SAÇLARDA YENİ SEZON

Yeni sezon saç trendleri ve renkleri gerçekten çok ilginç ve dikkat çekici.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Ağustos 2014
SAÇLARDA YENİ SEZON


L'Oréal Professionnel, en moda saç stilleri yaratmak için kuaförlerin en çok tercih ettiği saç uzmanı bir marka. Modaya olan tutkusunu en son teknolojileri kullanarak yarattığı ürünleriyle birleştiriyor; en ünlü tasarımcılar, fotoğrafçılar ve saç stilistleri tarafından tercih ediliyor. Her zaman kuaförlük sektörünü ön plana götürmek yönünde çalışmalarda bulunuyor çünkü saçın güzelliğin en önemli parçası olduğuna inanıyor. Biz de L'Oréal Professionnel'in ikonik tasarımcısı Odile Gilbert'e sorularımız sorduk.

Size “queen of backstage” (kulislerin kraliçesi) diyorlar..


Evet bu ismi bana 1994'te John Galliano'nun Love Ball yardım balosu davetinde taktılar.

Bu yıl hangi moda haftalarında yer aldınız, kimlerle çalıştınız?


Daha yeni New York ve Milano moda haftalarındaydım. Phillip Lim, Moschino, Chanel, Hermés, Rachel Zoe gibi birçok isimle çalıştım yine...

Şovlarda çalışırken size ne ilham veriyor?


Her şey... Şova başlarken ne geleceğini bilemiyorsunuz. Her şovun enerjisi bir başka. İlham ülkeden ülkeye değişir. Orada yaşayan insanlar nasıl giyinir, ne yerler?.. Mesela Avustralya'da en son aristokrat, eğitimli kadınlar dikkatimi çekmişti. Moda haftasında kıyafetler de bu çizgideydi. Milano'ysa başkaydı.

Favori moda şovunuz?


Paris'teki haute couture şovu. En güzel, en pahalı elbiselere dokunuyorsunuz. Kendinizin ve yaptığınız işin çok özel olduğunu hissediyorsunuz.

Yaz modası için kadınlara ne gibi önerilerde bulunursunuz?


Moda haftalarında bu yıl gerçekten“güzel” saçlar vardı. Ne çok kıvırcık, ne de çok düz... Masalsı bir görünüm hakimdi. Aynı şeyi biz L'Oréal Professionnel'in Yaz Koleksiyonu Somptueux'de de yaptık. Bir de aksesuarlar tabii! Kadınlar eğlenebilmeli. Aksesuar anlık değişimler için olmazsa olmaz. Kim her gün aynı görünmek ister ki?~


KISA SAÇ YİNE GÜNDEMDE!Kesim ve renklerde neler bekliyor bizi?


Kısa saçlar biraz daha revaçta diyebilirim. Eskiden kısa saça, yaş ilerledikçe yönelirdi kadınlar. Bence saçın yaşı olmaz. Renklerde sarı ve tonları moda. Artık koyu renge sahip kadınlar da balyaj veya röfle yaptırıyor. Sarı deyince, illaki çok açık sarı tonlar aklınıza gelmesin. Saçın boy ve uçlarına eklediğimiz bej tonlamalar ve gölge etkisine bu yıl kadınlar bayılıyor. Bu sene öncekine göre biraz daha kızıl tonlar var. Türkiye, Japonya gibi koyu saç rengine sahip ülkelerde açık tonlarda doğal görünümlü röfleler moda.

En çok hangi ünlülerle çalışmayı seviyorsunuz?


Tilda Swinton, Sofia Coppola.. Sofia çok güzel ve de çok fazla saçı var! Ayrıca Marie Antoinnette filminde Kirsten Dunst'ın saçlarını hazırlamak da keyifliydi. Claudia Schiffer ve Linda Evangelista gördüğüm en güzel saçlara sahipler.

Çantanızdan ayırmadığınız bir saç ürünü var mı?


Öyle çantamda taşıyabileceğim bir şey değil ama L'Oréal Professionnel'in saç maskelerinden vazgeçemiyorum. Saçımın yıprandığını, bir botoks etkisine ihtiyacı olduğunu düşündüğüm anlarda fiber-ceutic saç bakımı uyguluyorum. Gün içindeyse iyi hissetmek ve hoş kokusundan dolayı Mythic Oil'ı çantamda taşıyorum.

ESRA ÖZÜBEK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.