını küllü sarı yapabilir. Ancak esmer tene sahip kullanıcılar için ise küllü sarı rengi önerilmez. Küllü saç renginin tonunu tutturmak için sarı saç ile gri saç birbiriyle harmanlanır. Saçın bazı noktalarında sarı, bazı noktalarında ise gri yoğunlukta kullanılır. Saçın ana rengi sarıdır, sarı saçın arasından tutam tutam saç ayrılır ve ayrılan saça da gri tonları uygulanır. Bu işlemden sonra ise küllü sarı elde edilir. Küllü sarının en güzel modelleri ise şu şekilde sıralanabiliriz...


Küllü sarı ombre modeli, esmer tene sahip kullanıcılara yakışan tek model olarak bilinir ve uçlara uygulanan küllü sarı, saçlara modern bir hava katar.

Açık küllü sarı modelinde, sarının tonu oldukça açıktır ve aralara uygulanan gri ile mükemmel bir uyum yakalanır. Açık tenli kullanıcıların favorisi olan bu model, doğru uygulandığında doğal bir görünüm elde edilir.

Koyu küllü saç modelinde sarı renk daha yoğun kullanılır. Özellikle dalgalı ve katlı saç kesimlerine çok yakışan bu model, saçların ışıl ışıl parlamasını sağlar.

Küllü platin sarısı, platin saçların arasına gri tonların eklenmesiyle elde edilir ve açık tenli kullanıcıların çok sevdiği modellerden biridir.

Sarı rengin farklı bir tonu olan bebek sarısı küllü saç, sarının altına benzediği bir saç modelidir ve araya eklenen gri ışıltılar sayesinde bu model ile doğal görünüm elde edilebilir.

Küllü Sarı Saç Rengi Hakkında Merak Edilen Her Şey
Küllü saç rengi hakkında en çok merak edilen şey, şüphesiz ki uygulamanın hangi cilt tonlarına daha çok yakıştığıdır. Açık ve buğday tenli kullanıcılara küllü saç renginin her modeli yakışırken, esmer tenli kullanıcılara ise küllü ombre veya röfle yakışır. Küllü saç renginin nasıl elde edildiği de merak edilen konulardan biridir. Bu saç tonunu elde etmek için izlenmesi gereken yolları derledik.


Öncelikli olarak yapılması gereken şey saçları açıcı ile açılması işlemidir.

Saç taranır ve parçalara ayrılarak her bir parçaya açıcı sürülür ve saçın durumuna göre en az 30 en fazla da 60 dakikada saç küllü sarı için hazır hale gelir.

Saçlardaki açıcı bol suyla durulanır ve küllü sarı renk tonu saça uygulanır.

Saça uygulanan boya yaklaşık olarak 30 dakika sonra yıkanır ve renk elde edilir.

Ayrıca saçı hali hazırda platin olan kullanıcıların saç açma işlemi yapmasına gerek yoktur. Hazır paketli boyalardan küllü sarı renk numaralı boya alınarak işlem yapılır.

Küllü Saç Renginin Bakımı
Küllü saç renginin bakımı da merak edilen şeylerden biridir. Bu saç rengi kolay aktığı için boyanın uzun süre kullanılması için özel olarak üretilen şampuanları kullanmak gerekir. Mor şampuan, küllü saç renginin bakım tüyosudur ve haftada bir veya iki defa mor şampuan ile saçları yıkamak, boyanın uzun süre saçta kalmasını sağlar. Küllü sarı saç renginin canlılığını korumak için düzenli olarak saçı cilalamak gerekir. Cilalama işlemini ise uzman kişilerin yapması, saçın doğallığını kaybetmemesi için oldukça önemli bir detaydır. Cila ile saçta gözle görülmeye başlayan renk yansımaları ve turuncu renkler ortadan kaybolur.

Küllü sarı saç rengi için size ilham verecek görünümleri inceleyebilirsiniz.