LONDRA TARZI

LONDRA TARZI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Ekim 2014
LONDRA TARZI
Dünyanın dört bir yanından son kesim ve şekillendirme trendlerini buluşturan bu dosyada Londra, Paris ve New York'a doğru bir yolculuğa çıkıyor ve saçlarınız için en uygun ipuçlarını veriyoruz. İlk durağımız Londra!

LONDRAGEORGE NORTHWOOD: George Northwood Salonu'nun sahibi


ÜNLÜ MÜŞTERİLERİ: Alexa Chung, Rosie Huntington-Whiteley, Sky Ferreira ve Gwyneth Paltrow.

ALEXA CHUNG'IN OMUZ HİZASINDAKİ KATLARI


Chung'ın “lob” kesimini gizli katlarla ayrıcalıklı bir formda tutan Northwood, İngiliz güzellerinin mantrasının, “bırak dağınık kalsın” olduğunu söylüyor. “Hareket kazandırmak için yukarıdan aşağıya doğru inerek ve saçı fazla kısaltmadan kesiyorum” diye açıklıyor. Chung stilini yakalamak için kuru saçtan rastgele tutamlar seçin ve yalnızca orta kısımları maşalayın, diplere ya da uçlara dokunmayın.

İpucu: Hacimlendirici sprey yardımıyla diplere yapacağınız dokunuşlar saçınıza dolgunluk kazandırır.~ JENNIFER LAWRENCE'IN KISA KESİMİ


“Jennifer, daha kısa kesimlere yeşil ışık yaktığından beri pek çok genç kadın, saçlarını kısaltma konusunda daha cesaretli” diyor Northwood. Bu kesim kısa, uçuşan katlardan oluşuyor ve Northwood'a göre biraz şekillendirme şart. Gelişigüzel çekilmiş fönün ardından saçın doğallığını koruyarak şekil verin.

İpucu: Saçınız kıvırcık mı? Özel bir şekillendirici krem yardımıyla bukleleri yola getirebilirsiniz.~ KATE MOSS'UN UZUN KAKÜLÜ


“Artık neredeyse her müşterime uzun kaküller kesiyorum” diyor Northwood. Peki, uzun kakül neden bu kadar popüler? Yüzü çerçeveleyen perçemler, saç toplu da açık da olsa daha hoş bir hava veriyor ve kolay şekil alıyor. “Bu görünüm sade ve rahat bir tarz yaratır; bugün Londra'daki her genç kadının istediği de tam olarak bu.”

İpucu: Kakülü saçınızı boyatmadan önce kestirin. Böylece kuaförünüz saçlarınıza gölge atarken kakülün düştüğü kısımlara odaklanır.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.