DAĞINIK SAÇLARIN CAZİBESİ

Ünlülerin stillerinde spot ışıkları altında olan 5 saç kesimi...

Hava pek öyle demese de sonbahar mevsimine giriş yapmış bulunuyoruz! 2020 belki de hepimizin hayatının en belirsiz yılı olurken, hala güvenebileceğimiz bazı şeyler var. Tıpkı her sezon olduğu gibi yeni trendler (her şeye rağmen) ortaya çıkmaya devam. Yeni bir mevsim geldiği zaman içimizdeki karşı konulamaz yeni bir saç stili deneme isteği bu günlerde de sizi dürtüyor olabilir! Lady Gaga’nın pastel mavisi saçları, Dua Lipa’nın ve Kaia Gerber’in pespembe saç stilleri derken elimizi ne zaman telefona atsak bir ünlünün saç değişimini görüyoruz. Saç değişimi yapmak istiyor ancak saçınızın rengini değiştirmeye hazır değilseniz o zaman Sonbahar 2020’nin kesim trendlerine göz atabilirsiniz!

Önümüzdeki ayların saç stillerini belirleyen kesimler, hem Sonbahar 2020 defilelerinden hem de karantina dönemindeki gereksinimlerden ilham alıyor. Pandemi sebebiyle çok daha rahat ve üstüne uğraşılmayacak kesimler tercih edilirken, ‘bed-head’ trend oluyor diyebiliriz. Gerçekten “Böyle uyandım,” diyebileceğiniz saç kesimlerini gördüğümüz 2020’de sürekli kuaföre gitmenize veya sabahları saatlerce saçlarınızı düzeltmeye çalışmanıza gerek kalmıyor. Uzayan kaküller ile başını 70’li yıllara çeviren saç kesimleri bir taraftan ise perçemli kesimler ile tekrar tekrar uğraşmanızı önlüyor. 

Yeni bir kesim tercih ederken en önemli unsurlardan biri bu stili doğal olarak kullanıp kullanamayacağınız. Özellikle bu dönemde uzun süre saçınızı stilize etmekle zaman geçirmek istemediğinize eminiz. Dalgalarınızı, kıvırcık saçlarınızı veya ince telli saçlarınıza uyum sağlayacak bir saç modeli ile sezonu oldukça rahat geçirebilirsiniz. Geçtiğimiz senelerde gördüğümüz dümdüz ‘cam saçlar’ trendi geride kalırken, bu sezon doğal dalgaların, dağınık kesimlerin ve hafif kabarık stillerin öne çıktığını görüyoruz. 

Ünlülerin saç değişimlerinden ve Sonbahar 2020 defilelerinden ilham alan Sonbahar 2020’nin 5 saç kesim trendini fotogaleride inceleyebilirsiniz…