SAÇLARA GÜNEŞ DOKUNUŞU

İlkbahar yaklaşırken daha sıcak renklere yöneliyoruz. Karamelin en sıcak tonu olan bal karamel saç rengi ile saçlara ışıltı katmanın zamanı.

Saç renginde yapmak istediğiniz değişiklik için ilk aşama buna karar vermek, ikinci aşama ise teninize yakışacak saç rengini bulmak. Boyadıktan sonra eski haline getirmek de saçınızı yıpratıcağından kendinize yakışan saç rengini doğru bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Son yıllarda karamel rengini saçlarda sıkça görüyoruz. Saç renginde değişiklik yapmak ve saçına parlak bir görünüm vermek isteyenlere bal karamel rengini öneriyoruz.

BAL KARAMEL SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

Saçlar daha önce kızıl ve kahve gibi koyu renklere boyandıysa öncelikle kuaförünüze danışarak saç renginizi açtırmanız gerekiyor. Ancak öncelikle istediğiniz karamel rengin ne kadar açık olacağı, ya da kızıl mı yoksa sarı ışıltılara mı sahip olacağı konusunu karar vermelisiniz. Bunun en kolay yolu ünlülerin fotoğraflarına ya da internette bulduğunuz saç modelleri ve renklerine bakarak karar vermek.

BAL KARAMEL SAÇ RENGİNDE MAKYAJ NASIL OLMALI?

Makyaj ve saç uyumu yüze canlılık katar. Bal karamel saç rengi için kararınız kesinse, kahverengi tonlarındaki metalik farları makyaj çantalarınıza ekleyin. Siyah veya kahverengi göz kalemi ile gözlerinizi daha çok ortaya çıkarabilirsiniz. Far sürerken gölge tekniğini kullanarak etkileyici bir görünüm elde etmekte mümkün. Sezonun makyaj trendi olan dramatik bakışları desteklemek içinse en büyük yardımcınız ise yoğun ve uzun gösterecek bir rimel. Eğer göz makyajınızda koyu renkleri tercih ediyorsanız, dudaklarınızda pembe, şeftali, mercan gibi tonları tercih edin.

BAL KARAMEL SAÇ RENGİ KİMLERE YAKIŞIR?

Parlak ve muhteşem görünümlü saçlara sahip olmak tüm kadınların ortak isteği. Karamel saç renkleri de son zamanlarda yıllarda canlı ve doğal görünümüyle kadınlar tarafından sevilerek kullanılan vazgeçilmez renkler arasında yerini alıyor. Açıktan koyuya birçok renk alternatifinin bulunması nedeniyle geniş bir kitleye hitap eden karamel saç renkleri parlak ve tatlı duruşunun yanı sıra zarif bir görüntü de veriyor.

Karamel saç renklerinin açık tonlardan koyu tonlara uzanan oldukça geniş bir yelpazesi mevcut. Dolayısıyla karamel tonları beyaz tenli, esmer, buğday tenli farketmeden her cilt tipine yakışabilir. Önemli olan sadece kullanılması gereken tonu bulmak.

BAL KARAMEL SAÇ RENGİ ÖNERİLERİ


                                                                                Adele

                                                                           Emma Stone

                                                                         Eva Mendes

                                                                        Blake Lively

                                                                           Beyonce

                                                                        Jessica Alba

                                                                         Rose Byrne

Saçlarınızı hala hangi renge boyatacağınıza karar veremediyseniz bakır kızıl saç rengi veya açık kahve saç rengi önerilerimize göz atabilirsiniz.


Etİketler