TRACEE ELLIS ROSS BİR SAÇ BAKIM KOLEKSİYONU ÇIKARIYOR

Ünlü oyuncu herkesin muhteşem doğal saçlarını benimsemesini istiyor!

Hacimli ve görkemli kıvırcık saçları ile tüm gözleri üzerine toplayan ünlü oyuncu Tracee Ellis Ross’un saç bakım sırlarını öğrenebileceğiz! İkonik şarkıcı Diana Ross’un kızı olan Tracee Ellis Ross bir saç bakım markası çıkarıyor. 

Ross, popüler komedi dizisi Girlfriends’de oynarken Hollywood’da doğal saçlarını benimseyen sadece birkaç oyuncu arasında olduğunu farketti. Kadınların, reklamlarda ve mağazalarda asla doğal saçlarını benimseye motive edilmediğini gören Ross, 2008’de Pattern markası ile işbirliği yaparak kıvırcık saçlar için özel bir koleksiyon hazırlamıştı. “Seneler içinde kendimi kabul etme yolculuğumu saçlarımda görebilirsiniz ve bunun sadece bana özel olduğunu düşünmüyorum. Güzellik kültürü uzun bir süredir ataerkillik, ırkçılık ve cinsiyetçilik tarafından manipüle ediliyor, bu da farklı cilt tonlarında ve saç tiplerindeki insanların doğru ürünü bulmasını zorlaştırıyor. Farklı saç tipleri ve ırklar her zaman vardı ama bunu anlayacak bir platform yoktu. Bu nedenle bu hayali gerçekleştirmek oldukça uzun sürdü” diyen ünlü oyuncu Women’s Wear Daily dergisine yeni girişimini anlattı. 

On senelik marka geliştirme ve iki senelik ürün testi sürecinin ardından Pattern ile yeniden bir araya gelen Ross’un yeni saç bakım koleksiyonu 9 Eylül’de satışa sunulacak. Şampuan, saç kremi ve serum gibi yedi ürün içeren koleksiyon günlük kullanımda tercih edilebilecek. Instagram hesabından Pattern markasının "küçücük bir üründen fazlasına ihtiyaç duyanlar için” olduğunu belirten Ross, ürünlerin herkesin erişebileceği uygun fiyatlarda olacağını söyledi. Herkesin muhteşem doğal saçlarını benimsemesini isteyen Ross, tüm kullanıcıları kraliyet gibi hissettireceğini ekledi.