SAÇ BOYAMANIN PÜF NOTKASI!

Saçınızı kendiniz boyayacaksanız, işin uzmanına kulak verin. İşte birkaç ipucu!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Ekim 2014
SAÇ BOYAMANIN PÜF NOTKASI!<#text>


<#text> Kariyerine süper modellerin saçlarını boyayarak başladı. Şimdilerde Blake Lively ve Doutzen Kroes gibi ünlülerin saçları Paris'teki salonunda Christophe Robin'e emanet. Robin, aynı zamanda L'Oreal Paris'in uluslararası saç renklendirme uzmanı. Biz de ona saç boyamak ile ilgili bir kaç ipucu sorduk:


<#text>


<#text> Saç rengini değiştirmek isteyenlere öneriniz nedir?


<#text> Hemen herkes saçının gerekenden daha koyu olduğunu düşünür, bu yüzden önce rengi iki ton açma yoluna gidilir. Tona karar verirken göz rengi önemlidir. Saç rengini makyaj gibi düşünün. Gözleriniz kahverengiyse biraz daha koyu bir ton gözlerinizi vurgular.


<#text>


<#text> Doğal görüntüye nasıl ulaşılır?


<#text> Boyayı önce uçlara uygulayın. Yeni çıkan saçlar ve saç diplerinden gelen ısı, boyanın o kısımlarda daha fazla tutmasına sebep olabilir. Kızıl gibi yoğun bir renkte birbirine çok yakın iki ton elde eder ve biraz daha koyu olanı diplere uygularsanız bu, tıpkı makyajda olduğu gibi derinlik kazandırır.


<#text>


<#text> Durulama işlemi nasıl yapılmalı?


<#text> Boyayı saçınızdan durulamadan önce, biraz su ekleyerek şampuanlıyormuş gibi yapın. Bu, yeni çıkmakta olan saçlara da ulaşmanızı ve cilde bulaşan lekeleri çıkarmanızı sağlar.


<#text>


<#text> Dikkat edilmesi gereken noktalar var mı?


<#text> Süre çok önemli. Tavsiye edilen zamana dikkat etmeyen ne kadar çok insan olduğunu duysanız şaşırırsınız. Cildinizde leke kaldıysa, küle batırılmış pamuk çok işe yarar. Ve eğer uyguladığınız renk çok koyu geldiyse, bulabileceğiniz en ucuz şampuanla birkaç kez köpürterek yıkayın, böylece rengi yarım ton açabilirsiniz. Doğal görünüm için boyayı saç telleri boyunca bir fırça yardımıyla aşağı doğru çekin.


<#text>


<#text> Renk nasıl uzun süre korunur?


<#text> Renk koruyucu maskeler gibi rengi sabit tutmak için geliştirilmiş bakım ürünleri haftada bir uygulandığında işe yarar. İyi durulama da rengin kalıcılığı için önemlidir. Salonumda saçı bir-iki damla elma sirkesi eklediğimiz bir suyla duruluyoruz. Rengi sabitliyor, ışıltı kazandırıyor ve saç derisini daha sağlıklı hale getiriyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.