SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU

Evet, saçınızın da zararlı UV ışınlarından korunmaya ihtiyacı var!

Buse Saray BUSE SARAY 02 Ağustos 2022
SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU

Fotoğraf: @negin_mirsalehi

Size her gün SPF kullanmanın önemini hatırlatmaktan asla vazgeçmeyeceğiz… Ama şimdi size, bu konuda farklı bir hatırlatmamız var! Güneşin saçınıza verebileceği zararı düşündünüz mü? Saç deriniz ve saçınız UV hasarı için risk altındadır; bu nedenle korunmaya ihtiyacı vardır.Güneş koruyucu uygulamanız, saç çizgisinde bitmemeli.

Son araştırmalara göre, aşırı güneşe maruz kalma, saçın yapısına en çok zarar veren faktördür. UVA ışınları saçın renginin solmasına ve UVB ise saçlarda kırılmaya yol açıyor. Peki, neden saçımızı güçlü tutmak için daha fazla koruyucu önlem almıyoruz?

UV ışınları, özellikle saçlarınız zaten kötü durumdaysa, saç tellerinizi ciddi şekilde kurutabilir ve zayıflatabilir. Uzun süreli güneşe maruz kalma, saçın protein yapısını bozar, genellikle düşük elastikiyet, kırılma, kırık uçlar ve parlaklığını yitirme ile sonuçlanır.

Kafa derisi ise vücuttaki diğer tüm ciltler gibi cilt kanserine karşı hassastır. Saç derisini korumak için tercih edilecek kimyasal blokerler (avobenzon gibi), beyaz bir döküntü bırakmazlar. Etiketlerde çinko oksit ve titanyum dioksit arayabilirsiniz. Bunlar fiziksel engelleyicilerdir. Unutmayın ki, önemli olan güneş koruyucuyu sadece köklere püskürtmek değil, kafa derisine sürmektir.

Antioksidanlar ve bitki kaynaklı yağlar, kafa derisini ve cildi güneşin zararlı ışınlarından korumaya ve sakinleştirmeye yardımcı olur. Antioksidanlar, UV hasarının neden olduğu serbest radikalleri temizleyerek ve cilt kanserine yol açabilecek hasarı önlemeye yardımcı olur. Özellikle yardımcı olabilecek bir yağ; ayçiçeği tohumu yağı. Bu yağ, sert güneş koşullarına maruz kalan saçlardaki kuruluğa yardımcı olabilecek yağ asitleri içeriyor.


Saçınızı ve saç derinizi, güneşin zararlarından korumaya yardımcı olacak 11 bakım ürününü inceleyebilirsiniz.

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 0
1

AVEDA
409 TL
Sun Care Saç Güneş Koruyucusu
Hafif yapılı, suya dayanıklı UV koruma spreyi; saçları güneşin oluşturduğu hasar ve kuruluğa karşı korumaya yardımcı oluyor.
aveda.com.tr

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 1
2

L’OCCITANE
Aromakoloji Koruyucu Saç Bakım Misti
395 TL
Bu koruyucu saç misti, saçınızı UV ışınlarının ve yazın zararlı etkilerinden (klor, tuz vb.) koruyor. Saçlarınız nem ve yumuşaklık kazanıyor. Deniz ve havuz sonrası daha kolay çözülüyor.
loccitane.com.tr

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 2
3

NUXE
Nemlendirici Koruyucu Çift Fazlı Saç Bakım Sütü
140 TL
Bu sütlü yağ, saçınızı UV ışınlarından korurken nem ve parlaklık sağlıyor. Saçınızı tuz ve klorun etkilerinden korurken, rengini de koruyor.
nuxe.com

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 3
4

KERASTASE
Masque UV Défense Active
36.30 £
Güneşe maruz kalan saçların korunmasını sağlıyor. Saçları koruyan, güçlendiren, besleyen, şekil veren ve ışık saçmalarını sağlayan bir rutin…
kerastase.com.tr

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 4
5

URBAN CARE
Monoi ve Ylang Ylang Şampuan 250 ml
39,75 TL
Tuzlu su, klor ve güneş ürünlerinin kalıntılarından saçı arındırıyor. İçeriğindeki Monoi Yağı ile saçları ve saç derisini kuruluğa karşı koruyor, saçı nemlendiriyor, güçlendiriyor ve renk bozulmalarına karşı saçı koruyor.
rossmann.com.tr

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 5
6

BALMAIN
Sun Protection Spray 200ml
35 €
Koruyucu UVA ve UVB filtreleri ile zenginleştirilmiş formül güneş, deniz veya klora maruz kalan saçları beslemeye ve bakım yapmaya yardımcı oluyor. Saç renginin solmasını ve keratin hasarını önlüyor.
balmainhair.com

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 6
7

COSMED
149 TL
Hair Guard Perfecting Keratin Spray 200 ml
UV ve ısı gibi dış etkenlere karşı koruma sağlayan keratin ve hyalüronik asit içerikli nemlendirici kolay saç tarama spreyi.
cosmed.com.tr

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 7
8

BUMBLE AND BUMBLE
Hairdresser's Invisible Oil Heat & UV Protective Primer
189 TL
UV korumalı sprey, saç tellerinizi yumuşatıyor ve canlandırıyor. Formül, hindistan cevizi, argan, macademia, tatlı badem, aspir çekirdeği ve üzüm çekirdeği yağı ile zenginleştirilmiş.
sephora.com.tr

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 8
9

MOROCCANOIL
Protect & Prevent Spray
270 TL
Gelişmiş formül, UV ışınlarına, kirliliğe ve termal hasara karşı koruma sağlarken, ArganID teknolojisi rengin solmasını engellemeye yardımcı olmak için argan yağını saçın korteksine besliyor.
saksfifthavenue.com

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 9
10

PROCSIN
Boom Butter Hydra Boom Güneş Koruyuculu SPF30+ Saç Spreyi 110 ml
39 TL
Güneş ve klor nedeniyle zarar gören saçları korumaya yardımcı UV filtresi ile saçın parlaklığını korumaya destek oluyor. Yumuşacık, hacimli ve ışıltılı saçlara için Spf30 içeriğiyle zararlı güneş ışınlarına karşı etkin koruma sağlıyor.
gratis.com

SAÇLAR İÇİN EN İYİ 11 GÜNEŞ KORUYUCU / 10
11

GLISS
Sun Protect Şampuan 360 ml
37 TL
Tuzlu su, klor ve güneş ürünlerinin kalıntılarından saçı arındırıyor, UVA/UVB filtresi içeryor, saç kuruluğuna ve renk bozulmalarına karşı saçı koruyor, güneş sonrası saçı onarıyor.
watsons.com.tr


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.