YENİ NESİL SAÇ RENGİ: OMBRE

Saçlarınızda köklü bir değişiklik yapmak istemiyorsanız ombre saç modeline ne dersiniz? Ombreyi en güzel şekilde taşıyan ünlüleri sizler için derledik...

Ombre saç rengi, saç trendlerini takip edenlerin yakından tanıdığı bir renk olarak karşımıza çıkıyor. Saçlarında çok büyük değişiklikler yapmak istemeyenler bu saç rengine yöneliyor. Çok sayıda ünlünün de severek kullandığı ombre saç rengini popülerliğini korumaya devam ediyor. Ten ve göz renginize göre derlediğimiz ombre modelleri ve renklerini inceleyebilirsiniz.

OMBRE SAÇ RENGİ NASIL BİR RENK?

Ombre, saç uçlarındaki ışıltılar olarak olarak ifade ediliyor. Tüm saçta değil, saç uçlarında da yapılan bir değişikliktir. Birçok saç renginde olduğu gibi açıktan koyuya çok fazla tonu bulunuyor.

OMBRE ÇEŞİTLERİ NELERDİR?


Eriyen Ombre Modelleri(Rosie Huntington)


Ters Ombre Modelleri

(Billie Eilish)


Sarı Tonlarda Ombre Modelleri

(Heidi Klum)


Grimsi Ombre Modelleri

(Debbie Harry)


Kumral Ombre Modelleri

(Natalie Portman)


Kızıl Renklerde Ombre Modelleri

(Rosanne Cash)


Doğal Saça Yapılan Ombre Modelleri(Gigi Hadid)


Karamel Tonlarda Ombre Modelleri

(Leighton Meester)


Bal Köpüğü Ombre Modelleri

(Cara Delevingne)


Bakır Ombre Modelleri

(Julianne Moore)


Küllü Ombre Modelleri(Jennifer Aniston)


OMBRE SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

Ombre saç modeli kuaförde yapılabileceği gibi evde de uygulanabiliyor. Sadece saç boyama adımlarına uyulması gerekiyor. Öncelikle dikkat edilmesi gereken husus seçilen ombre renginin ten rengine uyması.Daha sonra plastik bir kap, saç boyama fırçası, eldiven ve saç renginizden en az iki ton açık saç boyası temin etmeniz gerekiyor.

Ombre yapılacak saçlarınızı tarayıp, toka yardımıyla saçlarınızı bölün. Saç uçlarınızda olmasını istediğiniz renk için saç uçlarınıza yetecek kadar saç boyası ayırın.  Elde ettiğiniz saç boyası karışımı saç diplerinden 20 cm aşağıya doğru saç uçlarına saç boyasının içinde bulunan fırçası ile sürülür.

Açılmasını istediğiniz renge kadar saçınızda bekletmeniz gerekir. Saç boyaları 45-50 dakikadan fazla bekletildiğinde koyulaşmaya başlar. Bunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

OMBRE SAÇ RENGİ KİMLERE YAKIŞIR?

Ombre saç rengi diğer renklerden farklı olarak herkese uygun bir tonu bulunuyor. Burada önemli olan nokta, bu rengin cildimize uygun olup olmadığını belirlemek için doğru renk geçişini bulmak. Renklerden hangisi cilt renginize uygunsa, o rengi saçınıza uygulamanız gerekir.

OMBRE SAÇ RENGİ ESMERLERE YAKIŞIR MI?

Ombre saç rengi esmerlere de yakışır. Ancak esmerlerdeki tonlamalar sarışınlardan farklı olmalıdır. Esmerlerde ombrenin en güzel örneklerinden biri şüphesiz Jennifer Lopez!

OMBRE SAÇ RENGİ BAKIMI NASIL OLMALI?

Ombre saç rengini yaptıktan sonra sürekli canlı ve parlak kalmasını istiyorsanız bakımını da ihmal etmemeniz gerekiyor. Saçların boyatıldığı ilk günden itibaren haftada bir yada iki kez saç maskesi yapmak gerekiyor. Sıcak havlu sayesinde maske, saç tellerine daha iyi nüfuz edecek ve saçlar yumuşak kalmaya devam edecek.

Saç renginin uzun süre canlı kalması için boyalı saçlar için şampuan ve krem kullanmak gerekiyor. Ombreli saçlarının ışıl ışıl görünmesini adına saç bakım yağlarından da destek alınabilir. Aynı zamanda saçları direkt güneş ışığından sakınmak gerekir.

Saç rengini korumak için son öneri de saçları soğuk su ile yıkamak. Çok sıcak su saçının yapısını bozduğu gibi saç renginde de bozulmalara neden olabilir.

OMBRE SAÇ RENGİNİN MAKYAJI NASIL OLMALI?

Makyaj yaparken abartılı olmaması ve saç rengiyle uyumlu olması önemli başka bir ayrıntı. Ombre saç rengine sahip olanlar hafif bir makyajla bütünlük sağlayabilir.  Göz makyajınızda kahverengi ve gri tonlar sizin vazgeçilmez renkleriniz olabilir. Gözleriniz ön plana çıkacağı için aydınlatıcıyı gözlerinizin iç tarafına ve kaşlarınızın altına kullanarak bakışlarınızı çekici bir hale getirebilirsiniz.

ÜNLÜLERİN OMBRE SAÇ RENGİ MODELLERİ

Anne Hathaway'den Jessica Alba'ya, Selena Gomez'den Alessandra Ambrosio'ya yaza damga vuracak natürel ombreyi en güzel şekilde taşıyan ünlüleri sizler için derledik. 

Jessica Alba

Kate Beckinsale

Emilia Clarke

Natalie Morales

Jennifer Lopez

Anne Hathaway

Chrissy Teigen

Sara Canning

Alessandra Ambrosio

Selena Gomez

Vanessa Hudgens

Khloe Kardashian

Rose Byrne

Olivia Palermo

Sienna Miller

Hailey Baldwin

Jessica Biel

Blake Lively

Doutzen Kroes

Natasha Poly

Saçlarınızı henüz hangi renge boyatacağınıza karar veremediyseniz bronz kahve saç rengi veya bal karamel saç rengi önerilerine göz atabilirsiniz.

Etİketler