SANAT ESERİ TADINDA SAÇ AKSESUARLARI

Saçlarımızı çağdaş bir sanat eserine dönüştürüyoruz!

İlkokul yılları… Annenizle bijuteri mağazasında geziyorsunuz ve o rengarenk simli tokayı zorla aldırıyorsunuz. Belki de bir kaç tane! Sonra okula giderken kafanıza 3-5 toka takmaya çalışıyorsunuz ama anneniz, “Kızım o ne öyle? Çıkar şunları saçın kuş yuvasına dönmüş!” diyor. Hikaye tanıdık geldi mi? Eminiz benzer bir olayı yaşamışsınızdır! Şimdi ilkokul yıllarında içimizde kalan çılgın toka tarzını gönül rahatlığı ile deneyebiliriz. Üstelik hiç çekinmeden! Saç aksesuarı çılgınlığı zirvesini yaşarken, saçınıza taktığınız dört, beş hatta altı toka hiç göze batmayacak!

Kendall Jenner, Bella Hadid gibi modellerin saçlarında gördüğümüz saç aksesuarları aynı zamanda Leandra Medine ve Chiara Ferragni gibi stil öncülerinin tercihleri arasında. Kısa sürede yükselişe geçen saç aksesuarlarının önünü hiç bir şey kesemiyor (galiba toka çılgınlığı herkesin içinde kalmış!).
Özellikle neon renklerde çıtçıt tokalar ön plana çıkarken, geometrik şekilli veya inci işlemeli saç aksesuarları da gözümüzden kaçmıyor. Sadece tokalar değil, saç bantları da aynı şekilde popüler bir tarz haline geldi. Sokakta yürürken kadife bombeli   veya incili taçları farketmemiş olamazsınız. Kısacası saç aksesuarları her yerde… Haydi el ele taka’tokacılara’! Fotogaleride sizin için seçtiğimiz çeşit çeşit saç aksesuarlarını inceleyebilirsiniz…