LÜKS VE HAZ BİR ARADA

Saç stili, kadının nefes alan bir parçası; tıpkı cildi gibi!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Nisan 2014
LÜKS VE HAZ BİR ARADA


Uzun süreli tutuş gücüyle özgürce hareket eden saçların birlikteliği, saç tasarım gurusu Luigi Murenu'nun önderliğinde bütünleşiyor, ortaya keyif veren bir hikaye çıkıyor. Karşınızda Kérastase Couture Styling serisi, saç gurusu Luigi Murenu! Kendisiyle Esra ÖZÜBEK buluştu ve merak ettiklerimizi öğrendi.


Kuaförlerin duayeni Luigi Murenu, Kérastase'ın doğduğu yılda, 1964'te Sardinya'da dünyaya geldi. Son 18 senede sürekli ilerleme kaydeden bir adam için özel bir işaret... Her zaman tutkularından esinlenen Luigi'nin tarzı, hiçbir zaman durağan ve düz formda olmadı. Hayatında önemli yere sahip olan dans, stiline esneklik ve hareket kazandırdı. Ortaya çıkardığı tasarımlar; bunun yansıması olarak hareketli, yaratıcı, enerji ve yaşam dolu. Luigi, saçları, kadın varlığının parçası olarak görüyor. Kérastase, Luigi Murenu'yu seçti; çünkü kendisi sofistike bir dinamizm ve hassasiyetle uygulanan kişiye özel saç tasarımı konusunda tartışmasız bir guru. Luigi, Kérastase'la birlikte kişiselleştirilmiş cazibenin ötesine geçiyor. Yarattığı kişiye özel stilleriyle kadınların sahip olduğu en iyiyi ortaya çıkararak; her kadının benzersiz, sınırsız güzelliği ve cazibesinin sınırlarını aşıyor. İşi aynı zamanda dinlemek ve doğru diyalog üzerine kurulu... Kendini “sünger” olarak tasvir eden Luigi, şöyle diyor: “Birlikte çalışmak değerli; çünkü her iki tarafın da birbirinden öğrenecekleri var. Bu, ilerlemenin tek yolu.”

ELLE: Stil belirlerken felsefeniz nedir?
LUIGI MURENU:
Bir sanatçı olarak benim işim, sınırları zorlamak, her şeyi denemektir. Ama podyuma çıkmak üzere olan spreylenmiş ve özenle hazırlanmış bir görünüm dahi olsa saç, hareketi yansıtmalıdır. Ne kadar farklı olursa olsun saç modeli hiçbir zaman peruk gibi durmamalı! Kadının saç modeli onun kişiliğini ifade eder ve ben de bunu vurgulamaktan hoşlanıyorum. Saç stili kadının, yaşayan, nefes alan parçası; tıpkı cildi gibi! Çalışırken bunu hep aklımda tutuyorum.

ELLE: Nereden ilham alıyorsunuz?
L.M.:
Hemen hemen her yerden diyebilirim. Sık sık seyahat ederim ve çok fazla dışarı çıkarım. Sanat sergileri, kitaplar, filmler, oyunlar -her şey bana ilham verir! Çevremde canlı her şeyi emen bir sünger gibi hissediyorum kendimi.~

ELLE: Kérastase ürünleri diğerlerinden hangi açılardan farklı? Favori ürünleriniz neler?

L.M.:
Ben her zaman en iyi ürünlerle çalışırım. Kérastase saç şekillendirici ürünlerini keşfetmeden önce mükemmel saça ulaşabilmek için yıllar boyunca Kérastase bakım ürünlerini kullandım. Yeni şekillendirici seri gerçekten çok heyecan verici. Uygulaması çok kolay ve yapısı o kadar hafif ki, istediğim modeli yapmak çok kolay. En inanılmaz olanıysa ürünlerle adeta oynayarak hepsini karıştırıp farklı güzel sonuçlar elde etmeniz. Benim favorimse Mousse Bouffante. Çünkü kesinlikle göz kamaştırıcı. Lift Vertige de, her kadının sahip olması gereken bir mucize; çünkü saç diplerinde nazikçe yükseklik etkisi yapıyor.

Luigi hakkında beş detay


1. Küt bir kesimi yumuşacık hatlara dönüştürebilir. Luigi bunu, saçını yaptığı kadının kendisi hakkındaki gerçeği açığa çıkarmak için yaptığını söylüyor.


2. Kendini kuaför; hatta artistik tarzlar yaratırken bile, zanaatkar olarak tanımlıyor.


3. Kadın saçını tıpkı bir astroloğun yıldız haritasını okuduğu gibi okuyor: “Kadın saçı gerçek kimliğinin içsel parçasıdır. Saçının kalitesine ve stiline bakarak onun kim olduğunu anlayabilirim.”


4. İster Londra, ister Paris veya New York'ta olsun Luigi; dünyanın en ünlü fotoğrafçıları, film yapımcıları ve tasarımcılarıyla çalışıyor. Madonna'dan Scarlett Johansson'a kadar her yıldıza, kendi benzersiz ve kişiselleştirilmiş tarzını kazandırıyor.


5. Luigi'nin ikonik tutkusu: Faye Dunaway. “Bonnie & Clyde filminde, 70'lerin ideal güzelliğini taşırken aynı zamanda cazibenin sınırlarının ötesindeydi” diyor: “İpek gibi bir saç, kıvrımlı topuzlar, cazibeli bir hareket.”Esra ÖZÜBEK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.